Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac jún zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 516 užívateľov.
hits
NOVINKA | 23.12.2013 10:22 | KOMENTÁRE [3]
FILM: Yahoo zverejnilo zoznam najlepších a najhorších filmov roku 2013

A v oboch kategóriách máme svojich zástupcov.

Neodvratne sa nám blíži koniec roka a ten už bežne znamená poohliadnutie sa za tým, čo nám priniesol. Rok 2013 bol skutočne bohatý, či už na zaujímavé knižné novinky, ktoré sme si nemohli nechať ujsť, alebo dychvyrážajúce filmy, pri ktorých sme strávili nejeden večer v kine.

Nie však všetko, do čoho sa filmový priemysel pustí, dopadne dobre. Yahoo nám preto prináša zoznam 10 najhorších a, aby boli pozitívni, 25 najlepších filmov tohto roka. My si však spomenieme len tie "naše".

Začneme teda z toho kratšieho konca. Z mnohých skúseností už vieme, že s napätím očakávaná filmová adaptácia našej obľúbenej knihy sa môže skončiť ako katastrofa - napr. taký Eragon. Rovnako je to aj pri snahách Hollywoodu zmodernizovať klasické rozprávky, či prísť s niečím ultraoriginálym, z čoho sa nakoniec stane skôr ultra prepadák. Podľa názorov kritikov sa medzi desiatku Najhorších filmov roku 2013 dostali:

Po zániku Zeme (Sci-fi, 31. 05. 2013)
"So zdanlivo zaujímavým popisom a jedným z našich najobľúbenejších hercov sľubovala táto ďalšia záležitosť rodiny Smithovcov skutočne veľa. Bohužiaľ však ukázala len ako sa Jaden snažil stať akčným hrdinom, hádam najplochejší herecký výkon, aký kedy Will podal a až skľučujúci nedostatok zápalu pre vec. Ak sa chystáte dať na plátno obrovskú video hru - a to totálne nezáživnú a nudnú - dajte nám aspoň joystick, aby sme mohli hrať s vami a pokúsili sa zmeniť celkom predvídateľný príbeh." - Adam Pockross

Vyzerá to tak, že otec so synom si svoj mimoriadne úspešný výkon z filmu Šťastie na dosah jednoducho nezopakovali.

Janko a Marienka: Lovci čarodejníc (Fantasy, Horor, 25. 01. 2013)
"Takmer môžete vidieť laná, na ktorých čarodejnice visia, keď "letia", aby spôsobili Jankovi a Marienke problémy. (Jeremy Renner a Gemma Arterton, čo ste si mysleli?) Celé to dopadlo tak, že plán "švihnime-si-a-poďme-ťažiť-na-rozprávkovom-trende" s hroznými trikmi a gýčovými efektmi skončil katastrofálne. Súperiac s ďalšou filmovou katastrofou v podobe jedného z najhorších filmov vôbec, ktorým je "Izba", je "Janko a Marienka: Lovci čarodejníc" pozerateľný len v duchu: je to tak strašne zlé, až je to dobré." - Meriah Doty

Vyzerá to tak, že ani ostrieľaná herecká dvojica nie je vždy zárukou úspechu. Napriek tomu sa však film dočká pokračovania. No či aj divákov, to je už otázne.

Old Boy (Mystery, 27. 11. 2013)
"Nech už boli nápady Spikea Leeho a Josha Brolina priviesť na plátna ich reinterpretáciu filmu Chan-wook Parka z roku 2003 akokoľvek nové a unikátne, zjavne sa stratili v preklade. Či už s alebo bez vykrádania pôvodného filmového zvratu typu "o-nie-to-neurobili", Chan-wookova verzia skúma zvrátené, temné hĺbky ľudskej duše a inštinkty prežitia presvedčivým a umeleckým spôsobom. Leeova verzia naráža na tie isté problémy, ale zvláštne smerujúcim, plochým a zarážajúcim štýlom. - Kara Warner

Tento film je jednoznačným dôkazom toho, že remaky nie sú vždy najlepším nápadom. Tu sa však s touto nešťastnou kategóriou najhorších filmov našťastie lúčime (kompletný rebríček nájdete tu) a prejdeme k tej zaujímavejšej kategórii.

Filmových úspechov bolo tento rok zjavne viac, keďže aj rebríček Najlepších filmov roku 2013 obsahuje až 25 snímok a niekoľko ďalších, síce nezaradených, ale jednoducho neopomenuteľných filmov.

Na konci sveta (Sci-Fi, 19. 07. 2013)
"Tretia spolupráca medzi režisérom Edgarom Wrightom a jeho spoluscenáristom a hercom Simonom Peggom je emotívnym a zamysleniahodným pohľadom na témy starnutia, prispôsobenia sa a závislosti. A zahŕňa skupinku podnapitých chlapíkov bojujúcich s robotmi. Po "Shaun of the Dead" a "Hot Fuzz" film uzatvára na seba voľne tematicky nadväzujúcu trilógiu, ktorá skrýva svoje kľúčové témy za prostoreký humor a "Na konci sveta" je ich doposiaľ najlepším počinom. Wrightova práca s kamerou je vypočítavá a nadšená a herecké výkony sú prvotriedne, obzvlášť Nick Frost, ktorý poprie imidž uhladeného právnika a vypadne z idúceho vlaku. Wright najbližšie vstúpi do sveta Marvelu so snímkou "Ant-Man", ale stále je tu nádej, že sa on a Pegg vrátia na ďalšie kolo." - Matt McDaniel

Je nepochybné, že títo "starí páni" nám ešte stále majú čo ponúknuť.

V zajatí démonov (Horor, 19. 07. 2013)
"V predchádzajúcich desaťročiach sme už videli skutočne až príliš veľa filmov o exorcizme a takmer všetky z nich boli príšerné (prepáčte mi to). To je hneď o dôvod viac, prečo bol "The Conjuring" takým osviežujúcim závanom čistej hrôzy, vysoko originálny, plný sprvu podceňovaných scén, ktoré potom šokovali, ako to jednoducho býva v najlepších filmoch tohto žánru, nikdy neodhalil príliš veľa a obsahoval tajomstvá, ktoré mrazili do morku kostí, čím nás doslova držal na okraji našich sedadiel. Och a tá bábika. Toto nebol len jeden z najstrašidelnejších filmov roka, bol jeden z najlepších." - K.P.

Ak sa teda chcete skutočne báť, určite si ho pozrite.

Ľadové kráľovstvo (Rozprávka, 27. 11. 2013)
"Vďaka chytľavým piesňam spievaným úžasnými umelcami - špeciálnou čerešničkou na torte boli Idina Menzel a prekvapivo skvelá Kristen Bell - a smiešne roztomilým tváram súčasnej Disney éry, je skutočne ťažké si túto animovanú rozprávku neobľúbiť. "Ľadové kráľovstvo" je štýlovo klasické ako bola "Malá morská víla", ale s oveľa viac moderným a ženskejším zvratom. Veď napokon, morálna línia príbehu nemá nič spoločné s tým, že sladká Anna sa zaľúbila do drsného Kristoffa, ale zameriava sa skôr na lásku v rodine a hlavne medzi sestrami." - B.L.H.

Z vlastnej skúsenosti môžem túto rozprávku tiež len vrelo odporučiť.

Hry o život: Skúška ohňom (Sci-Fi, 22. 11. 2013)
"Netvárte sa tak prekvapene, že vidíte tento film v rebríčku tak vysoko. Veď napokon, kedy naposledy sa stalo, že by knižná adaptácia s tak veľkou fanúšikovskou základňou mala úspech na toľkých úrovniach dokonca aj v rámci svojho pokračovania? Stavili by sme sa, že nikdy. Jennifer Lawrence a spol. priniesli do druhého dielu viac akcie, srdcervúcich emócií a celkovo zvýšili latku. Keď si to spojíme s vynikajúcimi hereckými výkonmi, momentmi, ktoré vám zlomia srdce alebo ho rozbúšia a správnou dávkou humoru, môžeme Francisovi Lawrencovi, ktorý to jednoducho zaklincoval, venovať poklonu v štýle 11. obvodu. A netreba snáď ani dodať, že už sme začali odpočítavať čas do 21. novembra 2014, kedy do kín dorazí prvá časť Drozdajky." - B.L.H.

V zásade môžem povedať len toľko, že ak ste film ešte nevideli, rýchlo to napravte. Určite neoľutujete.

Gravitácia (Sci-Fi, 03. 10. 2013)
"Ako to urobili? To je otázka, ktorú si stále kladieme ohľadom ohromujúceho sci-fi filmu režiséra Alfonsa Cuaróna. A nemáme pri tom na mysli ten 12-minútový úvodný záber, ktorý nás spolu s astronautmi na obrazovke zavedie priamo na obežnú dráhu. Ale to, ako sa im podarilo presvedčiť Sandru Bullock a Georgea Clooneyho, dve z najväčších svetových hviezd, aby sa stali doslova handrovými bábikami v uzavretom priestore, kde simulovali to, ako sa nekontrolovateľne rútia do vesmíru. Alebo to, ako sa "Gravitácia" stala najvyššie hodnoteným pôvodným filmom roka (nejde o žiadne pokračovanie, komiksovú adaptáciu ani nič podobné). Skutočnou otázkou je, ako sa im podarilo z takého vizuálne jedinečného predstavenia a dychvyrážajúceho trileru spraviť tiež jeden z najúprimnejších a najdojímavejších príbehov roka?" - M.M.

O tom, že tento film je skutočne skvelým a unikátnym zážitkom svedčia nielen nadšené reakcie divákov po celom svete, ale aj 9 nominácií na Oscara.

A, napokon, síce sa nedostali do rebríčka Top 25, ale napriek tomu si vyslúžili uznanie. Týmito filmami sú, okrem iných:

Enderova hra (Sci-Fi, 01. 11. 2013)
"Ok. Ok. Viem, že toto je diskutabilná voľba, ale ako fanúšik pôvodného príbehu som bol s adaptáciou sakramentsky spokojný. Niektoré scény - hlavne tie v nulovej gravitácii - boli presne také, ako som si ich pri čítaní knihy predstavoval a rovnako vzrušujúce. Potešilo ma to. Jasné, koniec, kde Ender začne komunikovať s mimozemšťanmi, je trochu mimo (bolo to však aj v knihe), ale je potrebný na to, aby sme pochopili zmysluplné protivojnové posolstvo príbehu. A, keď už hovorím o príbehu, autor Orson Scott Card, ktorý je známy pre svoj negatívny postoj k homosexualite, práve nepomohol tomuto filmu uspieť. Zjavne si nie dosť ľudí uvedomilo, že výťažok z filmu nepoputuje do jeho vreciek - v skutočnosti nemal z filmu nič. Inak povedané, napriek všetkému by ste filmu mali dať šancu." - B.L.H.

Haló! Asa Butterfield! Už len kvôli tomuto mladému mimoriadne talentovanému hercovi, ktorý si za svoj výkon v Enderovej hre vyslúžil nomináciu na Oscara, sa ten film oplatí vidieť. A, samozrejme, nemôžeme zabudnúť ani na Cardov talent vytvoriť jedinečný a strhujúci príbeh.

Wolverine (Fantasy, 25. 07. 2013)
"Hugh Jackman a jeho oceľové pazúry párajúce nepriateľov v Japonsku? Áno, prosím! Od neúnavne akčných scén cez luxusné prostredie inšpirované komiksmi a poriadne iskrenie medzi Wolviem a jeho novou divokou červenovlasou spoločníčkou Yukio (veľmi šikovne hranou Rilou Fukushima) až po veľké odhalenie obrovského Strieborného Samuraja - Wolverine je proste ostrý počas celej tejto jazdy." - MD

Aj my musíme jednoducho uznať, že Jackmanov sympatický mutant je už proste overenou značkou a rozhodne stojí za návštevu kina.


Toto je koniec (Fantasy, 05. 09. 2013)
"Jeden z najlepších vtipov tejto hollywoodskej satiry je tiež jedným z najjemnejších. Nastala Apokalypsa a všetky dobré duše vystúpili do Neba. Ale dole na party Jamesa Franca si to nik z mladých, bohatých a slávnych návštevníkov ani len nevšimol. Film spája množstvo údernej satiry zmiešanej s kopou humoru a špeciálnych efektov a scenáristom Sethom Rogenom, ktorý spolu s Evan Goldbergom film aj režíroval. Obsadenie je pozoruhodné, s Rogenom, Francom, Jonahom Hillom, Jayom Baruchelom a Craigom Robinsonom šťastne stŕhajúcimi nielen svoju masku, ktorú nosia na verejnosti, ale aj druhých. Plus, Danny McBride dostal jeden z najlepších možných nástupov vôbec a rozbalil to vtipne streleným hudobným číslom roka." - M.M.

Komédia, ktorá už len podľa traileru a hereckého obsadenia stojí za to.

Lásky čas (Sci-Fi, 07. 11. 2013)
"Tento film určite stojí za zmienku, pretože vďaka nemu oceníme všetko to, čo máme. Pripomína nám to, aký máme byť vďační za dobro v našom každodennom živote." - K.W.

Romantická snímka prepletená cestovaním v čase, ktoré spôsobuje hlavnému hrdinovi len problémy, sa môže stať veľmi príjemným spoločníkom v chladných zimných večeroch.

Kompletný rebríček najlepších filmov tohto roka podľa Yahoo nájdete tu.


ČLÁNOK PRIDAL: Ella
Ďalšie novinky z kategórií FILM

Tagy: hry o zivot, ladove kralovstvo, janko a marienka, gravitacia, na konci sveta, the conjuring, after earth, oldboy, enderova hra


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 34.232.62.209
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
3. Sirius 23.12.13, 13:58
S toho čo som videl súhlasím s After Earth, nebyť tam Smithovci je to skvelý film takto bol len dobrí.
2. Yaonee 23.12.13, 12:42
:D
Vyzerá to tak, že mám s Yahoo rovnaký vkus. Aj keď poradie by som sem-tam pomenila a niekde by som vymenila daný titul za iný. Ale aj tak ma teší, že nie som podľa Yahoo filmový analfabet :)
1. Shaola 23.12.13, 12:42
Milé, že som ešte nevidela ani jeden :D Ale na tie "Najlepšie" sa chystám asi na všetky a keďže cez sviatky bude viac času, snáď si aj väčšinu z nich pozriem :) Ale Enderovu hru chcem najskôr prečítať, je na poličke, takže stačí nájsť si čas :)
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)