Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac máj zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 516 užívateľov.
hits
NOVINKA | 13.9.2016 17:38 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Letohrad

Môže byť nepriateľ tvojho nepriateľa tvoj priateľ? A staví na túto poriadne divokú kartu temný elf Drizzt?!

Letohrad sa spamätáva z pohromy a jeho obyvatelia majú plné ruky práce s obnovou mesta. Aj temnému elfovi Drizztovi sa začína nový, už tretí život. Berie si od neho bolestivé lekcie svojej prvej existencie v Menzoberranzane spolu s radosťami druhého života po boku Spoločníkov siene.

Teraz je čas vykročiť znovu vpred. Spolupútničkou na ceste je mu Dahlia - elfka s jazykom ako britva, ktorá drowa síce nešetrí, zato je vítanou posilou v boji -, má to však jeden háčik: Kto sa v nej má vyznať? Drizzt môže len dúfať, že sa na ňu dá spoľahnúť, pretože bude s čím bojovať. Nepriateľské sily vládnu magickými trikmi, na ktoré drow ani svetlá elfka nie sú vždy pripravení...

Nepriatelia na život a na smrť

Thayská čarodejnica Sylora Salm by rada nakŕmila Hrozný kruh, najlepšie ďalšou kataklizmou, a spojí preto sily s pološialenou kostejkou. Rovnako by rada videla Dahliu mŕtvu - a ich sympatie sú v tomto ohľade vzájomné. Sylora nie je jediná, kto si na Dahliu a Letohrad brúsi zuby. Netherijský lord, tiefling Herzgo Alegni, má s obomi tiež svoje plány a na ich konci iste nie je ružová budúcnosť ani pre elfku, ani pre mesto.

Ešte je tu však Drizzt, ktorý síce stratil starých priateľov, ale osud mu pripraví nejedno prekvapenie - lebo i s nepriateľom nepriateľa sa dá za istých okolností vyjsť. Možno najväčšie prekvapenie prichystá drow práve sám sebe...

... a jeho duchovný otec, spisovateľ R. A. Salvatore, zas svojim čitateľom. Táto akčná temná fantasy je plná iskrivých nápadov, magických bytostí, dobrodružstiev, odvahy a nenávisti a nečakaných zvratov, skrátka taká, akú ju čitatelia tohto žánru chcú mať!
Oficiálna anotácia:

Poslední z jeho věrných společníků padl a Drizzt je poprvé po téměř sto letech sám – a volný. Pocit viny se v něm mísí s úlevou, přičemž na něj má stále větší vliv jeho nová společnice – Dahlie, temně svůdná elfka a jediná další členka výpravy, která přežila kataklyzma v hoře Hotenow. Cestovat s Dahlií je však v mnoha ohledech výzvou. Zatímco se společně snaží pomstít lidem odpovědným za zkázu Letohradu – a málem i Luskanu – Drizzt zjišťuje, že jeho obvykle pevnou morálku podkopává Dahliin nekonvenční pohled na svět. Drizzt je nucen pochopit, že obyčejný člověk může být okolnostmi dohnán k temným činům, a zjišťuje, že se dostal na špatnou stranu zákona ve snaze ochránit ty, které zákon zklamal. Drizzt s Dahlií si dělají nové nepřátele, stejně jako si ti staří získávají nové smrtící spojence, a ocitají se tak uprostřed bitvy – v situaci, kterou si Drizzt začíná až příliš užívat.

Info o knihe:

Autor: R. A. Salvatore
Názov: Letohrad
Séria: Forgotten Realms
Podséria: Neverwinter 2
Žáner: fantasy
Vydavateľ: FANTOM Print
Prevedenie: brožovaná väzba, 145 x 205
Prekladateľ: Kateřina Niklová
Autor obálky: Todd Lockwood


ZDROJ: FANTOM Print


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: r.a.salvatore, forgotten realms, neverwinter, letohrad, fantom print, gauntlgrym


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 34.204.168.209
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)