Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac august zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 588 užívateľov.
hits
NOVINKA | 23.4.2015 11:49 | KOMENTÁRE [0]
INÉ: Petra Slováková a Démon z East Endu

Démon z East Endu je ako Fullmetal Alchemist - divoký, návykový, geniálny a nadčasový! A čo je najdôležitejšie, môžete ho práve teraz u nás vyhrať!

Petra Slováková vynašla stroj času. Je síce papierový a na prvý pohľad sa možno veľmi nelíši od svojich knižných kolegov, ak sa s ním však vyberiete na dobrodružnú cestu, možno sa už viac domov nebudete chcieť vrátiť.

Redakcia: Démona z East Endu si krstila koncom marca. Napriek tomu, že si už niekoľko krstov absolvovala, čím bol práve tento iný?

Petra Slováková: Každý křest je něčím zajímavý, ale tento byl velmi přátelský a hlavně narvaný. Byla jsem nadšená, že přišlo tolik lidí a celá atmosféra v knihkupectví Fantasya byla úžasná. Patří za to můj velký dík návštěvníkům i pořadatelům.

Redakcia: Vieme, že knižná séria „Ve službách královny“ má mať tri časti, pričom druhý diel by mal vyjsť koncom roku 2015. Plánuješ aj nejaké ďalšie projekty z tohto sveta, alebo ostaneš len pri trilógii?

Petra Slováková: Projektů, samozřejmě, plánuji hodně, ale kdo ví, co se mi podaří uskutečnit. Doufám, že se mi podaří dopsat i samostatné příběhy jednotlivých postav z toho světa, které se v románu třeba jen okrajově mihnou, a také dát dohromady nějaké další povídky, které by ještě rozvinuly jak charaktery, pozadí hlavního příběhu, tak i svět.

Redakcia: Niekoľko fragmentov z tvojej novej knihy sme mohli nájsť v elektronickom magazíne Jupiter a fantastickom mesačníku Pevnost. Kedy vlastne prišiel impulz vytvoriť z týchto krátkych próz komplexný román aj s jeho špecifickým knižným univerzom?

Petra Slováková: Ani nevím, kde a jak k tomu došlo, abych řekla pravdu. První povídka z tohoto světa, Vlčice (vítěz Poviedky Istroconu 2012), byla momentální nápad, k němuž mě inspiroval skutečný příběh tzv. „vlčích dětí“ a, samozřejmě, staré příběhy o vlkodlacích.

Bylo to v době, kdy se všude třpytili upíři. Já toho tématu měla celkem pokrk, než mě napadlo, že bych si to mohla zpracovat jinak. Vzhledem k tomu, že v Poviedke Istroconu bylo toho roku téma vlkodlaci, rozhodla jsem se napsat steampunkový příběh, kde by nebyly slintající bestie ani polonazí supermuži. V té době jsem nepředpokládala, že bych se k tomu vrátila, ale pak mě napadl námět na další povídku z toho světa a najednou už to šlo samo. Zalíbily se mi kulisy i prostředí a připadaly mi sympatické i stávající postavy. Od té doby jsem začala pracovat na několika větších útvarech.


Redakcia a čitatelia: Démon z East Endu vyšiel vo vydavateľstve Brokilon. Kto vlastne koho oslovil? Ty ich alebo oni teba?

Petra Slováková: Oslovila jsem je já s nabídkou románu.

Redakcia a čitatelia: Niekedy sa spisovateľ musí popasovať i s takou maličkosťou, akou je samotný názov knihy. Nakoľko ťa názov knihy potrápil a z koľkých alternatívnych názvov si si vlastne musela vyberať?

Petra Slováková: Název této knihy byl hotovým peklem, protože se nám dlouho nedařilo absolutně nic vymyslet. Můj pracovní název Ve službách královny se pak stal hlavičkou série a Démon z East Endu byl produktem dlouhodobého lámání hlav a konečného nápadu, že by se mohl použít název čtvrti, kde se odehrává série podivných vražd.

Redakcia a čitatelia: Dej väčšiny tvojich próz sa odohráva vo viktoriánskom období. Čím vzbudila táto éra v tebe záujem a dokázali by tvoji knižní hrdinovia prežiť aj v dnešnom, takom trošku bláznivom svete?

Petra Slováková: Viktoriánská éra je mé oblíbené období. Zajímám se o ní mnoho let a je blízká jak gothice tak steampunku, což jsou obě subkultury, v nichž se pohybuji. Myslím, že některé postavy by v dnešním světě určitě přežily, ale takový Viktor má problém přežít i ve svém ;-).

Redakcia a čitatelia: Máš nejaký osvedčený recept, pomocou ktorého prekonávaš spisovateľský blok?

Petra Slováková: Ne. Nemám žádný osvědčený recept, zato mám pořád spisovatelský blok. Abych se donutila psát, je třeba se prostě DONUTIT psát. Čili otevřít texťák a s největším sebezapřením začít, ono se to pak rozjede.

Redakcia a čitatelia: Čo ťa zvykne inšpirovať k písaniu?

Petra Slováková: Většinou, když mě napadne nějaký příběh, dlouho ho nosím v hlavě a přemýšlím nad ním. Tento proces trvá někdy i roky. Jakmile to uzraje, hodím si na papír osnovu a podrobnosti a pak teprve píšu, doplňuju, přepisuju a škrtám.

Redakcia a čitatelia: Nápady pre sarkastické rozhovory svojich postáv čerpáš z vlastných skúseností a osobného života, alebo si ich musíš pracne vymýšľať?

Petra Slováková: Většinou je čerpám z osobního života. Jednoho takového Jacka Wrighta mám v blízkosti.

Redakcia a čitatelia: Premení sa konečne pán Sterling na vlkolaka, aby mohol byť so slečnou Kelbyovou, alebo vstúpi do hry iný vlkolak, aby ich vzťah trošku okorenil?

Petra Slováková: Ehm. Něco podobného se bude řešit v druhém dílu trilogie, který se bude jmenovat Čarodějnice z Lavender Hill. Raději víc neprozradím, protože bych odhalovala své tajné plány a připravila tak čtenáře o překvapení.

Redakcia a čitatelia: Dopraješ vo svojich knihách slečne Kelbyovej niekedy nejakého ideálneho partnera?

Petra Slováková: Myslím, že ideálního partnera má vedle sebe, akorát ta cesta k naplnění vztahu je složitější než se zdá.

Redakcia a čitatelia: Stála, príp. stále stojí, nejaká známa literárna, seriálová, filmová, komiksová alebo zaľúbená dvojica z bežného života ako predloha, ktorá vymodelovala postavu pána Sterlinga a slečny Kelbyovej?

Petra Slováková: Předloha k nim nebyla, spíše mě bavilo vytvářet jejich charaktery a stavět je před překážky. Myslím si, že jejich vztah je silným prvkem celé první knihy.

Redakcia a čitatelia: Kým by si chcela byť vo svojom knižnom svete ty a prečo?

Petra Slováková: Chtěla bych být pan Sterling, protože je jako románový pan Darcy, akorát bez předsudků :).

Redakcia a čitatelia: Akých slovenských, českých alebo aj slovenských a aj českých autorov fantasy máš rada a stalo sa, že ťa ich príbehy oslovili natoľko, až ťa nakopli v písaní a ty si s ich pomocou vytvorila nové zaujímavé dielo?

Petra Slováková: S klidným svědomím se přiznám, že české autory téměř nečtu, takže u nich ani nehledám inspiraci a od slovenských fantastických autorů toho zase nevychází tolik.

Redakcia a čitatelia: Napadlo ti niekedy použiť tvoju činčilu ako hrdinu nejakého tvojho diela, ako bol napríklad aj Rocket Racoon v Strážcoch Galaxie?

Petra Slováková: Přemýšlela jsem o nějakém steampunkovém zvířátku, ale přijde mi to jako děsné klišé, takže s tím použitím zatím nepočítám. Činčilák mi stačí prozatím doma.

Redakcia: Vieme o tebe, že si všestrannou osobnosťou. Píšeš, maľuješ, zasadáš v porote a prednášaš. Viac-menej si denne konfrontovaná so svetom čoraz viac obľúbenej populárnej kultúry. Ako je to vlastne s tebou a týmto zaujímavým fenoménom? Nakoľko si prepadla jeho čaru?

Petra Slováková: Populární kultura mě zkrátka baví. (A viac sme z nej nedostali! Nakoniec, ani nebolo treba :))

Redakcia:A ako to vyzerá s plánovaním účastí na prednáškach rôznych českých aj slovenských festivalov? Kde ťa môžeme nájsť najbližšie a na aké ďalšie festivaly sa tento rok chystáš?

Petra Slováková: Prozatím mám program celkem nabitý, alespoň na první polovinu roku. Určitě budu k vidění na Istroconu (září), Conci (srpen), brněnském steampunkovém večeru s příznačným názvem: Nemám páru (červen), viktoriánských piknicích v Praze a v Brně a pravděpodobně i na Čaji o páté (duben).

Ďakujeme Petre Slovákovej za príjemný rozhovor a vám, milí čitatelia, dávame do pozornosti Knihu mesiaca, ktorá sa spustila práve v tejto chvíli. Pozor, Démon z East Endu má hlad!!!Niekoľko zaujímavostí...

Fotky boli s dovolením autorky prevzaté nielen z jej oficiálne stránky, ale aj súkromného archívu.

Ďalej si prečítajte:

Steampunkový román ostravské autorky Petry Slovákové běží plnou parou vpřed

Démonický rozhovor s Petrou Slovákovou!

Démon z East Endu – Zloděj dětských duší schovaný v mlze

Démon z East EnduKrátky komiks - Eva Maria Ondová a Petra Slováková


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií INÉ

Tagy: petra slovakova, brokilon, demon z east endu 1, fantasy, steampunk, viktorianska era, horor, detektivna fikcia


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 44.200.175.255
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)