Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Hlbšie v podzemí (české spracování)
Autor: Roderick Gordon a Brian Williams
Vydal: Fragment (v Česku i na Slovensku)
Hodnotenie: 85%
Obsah:
Záhadné PODZEMÍ odhaluje nová hrozivá tajemství! Tam, kde se Will nachází právě teď, by nechtěl být nikdo z nás. Důlním vlakem proniká hlouběji do útrob Země, kde se svým bratrem Calem a kamarádem Chesterem pokračuje pátrání po zmizelém otci. Na vlastní kůži zjišťují, že v neznámých Hlubinách číhá nebezpečí doslova na každém kroku. Prchají před krutými Styxy vedenými Rebeccou, kteří se co nevidět chystají spustit svůj dlouhodobý plán s nedozírnými následky pro všechny lidi na Povrchu... Nenechte si ujít světový bestseller, který zná již celý svět!
Knižná recenziaGordon & Williams:

Hlbšie v podzemí


Vydavateľstvo Fragment (2008)Dobrodružstvo pokračuje
Ako už napovedá samotný názov, hlavný hrdina Will Burrows v pokračovaní knižnej série Podzemie pokračuje v pátraní po stratenom otcovi čoraz bližšie k zemskému jadru. Príbeh sa tentoraz začína komplikovať viac, ako by sa dalo čakať na prvý pohľad.
Dráma, akcia a napätie sú sprievodnými javmi celej knihy takmer od úplne prvých strán. Hlavný hrdina sa spolu s bratom Calom a kamarátom Chesterom vydávajú na strastiplný pochod Hlbinami, pri ktorom na nich čaká nebezpečenstvo na každom kroku. Autori knihy uvádzajú čitateľa do detailne opísaného podzemného sveta plného jaskýň, jazierok, podzemného pralesa a dokonca aj podzemného pobrežia s nepreniknuteľnou temnotou a šumom rozľahlého mora.

Temnejšie Hlbiny
Okrem známych postáv sa stretávame s mozaikou nových hrdinov. Na scéne sa objavuje charakterovo zaujímavá Sarah Jeromová, Willova a Calova matka. Po niekoľkých rokoch strávených na Povrchu ju styxovia privedú späť do podzemia. Sarah si najskôr pod vplyvom styxov myslí, že z Willa sa medzičasom stal na čele vrah a únosca. Jej túžba po pomste sa mení na nádej vo Willovu nevinu. Sarah je nakoniec ochotná ochrániť svojich synov za cenu čohokoľvek.
Vzťahy medzi Willom, Calom a Chestrom sa však paradoxne neustále komplikujú, čím sa ich putovanie Podzemím vôbec neuľahčuje, skôr naopak. Dostávajú sa do hraničných situácii, v ktorých je potrebné zachovať si chladnú hlavu. Stretnutia tvárou v tvár so smrťou ich stmeľujú, no vyčerpanosť, zranenia, všade panujúci strach a desivá neistota ich akoby od seba oddeľovali.
Po čase sa stretávajú s odpadlíkmi Drakom a Elliottovou. Hoci ich prvé stretnutie nedopadne priveľmi priateľsky, postupne sa stávajú jedným tímom, v ktorom všetci ťahajú za rovnakú stranu povrazu. Ich spoločným cieľom sa okrem hľadania Willovho otca stáva aj záchrana ľudí na Povrchu, ktorým hrozí bezprostredné styxké nebezpečenstvo. Pritom vôbec netušia, že záchranu budú potrebovať najskôr oni sami. Podzemie je totiž čoraz viac ohrozované vojenskými jednotkami limitátorov, vzduch lávových tuneloch je neustále suchší, teplejší a plný obáv, ktoré sú temnejšie oveľa viac ako všade prítomná tma. Príbeh dotvára podzemný prieskum doktora Burrowsa s množstvom faktov o živote pod zemským povrchom, o dávnych civilizáciách ale i pravekých rastlinách a bytostiach. Miestami však vytvára nadbytočnú epickú šírku.

Klasická fantasy
Dej knihy je popretkávaný množstvom nečakaných zvratov. Čitateľ si nemôže byť istý ničím čo na prvý pohľad vyzerá priveľmi jasne. Vždy treba počítať okrem prvej možnosti, ktorú nám spisovatelia ponúkajú, aj s protikladnou alternatívou. Text je písaný jednoduchým a jasným štýlom, čo vedie k túžbe prečítať takmer 500-stranový príbeh jedným dychom.
Hlbšie v podzemí je v porovnaní s úvodným dielom (Stratený svet v Podzemí) viac akčnejšia a strhujúcejšia časť, pri ktorej nezostáva veľa času na nudenie sa. Napriek tomu zostáva „len“ klasickým fantasy dielom, umiestneným do vlastného sveta, so základným posolstvom vyplývajúcim z toho, že aj v bezvýchodiskovej situácii je rozhodujúca sila priateľstva, jednoty a odvahy dokázať zdanlivo nemožné. Ide o knihu, ktorá vás vytrhne z bežných starostí a donúti vás prežiť celý príbeh „na vlastnej koži“.

Hodnotenie: 75%

[date]micho
Recenzia od Micho (27. 04. 2009 00:31:06)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)