Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 603 užívateľov.
hits
NOVINKA | 13.8.2008 08:46 | KOMENTÁRE [0]
FILM: O druhej Narnii

Zatiaľ čo prvý sfilmovaný diel populárnej knižnej série z dielne C. S. Lewisa, „Lev, šatník a čarodejnica“, bol prijatý fanúšikmi ako skvelá fantasy na voľný čas, pri druhom sa názory (nielen) filmových kritikov rozchádzajú.

O deji
Rok po neuveriteľných udalostiach „Leva, šatníku a čarodejnice“ súrodenci Pevensieovci opäť nečakane nachádzajú cestu do ríše Narnie. Nachádzajú však len ruiny a zisťujú, že v Narnii medzitým ubehlo 1300 rokov. Zlatý vek sa pominul a ríši, ktorú dobyli Telmarinčania, nemilosrdne vládne kráľ Miraz. Súrodenci čoskoro stretávajú ďalšiu záhadnú postavu – právoplatného nástupcu trónu, princa Kaspiána. Ten sa ukrýva pred vražednými plánmi kráľa Miraza. Kaspián a Pevensieovci sa musia vydať na riskantnú cestu s cieľom nájsť Aslana, kolosálneho leva a strážcu Narnie, aby im pomohol zvrhnúť Miraza a vrátiť krajine stratené kúzlo…

O filme
Práce na scenári prebiehali už počas nakrúcania jednotky, a tak sa mohli tvorcovia pustiť čo najrýchlejšie do ďalšieho dielu. „Bolo obtiažne spraviť z Kaspiána film,“ hovorí Douglas Gresham, producent. „V knihe decká prídu do Narnie, sadnú si okolo táboráka a trpaslík im vyrozpráva celý príbeh princa Kaspiána... čo znamená, že prakticky polovicu knihy nie sú spomenutí.“ Napriek tomu sa tvorcom podarilo vytvoriť scenár s dvomi dejovými líniami – jedna popisuje príbeh súrodencov, druhá zase story Kaspiána a ako inak, obe sa napokon zlúčia.

Režisér Andrew Adamson sa tiež rozhodol, že nesfilmuje po poradí knihy o Narnii, keďže deti by boli potom pre svoje role príliš staré. Preto teraz prichádza do kín druhé filmové pokračovanie, ktoré vzniklo na motívy štvrtej knihy. Scenáristi mimochodom istý čas uvažovali o tom, že zlúčia „Princa Kaspiána“ s „Dobrodružstvami lode Ranný Pútnik“, avšak napokon to zavrhli a prišli s tým, že do 2. filmu zaradia aj bezprostredné pocity Pevensieovcov po ich návrate do Narnie, a jej preskúmanie týmito štyrmi navrátilcami.

Adamson, ktorý pracoval aj na jednotke, chce z Kaspiána vytvoriť ešte veľkolepejšiu snímku, než bol prvý diel a stvoriť oveľa akčnejšie pokračovanie, než je samotná knižná predloha. „Vďaka jednotke som nadobudol sebaistotu,“ vraví nadšený režisér. „Tentokrát som bol pripravený ísť ešte ďalej, pripravený použiť viac prídavkov a väčších bojových scén.“

V snahe ušetriť sa ale filmovanie z drahých amerických štúdií, v ktorých vznikala jednotka, presunulo od februára najmä do Strednej Európy. Napokon sa točilo až do začiatku septembra v Poľsku, Česku, na Novom Zélande a v Slovinsku. Napriek tomu nie je „Princ Kaspián“ žiadnym béčkovým filmom, čo dokazuje už i samotný trailer.

České štúdiá Barrandov „nehosťovali“ z veľkofilmov iba Narniu, natáčal sa v nich napríklad aj posledný James Bond či Agent bez minulosti. Na pôde štúdií bol postavený aj Mirazov hrad, ktorý pri post-produkcii zväčšili až trojnásobne. K ďalším zaujímavostiam z natáčania patrí aj fakt, že musel byť presmerovaný tok slovinskej rieky Soca, nad ktorou vznikol most, ktorý môžeme vidieť vo finálnych momentoch filmu.

Pre film „Princ Kaspián“ bolo vytvorených dokopy 1 042 kostýmov, pričom celkový počet doplnkov (prilby, masky,...) presiahol 3 700 kusov, a bolo taktiež navrhnutých takmer 600 kusov výzbroje určenej pre bojové scény!

O (nových) postavách
Všetci štyria herci, ktorí stvárnili súrodencov Pevensieovcov, sa vrátili i do druhého filmového pokračovania.

William Moseley si opäť zahral Petra, ktorý sa dostáva do konfliktu s Kaspiánom. „Peter má vlastný pohľad na vec, Kaspián má vlastný pohľad na vec, a keď ani jeden nie je ochotný urobiť kompromis, začne prihorievať,“ vysvetľuje Will. „Myslím, že veľká časť filmu je o pokore. Každý dobrý kráľ by mal byť istým spôsobom pokorný, mal by načúvať svojim ľudom, robiť kompromisy...“ Will okrem toho spomína na natáčanie v Česku ako na skvelý zážitok. „Mám veľmi rád Prahu, podľa mňa je to skvelé miesto pre natáčanie. Mali tam úžasné lokácie, nádherné skaly a scéna pre boje vyzerala skvelo... Dlho sa rozhodovalo, kde sa vlastne bude natáčať, a ja si myslím, že Česká republika bola tou správnou voľbou.“

Anna Popplewell sa opäť raz predstavila ako Susan, druhá najstaršia z Pevensieovcov. Adamson si mimochodom prial, aby mala Susan aférku s Kaspiánom. „Decká rastú. Ak sa pozriete na Bena a na Annu, je veľmi nepravdepodobné, že by ste medzi nimi nezbadali žiadnu chémiu,“[/b] tvrdí režisér. Nakoniec z toho pravdepodobne nebude nič veľkého... dúfajme.

Skandar Keynes (Edmund) narástol od premiéry „Levu, šatníka a čarodejnice“ až po začiatok natáčania „Princa Kaspiána“ o takmer 17 centimetrov! Edmund dozrel počas udalostí z prvého filmu a tvorcovia ho vidia ako „narnijského Hana Soloa, ktorý robí správne rozhodnutia“, pričom sa snažia zvýrazniť nezrelosť jeho brata Petra.

Georgie Henley sa predstaví zase ako drobná Lucy, vždy verná a dôveryhodná, a preto aj najviac otvorená pre nové myšlienky a nápady. Počas filmovania Georgie vypadli niektoré mliečne zuby, a tak musela použiť umelé!

S príchodom ďalšieho filmu sa objavujú aj nové postavy. Prvou z nich je samotný Kaspián, ktorého si zahral Ben Barnes. „Kaspián nám počas celého príbehu starne, až nastane bod, po ktorom stráca svoju naivitu a nadobúda túžbu po odplate, až je nakoniec schopný vypustiť svoju pomstu naplno!“ prezradil Adamson. Ben čítal knižky o Narnii ešte keď bol dieťa a povráva sa o ňom, že bol do svojej role obsadený dva a pol týždňa pred začatím nakrúcania!

Posledným výrazným nováčikom je Sergio Castellitto, taliansky herec, ktorý stvárnil postavu Miraza. Sergio príbehy o Narnii ani nepoznal, ale jeho 4 deti si prvý film osvojili natoľko, až ho donútili si ho pozrieť. Zdôrazňuje, že Miraz je v prvom rade bojovníkom a vojakom, preto prenechal svoj trón synovi a dodáva, že rola záporáka sa mu hrala skvelo.

Druhé pokračovanie Narnie dorazí do našich kín presne 26. júna, pričom premiéra v Amerike prebehla už pekne dávno – 16. mája. Podľa našich informácií sa tvorcovia filmu spolu s hercami zúčastnia pražskej premiéry, u nás sa bohužiaľ nič podobné neplánuje. Mimochodom, užívatelia serveru IMDB.com film ohodnotili na 7,7 bodu z desiatich, čo predstavuje 77%, ich kolegovia od nás z CSFD.cz ho zmiatli pod čiernu zem s 37%! Chcete si utvoriť vlastný názor? Navštívte kino!


ČLÁNOK PRIDAL: peter394
Ďalšie novinky z kategórií FILM

Tagy: kroniky narnie


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.225.221.130
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)