Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Veštkyňa z Yonwoodu
Autor: Jeanne DuPrau
Vydal: Slovart
Hodnotenie: 70%
Obsah:
Jedenásťročná Nickie sa sťahuje do domu po prastarom otcovi v Yonwoode. Chce najmä uniknúť z mesta, kde hroziaca vojna vytvorila prostredie plné strachu a úzkosti. Ukáže sa však, že Yonwood nie je to správne útočisko. Vízie miestnej ženy predpovedajú katastrofu. Dá sa ešte mestu pomôcť alebo je už neskoro na to, aby sa vyhlo zničujúcej vojne? V tejto knihe sa dostávame pred obdobie z prvých dvoch častí Mesto Ember a Ľudia zo Sparksu.
Knižná recenziaĎalší skvelý príbeh zo série

Po skvelých knihách Mesto Ember a Ľudia zo Sparksu pribudla do série aj tretia kniha – Veštkyňa z Yonwoodu. Podobne ako predchádzajúce, aj Veštkyňu som doslova zhltla behom niekoľkých hodín. Jeanne DuPrau potvrdila, že je jedna z najlepších súčasných autoriek literatúry pre mládež.

Veštkyňa z Yonwoodu je síce tretia kniha série, ale dej sa odohráva dávno predtým, ako sa Lina a Doon pokúšajú nájsť cestu z Emberu. Hlavnou hrdinkou je jedenásťročná Nicky, ktorá prichádza s tetou do Yonwoodu. Stanovila si tri ciele – usadiť sa v Yonwoode, spraviť niečo prospešné pre svet a prvýkrát sa zaľúbiť. V Yonwoode žije aj veštkyňa, ktorá mala strašnú víziu o konci sveta. Zdá sa, že jej vízie pokračujú. Obyvatelia Yonwoodu sa snažia plniť všetky príkazy veštkyne v domnení, že si tak zaistia prežitie. Aj Nicky musí učiniť zopár ťažkých rozhodnutí.

Príbeh je písaný sviežim a veľmi chytľavým štýlom. Autorka krásne vystihla svet jedenásťročnej Nicky a jej priateľov, zatienený hrozbou vojny. Každá jedna veta, každé slovo dokonale zapadá do kontextu a vytvára fascinujúci príbeh, na čom má svoj podiel aj citlivý preklad.

V knihe autorka naráža na náboženský fanatizmus, spomína hrozbu vojny a ničivých zbraní. Nemoralizuje však, len necháva Nicky, aby sa pýtala a hľadala odpovede tak, ako by to robilo jedenásťročné dieťa. Perfektná psychologizácia postáv, pestré charaktery a hlavne vysoká „uveriteľnosť“ správania jednotlivých postáv sú jedny z pozitív príbehu.

Autorka naznačuje príčiny, ktoré viedli k vytvoreniu Mesta Ember, takže čitateľ, ktorý prelúskal prvé dva diely, konečne nachádza odpovede na niektoré svoje otázky. Je však jasné, že autorka ešte nepovedala posledné slovo a nechala si čosi do zásoby aj pre štvrtý diel série.

Nemám čo kritizovať, Veštkyňa z Yonwoodu splnila všetky moje očakávania a jej čítanie bolo skvelým zážitkom. Čarovné dielo, ku ktorému sa môžem hocikedy vrátiť.

Osobné hodnotenie: 100%
Recenzia od Bruja (16. 09. 2011 19:20:22)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)