Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Knihy krve IV - VI
Autor: Clive Barker
Vydal: Beta Dobrovsky
Hodnotenie: 78%
Obsah:
Z obálky (preložené z češtiny): Od obzoru k obzoru sa valia pustinou, za pomedzím nášho bytia, kolóny vozov, ktoré unášajú nekonečný prúd lúčiacich sa duší. Monotónny šepot ich kolies môžeme začuť na miestach, kde je svet narušený, v trhlinách spôsobených krutosťou, násilím a skazenosťou. Majú svoje rozcestia, diaľnice, mosty i mýta. Nechýbajú ani križovatky. A práve na miestach, kde sa križovatky prelínajú a miešajú zástupy mŕtvych, môže túto hrôzu budiaca diaľnica najskôr preniknúť do nášho sveta. Tu je doprava najhustejšia a hlasy mŕtvych tu znejú najprenikavejšie. Nespočetné množstvo nôh tu takmer zotrelo bariéry, ktoré oddeľujú jednu realitu od druhej. A príbehy z Kníh krvi sú akousi mapou temných diaľníc, ktoré doprevádzajú duše zo života do neznámych destinácii. Stručný obsah niektorých poviedok: Revoluce těla: Charlie George je klasický muž, ženatý a spokojný. Netuší, že večer sa dejú veci viac ako hrôzostrašné. Jeho ruky žijú vlastným životom a chystajú naňho plán. Chcú sa totiž zbaviť zbytku tela a žiť samostatne. Věk touhy: Policajti musia čeliť brutálnej vražde. Bola zavraždená doktorka. Podľa pásky, ktorá sa nájde na mieste činu - v laboratóriu, policajti zistia, že sa v laboratóriu dial hrôzostrašný experiment. Experiment, z ktorého sa zvyšuje sexuálna túžba a práve človek, na ktorom bol experiment učinený začal vraždiť. Zapovězené: Helen píše prácu o graffiti a vďaka tomu sa dostane do jednej zaujímavej mestskej časti. Stretne sa so ženou Anne-Marie, ktorá jej vsadí chrobáka do hlavy ohľadom vraždy. Helen začne pátrať na vlastnú päsť, čo je na tom pravdy. Netuší, do akej hrôzostrašnej veci sa to zamiešala. Tělem a duší: Poviedka z väzenského prostredia. Do cely väzňa Clevea priradia mladého Billyho. Nie je na ňom nič zvláštneho do chvíle, keď sa začne zaujímať o hroby v okolí väzenia a vyjde na povrch, že jeho starý otec bol kedysi tiež väzňom. Billy začína byť čudný a Cleve sa postupne začína báť noci...
Knižná recenziaClive a jeho knihy krve

Clivea Barkera už nejaký ten čas poznám a nie je to jeho prvé dielo, ktoré som mala možnosť čítať. Mám prečítané aj Knihy krvi 1 – 3 a musím skonštatovať, že tie sa mi páčili oveľa viac. Toto pokračovanie som si zobrala, ako fanúšik hororu, vzrušene do rúk a začala čítať. Čakala som niečo prevratné, super, čo ma vydesí, ale nejako to neprichádzalo. Hneď prvá poviedka bola na môj vkus trochu divná. Myšlienka, že by ma mohli zavraždiť vlastné ruky, mi prišla nereálna a miestami až komická. Krv samozrejme nechýbala a aj vrážd bolo až-až.

Ak by som mala ohodnotiť poviedky v celej knihe globálne, tak asi najviac sa mi páčili príbehy s názvami Zjevení a Zapovězení. Prvá z dôvodu, že sa tam vyskytli duchovia, čo je mi bližšie ako napr. tie vraždiace ruky a druhá možno preto, že som sa vedela najviac vcítiť do hlavnej ženskej postavy, ktorá sa rozhodla pátrať po tajomných vraždách na vlastnú päsť.

Musím spomenúť aj určité špecifiká autora. Veľmi často sa vyskytli v jeho príbehoch akési, ako to nazvať, sexuálne zvrátenosti. Či už to boli náznaky homosexuality, znásilnenia, či perverznosti. Jedna poviedka mala dokonca ústrednú myšlienku o sexualite, jedna postava bola vzrušená ešte i od steny, čo uznáte, že nie je prirodzené. Clive Barker ako keby nepoznal tabu. Povie narovinu ako sa veci majú, aspoň čo sa týka tejto oblasti a asi nie každému čitateľovi sa to páči.

S čím som nebola spokojná v ani jednej časti knihy sú závery príbehov. Tie ako keby neboli dotiahnuté. Človeku sa tisnú na jazyk otázky, ako to s tou ktorou postavou nakoniec dopadlo, ako boli niektoré veci myslené, alebo čo vlastne bola pointa? Je tu možnosť, že ušla myšlienka len mne, ale nech som dávala akokoľvek pozor, aj tak mi tam niečo chýbalo. Ako keby chcel autor dosiahnuť , aby som si vlastnými myšlienkovými pochodmi domyslela, čo mohlo nasledovať. A to mi niekedy prekážalo. Preferujem totiž rozuzlenia ako to bolo v prípade poviedkových kníh od Alfreda Hitchcocka.

Aby som ale nehovorila len negatíva, predsa len treba oceniť geniálne hororové nápady Barkera vsadené do súčasnej doby, s ktorými som sa ešte u žiadneho iného autora nestretla. Jeho opisy sú miestami natoľko dobre napísané, že vám v noci, pri čítaní knihy, prebehne mráz po chrbte napr. príbeh, v ktorom policajti sledujú pásku z desivého experimentu. Takisto sa stretnete s postavami rôzneho charakteru: s väzňami (Tělem a duší), teenagermi (Nelidská přirozenost ), vedcami (Věk touhy), vyšetrovateľmi atď. Každý príbeh má preto svoje vlastné čaro.

Hodnotím knihu na takých priemerných 60 až 70 percent, lebo klamala by som, ak by som tvrdila, že to bola kniha, ktorú som nevedela zložiť. Ale i vtedy, ak by som povedala, že som ju nechcela dočítať celú. Povedala by som, že mám dilemu. Hádam ju iní, môžno väčší odborníci žánru horor, ocenia viac ako ja a nebudú mať pocit, že to bolo niekedy možno až príliš náročné na pochopenie.
Recenzia od Lectrice (10. 11. 2010 00:36:53)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)