Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Upírska akadémia
Autor: Richelle Mead
Vydal: Slovart
Hodnotenie: 80%
Obsah:
Kamarátky Rose a Lissa sú na úteku z akadémie svätého Vladimíra už dva roky. Lissa je upírka z šlachtického rodu Moiorov. Rose je dhampírka a jej úlohou je starať sa o Lissinu bezpečnosť. Hoci má len sedemnásť plní si svoje povinnosti ako najviac vie. Nestačia sa však ubrániť strážcom z akadémie a tak sa na silu vracajú na školu z ktorej utiekli. Lissa sa snaží vrátiť do spoločnosti mladých upírov a novicov dhampírov, zatiaľ čo Rose má trest a nesmie okrem vyučovacích hodín a tréningov vychádzať. Trénuje ju mladý dhampírsky učiteľ Dimitrij do ktorého sa Lissa postupne zamiluje a jemu mladá kráska nie je ľahostajná. Okrem hlbokého priateľstva spája Rose a Lissu aj záhadné psychické puto. Rose sa dokáže vcítiť do Lissinych pocitov, doslova jej preniknúť do hlavy a tak kontrolovať či je v poriadku. Za nedlho po ich návrate do školy sa začnú okolo Lissi diať divné veci, na posteli objaví mŕtvu líšku. Dievčatám chce znepríjemniť život ešte aj povýšenecká Mia a jej priatelia, urážky a ohováranie sa stane dennou súčasťou a Rose stojí najviac námahy nezačať mlátiť ľudí naokolo. Chce sa sústrediť na svoje životné poslanie a to stať sa Lissinou strážkyňou.
Knižná recenziaUpíri sú v rámci fantasy kníh už toľko omieľaní, že niektorých možno aj prestalo baviť čítať o nich. Príbeh týkajúci sa tejto rasy už musí byť skutočne niečím výnimočným pútavý a originálny, aby zaujal a nezaradil sa len medzi ďalšie tuctové plátky. Upírska akadémia to sľubuje už svojou anotáciou. No čo sa skrýva za jej nepreniknuteľnými múrmi?

Hneď na začiatku sa stretávame s dvojicou ústredných hrdiniek Lissou a Rose, ktoré nás budú sprevádzať celým príbehom. Dozvedáme sa, že medzi nimi okrem mimoriadneho priateľského puta existuje ešte jedno špeciálne, ktoré Rose dovoľuje doslova dostať sa Lisse do hlavy a takto aj na diaľku prežívať presne to, čo ona. V mnohých ohľadoch sa to ukáže ako praktické, pretože Lissa je síce milá, ale vďaka svojej naivite a zjavnej zraniteľnosti sa neraz dostane do veľmi nepríjemnej situácie, prípadne sa rovno zosype, z čoho jej môže pomôcť len Rose, keďže v ich vzťahu tvorí práve ona ten silný článok. Rose je odvážna, drzá, zbrklá a odhodlaná chrániť Lissu za každých okolností. Jej pohotové poznámky mi spočiatku vykúzlili úsmev na tvári, no neskôr začali pôsobiť silene, akoby autorka celé dni sedela nad rukopisom a rozmýšľala nad tou správnou vetou, ktorá by človeku v danej situácii aj tak nenapadla, no hlavne, že v texte na prvý pohľad vyznie vtipne. Tieto postavy ma teda vôbec neoslovili. Lissa všetko prežívala až prehnane a Rose sa správala, akoby vyskočila z priemerného amerického sitcomu. Na druhej strane, veľmi sympaticky pôsobil Christian. Dokázal sa zmieriť a vyrovnať s minulosťou, je sám sebou, na nič sa nehrá a má dobré názory. Jeho repliky mi pripadali úplne prirodzené a mali zmysel.

Čo sa týka samotného deja, v tomto prípade musím oceniť ako autorka podsúvala všetky informácie postupne, či už prostredníctvom náznakov v rozhovoroch alebo pomerne početných flashbackov, nikdy nepovedala všetko naraz, čo ma nútilo čítať ďalej, či som chcela alebo nie. Vďaka tomu som si pravdu mohla skladať sama po kúskoch a nevedela som o každom jednom ich tajomstve hneď od začiatku.

Veľkým plusom knihy je tiež ľahký štýl, akým je kniha napísaná, vďaka čomu sa veľmi dobre číta a človek sa v deji nestráca. K tomuto nepochybne prispieva aj veľmi vydarený slovenský preklad, ktorý vystihuje atmosféru strednej školy a slovník jej obyvateľov. Vďaka tomu sa pomerne rýchlo dostanete aj cez menej pútavé pasáže až k celkom vydarenému koncu, ktorý otvára príbehu ďalšie možnosti.

Pokiaľ ste sériu ešte nečítali v českom preklade, rozhodne po nej siahnite. Možno z prvého dielu nebudete hneď padať na zadok, no s tými ďalšími si ju určite zamilujete. A ak ste s ňou už mali tú česť, slovenský preklad vás len nadchne a knihu v takom krásnom prevedení, s ktorým sa vydavateľstvo doslova vyhralo, sa v knižnici rozhodne oplatí mať.
Recenzia od Ella (06. 03. 2013 21:26:49)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)