Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
NOVINKA | 1.5.2014 18:48 | KOMENTÁRE [1]
WEB: Čítame s Fantasy-Svetom

Zapojte sa do novej čitateľskej súťaže a vyhrajte knihu podľa vlastného výberu.

So svetom fantasy, sci-fi, prípadne hororu sa väčšina z nás po prvýkrát stretla práve prostredníctvom knihy. A my sa touto súťažou chceme vrátiť k týmto koreňom, ktoré sú dnes často potláčané filmovým alebo seriálovým priemyslom. Určite mi dáte za pravdu, že tomu pocitu, keď v rukách držíte novú či starú knihu, cítite jej nezameniteľnú vôňu a nosíte ju so sebou úplne všade, aby ste mohli využiť každú voľnú chvíľu na jej čítanie, sa jednoducho nič nevyrovná. Nikdy sa jej nevybije batéria, nepokazí obraz ani ju nemusíte dávať do opravy, ak vám náhodou spadne na zem. Pre mňa osobne je kniha jednoducho niečím, bez čoho si už svoj život ani neviem predstaviť. A ak máte taký istý pocit ako ja, tak potom som rada, že vás touto súťažou môžeme potešiť, pretože na účasť v nej vám netreba žiadne špeciálne zručnosti ani talent. Stačí len, ak budete čítať. :)Pravidlá sú jednoduché. Každý mesiac vyberieme buď spomedzi vašich návrhov (ktoré môžete písať kedykoľvek počas mesiaca do tejto témy) alebo samy jednu knihu, ktorú si spoločne prečítame. Vždy sa bude jednať o staršiu knižku, ktorú už buď máte doma, alebo je jednoducho zohnateľná v knižnici, prípadne na internete.

Potom tu v tejto téme o nej budeme diskutovať. Ak to bude pre vás prvýkrát, čo danú knihu čítate, zaujímajú nás vaše pocity, čo sa vám na nej páči, čo nie a pod. Ak u vás pôjde o re-reading, tak sme zvedavé na to, čo nové ste si všimli, čo ste v knihe znovuobjavili, na čo ste už hádam aj zabudli a tak ďalej. Jednoducho, podeľte sa s nami o vaše pocity, postrehy a názory a na konci mesiaca budete zaradení do žrebovania o knižnú novinku od našich partnerov podľa vášho vlastného výberu.

No a čo si teda tento mesiac prečítame? Navrhli ste skutočne veľa kníh a ja som si až nevedela vybrať, no nakoniec som sa pre jednu predsa len rozhodla. Od tohto autora som si už dávnejšie chcela niečo prečítať, pretože na neho počúvam len samé chvály a myslím, že je načase, aby som si to aj sama overila. V máji teda spolu budeme čítať knihu od Neila Gaimana - Nikdykde. Takže, vybehnite do knižníc, prehrabte sa vlastnými zbierkami alebo internetom a poďme na to! Som zvedavá na vaše názory a taktiež na svoje vlastné, keďže to bude pre mňa prvýkrát, čo vôbec niečo od Gaimana čítam. Teším sa na to.

A aby ste aspoň trochu vedeli, o čo ide, pokiaľ ste knihu ešte nečítali tak ako ja, tak tu je anotácia:
Neil Gaiman - Nikdykde

Pod ulicemi Londýna je svět, o kterém se většině lidí nikdy ani nesnilo. Město nestvůr a světců, vrahů a andělů, rytířů v brnění a bledých dívek v černém sametu. To je Londýn lidí, kteří propadli škvírami. Richard Mayhew se s tímto jiným Londýnem seznámí víc, než je mu příjemné. Jediný dobrý skutek ho vymrští z jeho klidného a spořádaného života do světa, který je pro něj záhadně známý a zároveň naprosto bizarní.

Žije v něm dívka, která si říká Dvířka, a lidé, kteří ji chtějí zabít. Je tam také anděl jménem Islington, který žije v síni ozářené svícemi, a Starý Bailey, který bydlí na střechách. Jsou tam inteligentní krysy a krysomluvčí, a také Hrabě, jehož Dvůr se schází ve vagónu podzemní dráhy. Noční most chrání nebezpečnou cestu na Pohyblivý trh, v kanálech žijí lidé, v labyrintu Bestie. Jsou tam nebezpečí a rozkoše, na jaké fantazie nestačí.

A Richarda, který netouží po ničem jiném, než se dostat domů, čeká právě pod ulicemi jeho rodného města zvláštní osud - NIKDYKDE.


Tak, hor sa do toho, fantazisti. Poďte so mnou čítať a vyhrajte nový prírastok do svojej knižnice.


ČLÁNOK PRIDAL: Ella
Ďalšie novinky z kategórií WEB

Tagy: fantasy-svet.net, sutaz, citame s fantasy-svetom


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 18.207.160.97
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
1. Mercy 1.5.14, 18:57
Dobrý výber :) ak by mal niekto snáď problém so zháňaním knihy, pokojne sa mi ozvite ;-)
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)