Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac máj zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 516 užívateľov.
hits
NOVINKA | 15.3.2010 01:26 | KOMENTÁRE [0]
HRA: Mass Effect vo filmovej podobe

Tvorcovia slávnej sci-fi RPG hry Mass Effect, spoločnosť BioWare, zaznamenali zvýšenú pozornosť Hollywoodu o ich dielo.

V súčasnosti vo filmovom svete stále vládne Avatar. Povedzme si otvorene – Avatar nikdy nemal šancu stať sa oscarovým kráľom, pretože je sci-fi; prípad fantasy trilógie Pán prsteňov je len výnimka potvrdzujúca pravidlo, podľa ktorého sci-fi ani fantasy nemá šancu získať veľa oscarov. Možno je to zaujatosť tých, ktorí rozhodujú o rozdeľovaní cien, no skutočnosť je napriek tomu taká, že oscarmi ovenčený Hurt Locker z pohľadu masového úspechu nesiaha Avataru ani do polovice prstov na nohách. Masy jednoducho dobré sci-fi a fantasy zaujíma. A to spôsobilo, že sa Hollywood začína obzerať po ďalších podobných projektoch.

Jedným z nich by mohlo byť filmové spracovanie kultovej hry Mass Effect. Pre tých, ktorým toto slovné spojenie nič nehovorí, na vysvetlenie dodáme, že dej hry sa točí okolo ľudského vojaka Sheparda, ktorý má za úlohu preskúmať so svojím tímom mimozemskú rasu, ktorá je potenciálnou hrozbou nielen pre ľudstvo, ale aj pre celý známy vesmír.

Casey Hudson, projektový riaditeľ druhého pokračovania Mass Effect-u, povedal pre MTV: „Od ľudí z Hollywoodu prichádza obrovská pozornosť a záujem natočiť veľkofilm založený na hre Mass Effect. Najdôležitejšia vec pre nás však je, že nechceme sledovať len natáčanie filmu. Chceme pozorovať tvorbu skvelého filmu, ak už sa to má stať.“ Hudson dal taktiež jasne najavo, že BioWare sa s filmom neponáhľa. „Zatiaľ len zvažujeme naše možnosti, chceme si byť istí, že ideme tým správnym smerom.“

Podľa špekulácií základným dôvodom, prečo sa zatiaľ neuvažuje nad žiadnou konkrétnou spoluprácou, je to, že Hollywood nechce pri tvorbe filmu Mass Effect ponechať kreatívnu kontrolu štúdiu BioWare. To zase očividne odmieta preniesť všetky práva a voľnú ruku filmovému štúdiu zo strachu, že by z takého projektu vznikol len ďalší prachom zapadajúci prepadák. V každom prípade asi BioWare neočakáva skorý pokles v záujme o zakúpenie práv na film Mass Effect. Je to totiž potenciálna zlatá baňa.


ČLÁNOK PRIDAL: Bruja
Ďalšie novinky z kategórií HRA

Tagy: mass effect


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 34.204.168.209
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)