Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac máj zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 516 užívateľov.
hits
NOVINKA | 1.7.2009 07:21 | KOMENTÁRE [1]
INÉ: Narutardi a tí druhí – vyšlo ďalšie číslo Fantázie

Fenomén Naruto, Transformers, Krotitelia duchov a mnoho nových zaujímavých informácií na vyše sto stranách. Nenechajte si ujsť nové číslo!

Slovenský časopis o popkultúre Fantázia vyšiel v týchto dňoch svojím druhým tohtoročným a celkovo 46. číslom. Magazín sa venuje napríklad japonskému anime Naruto, ktoré rozdeľuje ľudí na „narutardov“ a tých druhých a v tomto roku oslavuje 10. výročie vzniku. Film Krotitelia duchov práve tento mesiac oslávil 25 rokov a Fantázia si toto výročie pripomína aj preto, lebo sa chystá filmové pokračovanie a na trhu je už aj hra. A aby sa čitatelia nestratili v kovovom šrote a udržali si prehľad, v časopise sa predstavujú Transformeri – aj tí dobrí, aj tí zlí – z aktuálneho pokračovania úspešného kinohitu. Slovenský spisovateľ Juraj Červenák, nedávno v Prahe ocenený Cenou akademie SFFH za najlepšiu fantastickú knihu v Čechách a na Slovensku za minulý rok v rozhovore so svojím českým kolegom Štěpánom Kopřivom preberajú rôzne témy od násilia v literatúre, cez vzťah autor-čitateľ až po to, na čom práve aktuálne pracujú a aké majú plány – autorské, či publicistické. A historickú fantasy poviedku pripravila Lívia Hlavačková, víťazka minuloročnej Ceny Fantázie.

Literárna súťaž Cena Fantázie 2009 je v štádiu hodnotenia poviedok porotou. V tej je tento rok napríklad publicista Dado Nagy, spisovateľ a publicista Dušan Taragel, či Katarína Mrázková z partnerského portálu súťaže Kultura.sme.sk. Prijatých 69 poviedok hodnotí aj minuloročný finalista súťaže Michal Spáda a editor knižného zborníka Ivan Pullman. Prvé kolo súťaže potrvá do septembra, keď budú na festivale Istrocon 2009 v Bratislave zverejnené finálové poviedky. Literárna súťaž je podporená zaujímavým projektom – za každú knihu predanú v sieti kníhkupectiev Brloh v priebehu celého roka bude do súťaže odvedený jeden cent a na konci bude celková suma zvýšená na dvojnásobok. Takto bude navýšená hodnota cien pre finalistov súťaže a z výslednej sumy bude podporené aj knižné vydanie najlepších poviedok.

Časopis Fantázia, ktorý vychádza s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR, je v predaji v sieti kníhkupectiev Brloh, v trafikách a predajniach časopisov na celom Slovensku, alebo v distribúcii Magnet press na Slovensku aj v Česku. Novinkou je veľká predplatiteľská súťaž Fantázie so zaujímavými cenami. Stačí si časopis predplatiť priamo domov – bez platenia poštovného a to rovnako na Slovensku, ako v Českej republike.


ČLÁNOK PRIDAL: Bruja
Ďalšie novinky z kategórií INÉ

Tagy: casopis fantazia


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 34.204.168.209
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
1. Petraela 2.7.09, 17:36
končne som si to dnes kúpila
a tam véééľký obrázok Hanka Moodyho <3
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)