Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Harry Potter a Dary smrti
Autor: Joanne Kathleen Rowling
Vydal: Bloomsbury (UK), Ikar (SK), Albatros (CZ)
Hodnotenie: 90%
Obsah:
Harry čaká na Privátnej ceste, odkiaľ ho má Fénixov rád premiestniť na bezpečnejšie miesto. No čo bude robiť potom? Dumbledore ho poveril ťažkou, nebezpečnou a zdanlivo nesplniteľnou úlohou: nájsť a zničiť všetky zostávajúce Voldemortove horcruxy. Harry sa preto s priateľmi nevracia na Rokfort, ktorý už nie je bezpečný. Voldemortovi sa podarilo ovládnuť Ministerstvo mágie a pre nečistokrvných a muklov nastávajú veľmi ťažké časy. Dozvedajú sa o Daroch smrti, ktoré sa pre nich stávajú lákadlom. Okrem toho je Harry ministerstvom mágie vyhlásený za „NEŽIADÚCEHO ČÍSLO 1“ a na jeho hlavu je vypísaná odmena 10 000 galeónov. Ešte nikdy sa necítil tak sám a ešte nikdy nemusel čeliť tak strašne vyzerajúcej budúcnosti. (oficiálny text z obálok)
Knižná recenziaHarry Potter končí na rovnakej úrovni, ako začínal

Po toľkých rokoch, siedmych knihách v tisíckach výtlačkov po celom svete v desiatkach jazykov a hromade peňazí na autorkinom účte, prichádza záver veľkolepej a úspešnej série Harry Potter.

Autorka si čitateľa získala hlavne originálnym, neopozeraným príbehom, ale aj pútavým prevedením, ktoré človeka vtiahne do deja a nedovolí mu pustiť knihu z rúk. Zaujímavé je, že ani po siedmych, a to dosť dlhých, knihách úroveň Harryho Pottera neklesá a kniha s názvom Dary Smrti ostáva jedinečnou knihou.

Samotný názov Deathly Hallows (Dary Smrti) bol trošku náročnejší na preklad, a preto sa pred oficiálnym prekladom na internete vyskytovali rôzne preklady. Nakoniec však oficiálny preklad vyšiel pod názvom Dary Smrti, pričom tento názov, podobne ako pri Ohnivej čaši, neprezradil čitateľovi to, o čo v tomto príbehu pôjde. Ja osobne to hodnotím ako plus, dodáva to určitý prvok tajomstva.

Príbeh hľadania horcruxov, a zároveň riešenia komplikovaných životných situácií, je už tradične plný napätia, priateľstva, lásky, pekných myšlienok i smutných momentov, či pochybností o Dumbledorovi. Všetky časti série sa tu pekne zlievajú do záveru, vidno, že autorka mala príbeh premyslený už predtým, než začala písať prvú knihu.

Opisovať dej je zbytočné, nakoľko je tento dej komplikovaný a každý si ho môže prečítať sám - tým, čo tak ešte neurobili, to rozhodne odporúčam.
Túto knihu hodnotím v každom smere veľmi vysoko. Rowlingová si dokázala udržať kvalitatívnu úroveň počas všetkých siedmich kníh, čo je obdivuhodné. Na záver dala epilóg "O devätnásť rokov", ktorý mňa osobne veľmi potešil, lebo nenechala budúcnosť otvorenú a povedala nám, ako hlavné postavy skončili. Keďže skončili presne tak, ako som chcela, nemám námietky.

Záver? Dve slová: Skvelá kniha!
Recenzia od ChristineTheValiant (01. 03. 2011 01:35:35)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)