Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac máj zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 559 užívateľov.
hits
NOVINKA | 9.5.2014 08:51 | KOMENTÁRE [1]
KNIHA: Preleje sa napokon Krev Kudlanky aj u nás?

Pokiaľ máte radi nezvyčajné veci, radi sa necháte prekvapovať novými a neošúchanými nápadmi (možno nielen vo svete literatúry), tak viac než odporučiť by sme vám mohli Adriana Tchaikovského a jeho sériu kníh Stíny Vědoucích.

O tom, čím je táto séria a jej postavy taká zvláštna a skutočne originálna, sme čiastočne písali v novinke o druhej časti z tejto série – Pád vážky - koncom roka 2012, keď táto kniha vyšla v českom preklade vo vydavateľstve Zoner Press. Kniha vyšla po pomerne dlhej odmlke po časti prvej – Impérium černé a zlaté –, ale fanúšikovia pevne dúfali v to, že rýchlosť vydávania ďalších dielov bude už len vyššia.
Dúfali ale márne.

Je pravda (a toto musíme zdôrazniť), že vydavateľstvo Zoner Press nie je v tomto prípade jediným vinníkom, ak vôbec. K pozastaveniu vydávania série totiž viedli, a to aj kvôli veľmi prepracovanému vydaniu s pevnou väzbou a skvelými vnútornými ilustráciami, vysoké náklady a veľmi nízke predaje prvých dvoch častí. Je také trošku smutné a viac-menej aj menej pochopiteľné, prečo sa na dnešnom česko-slovenskom trhu s fantasy literatúrou darí oveľa viac slabo napísaným pseudo-románom z kategórie YA alebo urban fantasy (česť svetlým výnimkám, ktoré týmto dvom žánrom stále zaručujú dobré meno), kde sa sem-tam zdá, že knihu už dnes môže napísať naozaj kadekto, hoci aj s minimálnymi znalosťami o písaní ako takom, žiadnymi skúsenosťami či talentom a tobôž nie originálnou myšlienkou.

O to viac potom utrpí skutočne kvalitná literatúra, ktorá, pokiaľ nemá reklamu za tisíce, má jednoducho smolu. A to je aj prípad Adriana Tchaikovského, ktorý je mimochodom v zahraničí veľmi uznávaným a aj predávaným autorom, no na našom trhu, až na pár výnimiek, zapadol prachom.

Ale keďže tých pár svetlých výnimiek malo hlas silný a neutíchajúci, dočkali sme sa napokon aspoň čiastočného víťazstva. Zoner Press 7. mája na svojej stránke, ako aj na FB, oznámilo, že pokiaľ by sa nazbieralo do 30. júna 2014 dostatok záujemcov o tretí diel s názvom Krev Kudlanky, túto knihu vydá. Vydanie bude ale tentoray práve kvôli nižším nákladom ochudobnené o úžasné vnútorné ilustrácie (ako aj obálku) od Romana Kýbusa. Vyjde len v brožovanej väzbe s jednoduchou čiernou obálkou. Je to ale kompromis a veľký krok v ústrety čitateľom, ktorý je vydavateľstvo Zoner Press ochotné urobiť, čo sa v dnešnej dobe, kde málokto pozerá na to, čo chce spotrebiteľ, naozaj cení.Takže, pokiaľ ste fanúšikom tohto autora, teraz máte možnosť ukázať to a zachrániť vydávanie série Stíny Vědoucích pre česko-slovenský trh. Viac informácií o tom, ako na to, nájdete na stránke Zoner Press. Rovnako tak tam nájdete aj ukážku z knihy.

Anotácia:

Roztáhněte křídla a naostřete žihadla! Ve světě hmyzích lidí se opět děje něco nekalého...
Díky duchům Darakyonu se můřímu mladíku Achaesovi podařilo vysledovat ukradenou Kostku stínů do rozbahněného města Jerez. Má však jen pár dní na to, aby tento magický artefakt získal, jinak ho ztratí navždy... Vojska vosího Impéria se mezitím připravují na velký útok. Stenwold a jeho přívrženci musí v krátké době získat spojence, předtím, než se Vosy opět dají do pohybu a dobudou vše, co jim bude stát v cestě. Pokud se nedokážou sjednotit do jara, nenáviděná černozlatá zástava bude do konce roku vlát nad každým městem v Nížinách. Jestliže Kostka stínů padne do rukou vosího císaře, svět už nic neuchrání od jeho nelítostných ambicí.
Třetí díl originální série Stíny vědoucích (Shadows of the Apt) nazvaný Krev Kudlanky (Blood of the Mantis) pokračuje v příbězích oblíbených „okřídlených“ hrdinů. Setkáte se s můřím mágem, vosím císařem, pavoučí špionkou a mnoha dalšími bytostmi, které spojuje jeden vytoužený a mocný cíl – Kostka stínů. Adrian Tchaikovsky opět nabízí strhující příběh o lstivosti, zákeřnosti a odvaze neskrývající snahu o podobenství světa lidí a říše hmyzu.


Osobne veľmi dúfame, že tento boj o záchranu českého vydania jednej z najlepších fantasy sérií súčasnosti bude úspešný a dočkáme sa tak možno aj ďalších pokračovaní tejto v dnešnej dobe už deväťdielnej série (tento rok vyjde ešte desiata časť).ČLÁNOK PRIDAL: Mercy
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: adrian tchaikovsky, stiny vedoucich, pad vazky, imperium cerne a zlate


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 18.232.50.137
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
1. Shaola 9.5.14, 15:57
objednávka je spravená, teraz budem už len silno držať prsty, aby sa nás nazbieralo naozaj dosť a čarovný a zvláštny svet ľudí s vlastnosťami chrobákov, hmyzu a pod. nezapadol na česku a slovensku prachom... :)
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)