Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac august zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 526 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Upírska akadémia 4 - Krvavý sľub
Autor: Richelle Mead
Vydal: Slovart
Hodnotenie: 65%
Obsah:
Nedávny útok strigojov na Akadémiu sv. Vladimíra si vyžiadal životy mnohých morojov i dampírov, učiteľov, strážcov i žiakov. No niekoľkí dopadli ešte horšie a skončili v zajatí. Ich osud je nejasný. Buď skončia ako potrava pre strigojov, alebo ich premenia na svoj obraz. Medzi unesenými je aj Dimitri. Radšej si zvolí smrť, než by mal byť jedným alebo druhým. Pred Rose stojí závažné rozhodnutie: Ostať pri Lisse a chrániť ju telom i dušou, alebo sa vydať hľadať Dimitriho a splniť, čo mu svätosväte sľúbila. Sama však netuší, či bude mať dosť sily, aby zabila človeka, ktorého miluje najviac na svete.
Knižná recenziaNa Krvavý sľub som sa nesmierne tešila. Veď kto by aj nie po tom, čo sa stalo na konci Tieňom pobozkanej? Z Dimitriho sa stal strigoj a Rose sa vydala za ním odhodlaná zabiť ho a oslobodiť ho tak z pazúrov toho strašného osudu. Dokonalý zvrat!

ALE... Áno, bohužiaľ, je tu to ale. Asi som od knihy čakala priveľa. Po trochu rozpačitom začiatku celej série ma autorka v druhom a treťom dieli presvedčila, že to s písaním skutočne vie a ja som si bola istá, že každá ďalšia kniha už bude len lepšia a lepšia. Preto ma prekvapilo, keď sa Krvavý sľub stal tak trochu fackou, ktorá ma vrátila späť do reality. Nevysvetľujte si to zle, kniha mala, samozrejme, aj svoje pozitívne stránky.

Napríklad takého Adriana Ivaškova...

Ale späť ku knihe. Tak ako som si Rose v predchádzajúcich dvoch dieloch obľúbila, tak som sa s ňou v tomto nedokázala zžiť. Chápem ju, stratila muža svojho života (hoci ja som Dimitrimu nikdy moc nefandila, ale dobre, jej voľba), ale predtým na mňa jednoducho nepôsobila ako typ hrdinky, ktorý polovicu knihy prevzdychá a preplače za svojím milovaným. Nikdy mi nepripadala byť príliš citlivá a hoci bolo na chvíľu fajn vidieť aj túto jej stránku, mala som pocit, že to autorka trochu prehnala a ťahala miestami až do extrému. No a čo sa dialo potom ďalších zhruba 100 strán, nechcem to tu príliš rozoberať, aby som zbytočne nespoilerovala, ale to bolo čosi, čo ma sklamalo asi najviac (asi ako keď Saba v Pustine vliezla do postele DeMalovi, ale to len pre porovnanie). Jednoducho som mala pocit, akoby Rose niekto vymenil a z tej odvážnej a odhodlanej dampírky, ktorá bola schopná nakopať zadok komukoľvek, sa stala naivná husička, ktorá sa miestami zatvárila drsne, no asi jej to ani nikto neveril. Vtedy som len krútila hlavou a pýtala sa, čo mi to s ňou autorka porobila.

Na druhej strane, Lissina dejová línia bola tentoraz výnimočne pútavejšia a momenty, kedy bola Rose "v jej hlave" som si užívala asi najviac. Nepochybne na tom mala dosť veľký podiel aj Avery, nová morojka, ktorá prišla na Akadémiu so svojím otcom a poriadne tam zamiešala karty. Za túto postavu musím autorke zložiť poklonu, pretože ju napísala vynikajúco a až do poslednej chvíle som o nej nemala najmenšie pochybnosti. Dokonca som si ju aj obľúbila.

Tejto knihe však výrazne chýbala dynamika deja. Prvú polovicu som sa viac-menej prenudila, ďalšiu štvrtinu si ťukala po čele a v poslednej sa veci konečne rozbehli starým dobrým tempom. V porovnaní s predchádzajúcimi dielmi, hlavne Mrazivým bozkom a Tieňom pobozkanou, mi to pripadá ako krok späť. Tam totiž autorka dokázala, že vie pekne postupne stupňovať napätie a vytvárať takú atmosféru, vďaka ktorej čitateľ nie je schopný knihu odložiť. V tomto prípade bolo pre mňa skôr problémom sa k nej vrátiť a nebyť toho viac-menej dobrého záveru, zrejme by som nebola veľmi presvedčená pustiť sa aj do ďalšieho dielu. Trochu ma ale aj tak mrzí to, čo na konci autorka naznačila. Bol to vyslovene ústretový krok pre najvášnivejšie čitateľky, ktoré by ju bez toho zrejme ukameňovali. Aspoň v to dúfam, pretože potom ma už napadá len to, že jednoducho by nevedela, o čom písať.

Nechcem knihu v žiadnom prípade zatracovať, no jednoducho cítim, že autorka nevyužila potenciál dejového zvratu, ktorý nastal na konci tretej knihy a trochu sa zasekla na, pre mňa zbytočných, popisoch a dejových odbočkách, ktoré nemali nejaký hlbší význam. Napriek tomu som zvedavá, ako sa jej podarilo popasovať s úlohou, ktorú si do ďalšej knihy sama stanovila.
Recenzia od Ella (15. 10. 2014 13:42:16)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)