Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
NOVINKA | 3.7.2014 00:02 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Legenda sa vracia

Je legendou nielen v knihách, stal sa hrdinom napriek tomu, kým sa narodil, napriek krvi, ktorá mu prúdi v žilách a rodovej nenávisti v nej...

... prekonal ju, postavil sa vlastnému národu, vlastnej rodine, vlastnému zlovoľnému bohu a stal sa niekým, koho meno neostane zabudnuté a nikdy nezapadne prachom v krajinách Stratených ríš. Jeho tmavá pleť bola vždy postrachom všetkých národov žijúcich na povrchu, jeho národ je nočnou morou vystupujúcou z temnoty podzemia a strašiakom, ktorým rodičia strašia svoje deti a ktorého sa sami najviac obávajú. No on sám dokázal, že aj v najväčšej temnote dokáže zažiariť jasné svetlo, pokiaľ je srdce čisté.

K priateľom milujúci a navždy verný, k nepriateľom nemilosrdný a smrtiaci, temný elf, ktorý opustil svoju rodinu a temné mesto Menzoberranzan, kde sa narodil, ktorý sa vzdal vražednej bohyne Loth, Drizzt Do´Urden sa konečne vrátil a s ním ďalší z jeho nezabudnuteľných príbehov.

TEMNÝ ELF DRIZZT SA UŽ ZASE
OHÁŇA SMRTIACIMI SCIMITARMI...


Legenda kultového fantasy sveta
Forgotten Realms je späť!


Človeku, ktorý vám tvrdí, že miluje fantasy a pritom nepozná temného elfa Drizzta Do´Urdena, nie je radno veriť. Kto sa len trochu orientuje v žánri a je fanúšikom poctivej akčnej fantasy, musí mať Salvatoreho hrdinskú ságu v malíčku.

Všetko sa to začalo v roku 1988 románom Magický krystal. Práve v ňom Američan R. A. Salvatore predstavil jednu z fantasy ikon (nielen) populárneho RPG sveta Forgotten Realms – temného elfa, ktorý sa vzoprel pochmúrnemu predurčeniu svojej rasy a teraz putuje Stratenými kráľovstvami, aby spolu s priateľmi bojoval proti zlu vo všetkých jeho podobách.

Magický krystal sa stal základom trilógie Planina ledového větru a pretože Drizztova popularita predčila očakávania nielen šéfov spoločnosti Wizards of the Coast, ale aj autora a čitateľov samých, nasledovali ju ďalšie série (Temný elf, Drowův odkaz a Temné ztezky), ktoré spolu dávajú dokopy základnú „bielu“ radu nazývanú Legenda o Drizztovi.

Základný stavebný kameň bol položený a mohlo sa smelo pokračovať ďalej – čo je prípad trilógie Lovcovy čepele, v ktorej Drizzt síce trochu ustúpil do pozadia, ale pretože je to natoľko výrazná a svojrázna figúra, aj tak na seba strhol všetku pozornosť.

Drizzt vládne!


Všetky vyššie zmienené knihy o Drizztovi pozná v skvelom preklade Kateřiny Niklovej aj český a slovenský čitateľ. Nakladateľstvo FANTOM Print sa o svoje rodinné striebro náležite stará, takže sa tento rok natešení fanúšikovia môžu so svojím hrdinom stretnúť v úplne nových príbehoch.

Prvým z nich bude román Král orků, ktorý Drizzta vráti späť do úlohy ústrednej postavy. V Páteři světa to opäť vrie a ťažko vybojované víťazstvá sa zmenili na základ novej nevraživosti. Drizzt bude musieť spolu s priateľmi napnúť všetky sily, aby napätý vzťah medzi trpaslíkmi a orkami neprerástol do zničujúcej genocídy.

O tom, či sa mu to podarí, budú rozprávať ďalšie zväzky trilógie Změna, teda romány Král pirátů (chystaný na jeseň tohto roku) a Král duchů (jar 2015), doplnené súborom Příběhy o Drizztovi (leto 2015), ktorý uzavrie základnú „bielu“ radu. Pokiaľ si k tomu pripočítate e-bookové vydania a dotlače starších, dávno vypredaných titulov, neostáva nič iné, len prehlásiť: Drizzt opäť vládne!

Anotácia:

Drizzt je zpátky a čelí světu, který se od základů změnil! Nejistý mír mezi trpaslíky z Mitrilové síně a orky z nově ustanoveného království Mnohošíp, nemůže trvat dlouho. Orcké kmeny, které Obould sjednotil, začínají bojovat mezi sebou, a Bruenor je odhodlaný dovést do konce válku, která ho málem zabila a téměř zničila všechno, co vybudoval. Bude ale zapotřebí něčeho víc než jen mečů a sekyr, aby byl v Páteři světa nastolen trvalý mír. Mocní na obou stranách možná budou nuceni změnit způsob, jakým na sebe navzájem nahlížejí. Možná spolu budou muset začít hovořit. A to nebude snadné.

Kniha Král orků vyšla v nakladateľstve FANTOM Print tento utorok (t. j. 1. 7. 2014) a na pulty kníhkupectiev by sa mala dostať v priebehu týždňa. Ako všetky predošlé časti, aj táto vychádza s úžasnou pôvodnou obálkou od Todda Lockwooda.Pár info o knihe:

Autor: R. A. Salvatore
Originálny názov: The Orc King
Formát: brožovaná väzba, 145x205 mm
Počet strán: 288
Nakladateľ: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)O autorovi:
R. A. Salvatore
Robert Anthony Salvatore, narozený v roce 1959, je jedním z nejpopulárnějších fantasy autorů současnosti. Ačkoli má na kontě řadu vlastních sérií, z nichž některé svazky znají i čeští čtenáři (Válka démonů, Šarlatový stín, Kroniky Ynis Aielle aj.), skutečně fenomenální úspěch mu přinesla až sága Legenda o Drizztovi, kterou zasadil do populárního RPG světa Forgotten Realms. Podobně si vedly i jeho knihy rozvíjející vesmír z filmů Star Wars. S manželkou a třemi dětmi žije v Massachusetts.


ČLÁNOK PRIDAL: Mercy
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: r.a.salvatore, drizzt do`urden, forgotten realms, magicky krystal, obkliceni temnotou, tisic orku, fantom print


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 18.206.13.203
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)