Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
NOVINKA | 21.1.2014 08:02 | KOMENTÁRE [0]
SERIÁL: Hra o tróny sa vráti už v apríli

A, ako vždy, pôjde o všetko.

Hra o tróny sa stala jedným z najúspešnejších seriálov natočených podľa knižnej predlohy. Svet vytvorený perom G. R. R. Martina sa aj vďaka tomu opäť vracia na naše obrazovky.

Vzhľadom na podstatné zvýšenie sledovanosti tretej série oproti jej predchodcom bola 4. séria televíziou HBO formálne potvrdená už 2. apríla 2013, hoci prípravné práce na nej sa začali ešte skôr, a to v marci toho roku, kedy bol dokonca napísaný scenár k 6 častiam. Opäť na nás čaká 10 epizód vytvorených pod taktovkou Davida Benioffa a D.B. Weissa, ktorí s HBO podpísali novú zmluvu na ďalšie dva roky.

Dej tejto série sa bude prevažne zamieravať na druhú polovicu knihy Búrka mečov, teda tretí diel Martinovej série Pieseň ľadu a ohňa, no tvorcovia sa vyjadrili, že využijú nejaký materiál aj zo štvrtej a piatej knihy (ktoré sa odohrávajú súčasne s dejom Búrky mečov).

Natáčalo sa opäť prevažne v Severnom Írsku, ale produkcia sa vrátila aj na Island a do chorvátskeho Dubrovníka a tu sa taktiež využilo prostredie Splitu.

Vojna piatich kráľov sa blíži ku koncu, ale objavujú sa nové intrigy a zrady. Tí, čo prežili, musia čeliť nielen nepriateľom mimo svojich radov, ale aj v nich.

Kráľ na Severe Robb Stark je mŕtvy. Jeho matka Catelyn a manželka Talisa boli taktiež zavraždené počas masakru známeho ako Červená svadba. Rod Starkovcov je kvôli tomu na pokraji vyhynutia. Sansu prinútili k svadbe s Tyrionom Lannisterom a zostáva tak väzňom Železného trónu. Arya všetko stratila, je nútená spoliehať sa na ochranu muža, ktorého nenávidí, a jediné, po čom túži, je pomsta.

Po tom, čo v bitke o Blackwater zničili hrozbu v podobe Baratheonovcov, si Lannisterovci vychutnávajú svoj triumf. Mladý kráľ Joffrey sa opíja slávou, hoci víťazstvo v skutočnosti patrí jeho starému otcovi, lordovi Tywinovi, kráľovmu pobočníkovi a skutočnej moci skrytej za Železným trónom.

Medzitým v Otrokárovej zátoke rastie snáď najväčšia hrozba Lannisterovcov. Daenerys už nevelí len trom drakom, ktorí vyrástli natoľko, že sa z nich stali doslova zbrane hromadného ničenia, ale aj niekoľkotisícovej armáde. Jej cieľom však nie je dobývanie. Keďže bola kedysi sama otrokyňou, rozhodla sa oslobodiť všetkých ľudí, ktorých postihol rovnaký osud. Pokoruje Astapor aj Yunkai a státisíce oslobodených otrokov sa pridávajú na jej stranu. No Daenerys musí čeliť ešte poslednému a najväčšiemu z otrokárskych miest - Meereenu, ktorý mal však dosť času pripraviť sa na jej príchod.


Premiéra série je naplánovaná na 06. apríla 2014 a, čo je skvelé, česká HBO ju odvysiela už o deň neskôr, teda 07. apríla.ČLÁNOK PRIDAL: Ella
Ďalšie novinky z kategórií SERIÁL

Tagy: hra o truny, hbo, george r. r. martin


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 18.207.160.97
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)