Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Ghostgirl 2: Medzi svetmi
Autor: Tonya Hurleyová
Vydal: Junior
Hodnotenie: 95%
Obsah:
Charlotte Usherová si predstavovala svet po smrti úplne inak. Myslela si, že sa už nebude musieť ničomu venovať, prostredie bude krásne, bude môcť mať prázdniny v jednom kuse a nejako sa pokúsiť zabudnúť na svoj život. Opak je ale pravdou. Musí pracovať v telefónnej ústredni a spolu s ostatnými kamarátmi pomáhať na linke dôvery teenagerom, ktorí sa pre nejaký dôvod trápia. Problém je však v tom, že aj keby Charlotte rada pomáhala ani raz jej nezazvonil telefón, jej staré kamarátky Pam, Prue, CoCo a Kim už na ňu nemajú čas a jediný, kto sa s ňou baví je jej spolubývajúca Maddy, s ktorou niečo nie je v poriadku. Toto trápenie a nudu preruší až fakt, keď Charlotte zistí, že jej spriaznená duša Scarlet ako i Scarletina sestra Petula sú v nebezpečenstve. Musí ich zachrániť, ale nie je to také jednoduché.
Knižná recenziaPokračovanie Ghostgirl

Po prvej časti, ktorá ma naozaj upútala, som neodolala a po pár dňoch sa pustila do čítania druhého dielu. Nehovorím, že ma Ghostgirl Medzi svetmi sklamalo, ale už to nebolo také isté ako prvý diel. V úvode sa stretávame so Charlotte, ktorá je sklamaná z toho, že musí pracovať pre linku dôvery, že sa jej kamarátky nevenujú natoľko, nakoľko by chcela, žije na veľmi chladnom mieste a navyše jej telefón v ústredni ani nezazvoní, kým ostatní nemajú čas poriadne ani na pauzu.

V knihe sa objavili aj nové postavy, z ktorých musím spomenúť napr. Maddy. Hneď zo začiatku je jasné, že s ňou niečo nie je v poriadku. Začína manipulovať so Charlotte, vkladá jej chrobákov do hlavy o tom, že už na nej nezáleží nikomu a že je jej jediná kamarátka. Často ma udivovalo, že je Charlotte taká naivná a všetko jej to žerie. Potom tu bola druhá dejová línia, kde sa opäť stretávame so sestrami Kensingtonovými Scarlet a Petulou. Scarlet študuje na strednej škole a práve prežíva krízu s Damenom, s ktorým chodí. Veľmi sa mi páčili časti, keď premýšľali Damen a Scarlet nad svojou láskou. Nevedeli si povedať čarovné slová ľúbim ťa. Scarlet to trápilo a Damen rozmýšľal, kedy bude správne to povedať. Myslím, že sa tak niekedy deje aj v živote, že nevieme, ako sme na tom vo vzťahu alebo sme na pochybách. Takisto sa mi páčilo, že sa ľúbili aj napriek tomu, že ich delila vzdialenosť, pretože Damen študuje v tejto časti už na výške a nie je tak často so Scarlet.

Ale vráťme sa k deju. Podstatou celej knihy je kóma, do ktorej upadla Petula a neskôr to, ako sa ju Scarlet snaží zachrániť pomocou Charlotte. V určite časti knihy sa stretávame s novými mŕtvymi deckami, z ktorých ma najviac pobavila Blogerka Bianca, ktorá zomrela preto, lebo veľa sedela za počítačom a nemala dostatok pohybu. Myslím, že je to v súčasnosti problém mnohých z nás. Takisto sa mi páčili niektoré hlášky ohľadom facebooku či Youtube, ktoré sa tu objavili. Aspoň vidno, že bola kniha napísaná len nedávno a aj to, aký vplyv majú tieto webové stránky. Opätovne, ako to bolo v prvej časti som v knihe našla slová, ktoré jednoznačne poukazujú na to, že ide o knihu venovanú násťročným.

Čo sa týka knihy ako takej a jej dizajnu, tam u mňa tiež zatiaľ boduje viac prvá časť. Tentokrát je na obálke vykreslené len jednoduché zrkadlo, v ktorom je Charlotte s korunou na hlave. Aj keď tento obrázok súvisí, aspoň podľa mňa, s pokušením Charlotte posadnúť Petulu a byť tak kráľovnou Výročného školského plesu, viac sa mi páčila rakva. Tá bola viac nezvyčajná. A aj farebné prevedenie prvej časti (čiernoružová) vyzerala krajšie ako táto fialovo čierna. No, obálku už nechajme obálkou, pretože ako sa hovorí, podľa toho knihu súdiť netreba.

Prečítala som knihu za dva dni, čiže nudiť ma určite nenudila. Moje osobné hodnotenie je tentokrát „len“ 80%. Aj keď niet pochýb o tom, že si prečítam aj tretiu časť, určite som sa hrnula s väčšou vášňou do druhej časti vďaka jednotke ako teraz vďaka dvojke do trojky. Ale kto by si už nechal ujsť rozuzlenie a záverečnú časť?
Recenzia od Lectrice (28. 11. 2010 17:42:28)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)