Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac máj zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 516 užívateľov.
hits
NOVINKA | 2.2.2012 09:10 | KOMENTÁRE [2]
SERIÁL: The cold winds are rising!

Tiene sa predlžujú, dni sa krátia, zima sa blíži... v seriálovom pokračovaní fantasy ságy Píseň ledu a ohně!

Pred rokom HBO uviedla seriál natočený podľa prvého dielu jednej z najúspešnejších fantasy ság od autora Georga R.R. Martina. Seriálová Hra o trůny sa stretla s obrovským úspechom ako u fanúšikov románu, tak aj u bežných divákov.
Výpravný epický seriál zachytáva súperenie o moc medzi kráľmi a kráľovnami, rytiermi a odpadlíkmi, klamármi a šľachticmi. Príbeh plný intríg, klamstiev, zahmlených právd, ale i šľachetnosti a odvahy, ktorá však môže byť i nebezpečná. Pretože keď hráte hru o tróny, buď zomriete alebo zvíťazíte. Žiadna stredná cesta neexistuje.


Po roku od uvedenia Hry o trůny (prvý diel mal premiéru 17. apríla 2011) sa na obrazovky dostane i druhá séria. Nenesie však názov jej románovej predlohy, volá sa jednoducho Hra o trůny 2 a jej premiéra je naplánovaná na 1. apríl 2012.
Desaťdielna séria sa natáčala od augusta do decembra a hoci mnohým bude chýbať Sean Bean v úlohe šľachetného Neda Starka, čakajú nás mnohé staré, ale i niekoľko nových tvárí.Dobré správy tu však nekončia. David Benioff a D.B. Weiss, scenáristi a producenti seriálu, oznámili, že Bouře mečů by mala byť rozdelená do dvoch sérií.
Každý, kto videl viazanú knihu, iste chápe prečo. Táto hrubočizná kniha je totiž o dosť objemnejšia, rozsiahlejšia a dejovo spletitejšia. Práce na nej netrvali od polovice leta do začiatku zimy, ale celých deväť mesiacov, a to aby sa zachovala kontinuita.
Potajomky už prebiehajú i kamerové skúšky s novými predstaviteľmi pre tretiu a štvrtú sériu.

Vonku je už i druhý teaser, ktorý fanúšikov poriadne namotá, má názov SHADOW.
Prvý, COLD WINDS, bol zverejnený už dávnejšie.

Princezna Arya utíká z hlavního města království převlečená za chlapce. Její otec je mrtvý a ona musí pryč. Na Železný trůn usedl sadistický syn královny. Uchvatitel, který si trůn vybojoval v bitvě. Královna spolu s příbuznými neváhá napnout veškeré síly, aby svému potomkovi trůn udržela. Řady členů Noční hlídky řidnou. Těch, kteří přísahali chránit před nebezpečím na severu, je čím dál míň. Barbaři začínají tušit svou šanci na úspěch a shromažďují a trénují bojovníky.

Mezi hlavní postavy knihy patří mimo princezny také královna Cersei, která je naprosto bez zábran ublížit komukoliv, kdo jí stojí v cestě, její bratr trpaslík a princ Brandon, Aryin bratr. Brandon je zmrzačený a odkázaný na pomoc ostatních. Svobodný a volný se cítí jen v okamžicích, kdy ve svých snech běhá s vlky. Svět vytvořený Georgem R. R. Martinem je vykreslený do detailu a svou roli v něm hraje samozřejmě i magie spolu s mladou ambiciózní ženou, která vychovává dračí trio.


ČLÁNOK PRIDAL: Shaola
Ďalšie novinky z kategórií SERIÁL

Tagy: hra o truny, george r. r. martin, stret kralu, hbo


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.230.154.129
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
2. Shaola 2.2.12, 22:20
ja si chcem najskôr prečítať knihu, ale stále som sa k nej nedostala.. a pritom mi stojí na poličke.. ale tie teasery sú neskutočné... :) :) :)
1. Ella 2.2.12, 21:55
asi by som mala konečne dopozerať prvú sériu :)
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)