Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac august zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 525 užívateľov.
hits
NOVINKA | 13.10.2012 10:26 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Dlho očakávaný Pád vážky je tu!

Po dvoch rokoch čakania na pokračovanie série Stíny vědoucích sme sa dočkali...

Meno Adrian Tchaikovsky nie je zatiaľ pre slovenského čitateľa veľmi známe. Nie je divu, aj keď je to veľká škoda. Tento britský autor sa už viac-menej celosvetovo preslávil svojou sériou Shadows of the Apt (Stíny vědoucích), v ktorej v originále do dnešného dňa vyšlo už osem častí (toho roku sa chystá ešte deviata). Je to slušné číslo, keď vezmeme do úvahy, že prvá časť tejto série vyšla len v roku 2008.
Naši západní susedia sú s týmto menom, našťastie, oboznámení aspoň o malú trochu viac ako my. Vo vydavateľstve Zoner Press totiž v Českej republike už v roku 2010 vyšiel prvý diel tejto série - Impérium černé a zlaté. Teraz sa konečne po dvoch rokoch čakania dočkáme pokračovania tejto skvelej a neobyčajnej fantasy v druhom dieli s názvom Pád vážky.
Pýtate sa, čím je práve táto séria neobyčajná? No... pán Tchaikovsky totiž prišiel s veľmi zaujímavým a určite výnimočným nápadom - prepožičal svojim ľudským hrdinom hmyzie schopnosti. Tým dokázal, že aj dnes sa dá napísať kvalitná a hlavne originálna fantasy, ktorej hlavnou hybnou silou nie je všemocná mágia.
Že si to neviete tak celkom predstaviť? No, tak napríklad... Chrobáci sú dosť ťažkopádni a vynikajú v obchode, Modlivky sú fantastickí bojovníci muža proti mužovi, a tak ďalej. Počet rás je nemalý, narazíte tu na Mravce, Vážky, Mory, Osy (ako hlavných záporákov), Motýle, Muchy, Včely a dokonca aj Slimákov. Akokoľvek bizarne to znie, je to vymyslené a podané tak dokonale, že určite nebudete mať problém tento fakt prijať a stotožniť sa s hlavnými hrdinami.
Toto je svet Adriana Tchaikovského a vy by ste si ho určite nemali nechať ujsť.

Druhá časť, Pád vážky, vychádza už 29. októbra 2012. Dúfajme, že na tretiu časť tejto skvelej série nebudeme musieť čakať opäť tak dlho. :)

Anotácia:
Strhující příběh o světě lidí s hmyzími schopnostmi a vlastnostmi.

První útok Vos se i za cenu velkých ztrát podařilo odrazit, Impérium se však nevzdává. Vosí císař má smělé plány a rozhodl se podrobit si Nížiny úplně a jednou provždy. Jeho vojáci se nyní roztahují po celé zemi a v ohrožení již není pouze jedno město, ale všechny státy. Došlo na varovná slova šéfa broučí špionáže Stenwolda Makera… nastala válka.

V krvavých bojích se střetne magie prastarých vidoucích ras a moderních strojů ras vědoucích. A až na válečném poli se pozná, kdo je skutečný přítel a kdo zrádce a co všechno je schopná přestát skutečná láska. Národy Nížin jsou nuceny zapomenout na stará příkoří a spojit své síly. Ale je možné, aby Kudlanky bojovaly po boku nenáviděných Pavouků? Stenwoldovi přátelé umírají jeden po druhém, v ohrožení života je i jeho rodina – stárnoucí Brouk se tedy musí vyrovnat nejen se smrtícími útoky Vos, ale i se svým vlastním svědomím…

Ve druhém díle série Stíny vědoucích rozehrává Adrian Tchaikovsky strhující partii o lidské dobyvačnosti, lstivosti a odvaze. Lidé jeho románu nejsou obyčejní – díky prastarému vývoji si nesou různé hmyzí schopnosti a vlastnosti. Agresivní Vosy tedy dovedou ze svých rukou vysílat žihadla, elegantní Vážky mohou létat a záhadní můří lidé vidí výborně ve tmě. Díky tomuto neotřelému nápadu vznikla dobrodružná série, jež si získala tisíce čtenářů po celém světě.
ČLÁNOK PRIDAL: Mercy
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: adrian tchaikovsky, stiny vedoucich, imperium cerne a zlate, pad vazky


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.228.220.31
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)