Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac máj zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 516 užívateľov.
hits
NOVINKA | 8.3.2014 08:26 | KOMENTÁRE [0]
FILM: Kráska a zviera

Vyberte sa spolu s nami po stopách Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve.

Málokto z nás vie, že najstarší prameň najznámejšej rozprávky o láske medzi krásnou a múdrou Bellou a spupným i takým trošku pyšným Zvieraťom by sa mal hľadať v archívoch francúzskej spisovateľky z prelomu 17. a 18. storočia Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve... Christophe Gans (Bratstvo vlka či Silent Hill), známy francúzsky scenárista, režisér a producent, ktorý sa špecializuje na filmy či videohry prevažne fantastického a hororového žánru, v spolupráci s nemeckým filmovým štúdiom Babelsberg Studio, oprášil a k životu prebral pôvodnú predlohu z roku 1740. Laickej i gurmánskej verejnosti svoj nový film predstavil 12. februára tohto roku vo Francúzsku i v Berlíne pri príležitosti 64. ročníka Berlínskeho medzinárodného filmového festivalu (6. až 16. február 2014). A nás by mala táto celovečerná filmová snímka, ktorá sa natáčala predovšetkým v malebnom Nemecku, očariť a do sveta temnej fantázie preniesť už 13. marca 2014.

Oficiálny text distribútora:

Poté, co ztratil své štěstí na moři je zdrcený obchodník nucen odejít na venkov se svými šesti dětmi. Mezi nimi je i Kráska, jeho nejmladší dcera, která je velmi milá a veselá dívka. Jednoho dne narazí obchodník na magickou říši Zvířete, který ho vyzve ke smrti za krádež jeho růže. Kráska, která se obviňuje za jejich strašlivé rodinné neštěstí, se proto rozhodne obětovat svůj život místo svého otce. Nicméně, to není smrt, která čeká Krásku v hradu Zvířete, ale spíše zvláštní magický život, radost a melancholie. Každý večer se Kráska připojí ke Zvířeti, aby s ním povečeřela. Postupně jeden druhého poznávají a učí se vzájemné důvěře, jako dva cizinci, které vesmír odděluje.

I když se Kráska Zvířeti a jeho snahám brání, snaží se pomalu odkrýt tajemství této bytosti i jeho Panství. V noci se Krásce zdají úryvky ze života Zvířete a vyprávějí tragický příběh, ze kterého je zřejmé, že toto divoké a osamělé Zvíře bylo kdysi krásným princem. Vyzbrojena jen svou odvahou a otevřeným srdcem, Kráska triumfuje nad nebezpečím. Nakonec vysvobodí Zvíře od zlého kouzla a objeví opravdovou lásku.


Oficiálny trailer:


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií FILM

Tagy: fantasy, romantika, rozpravka, la belle et la bête, kraska a zviera, christophe gans, dark fantasy


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.230.154.129
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)