Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
NOVINKA | 19.5.2014 00:02 | KOMENTÁRE [0]
AUTOR: Samantha Shannon o Kostičase, tajnom spisovateľskom klube a Harrym Potterovi

Britská autorka, ktorej dystopické dielo Kostičas je na našom trhu ešte len krátky čas, navštívila Craiga Fergusona v jeho The Late Late Show 12. mája.

Hneď na začiatku moderátor podotkol, že Samantha je určite veľmi mladá a že knihu napísala zrejme ešte pred dvadsiatkou. V skutočnosti sa narodila 8. novembra 1991, čiže v súčasnosti má 22 rokov, a román naozaj začala písať ešte v devätnástich. Craig skonštatoval, že je fascinujúce, ako dokázala sama vo svojej mysli a predstavivosti vytvoriť dystopickú spoločnosť zhruba okolo r. 2050. „Áno, dej sa odohráva v Londýne a Oxforde. Ľudia sa ma často pýtajú, či som si na vysokej prežila nejaké ťažké časy, pretože v knihách sú moji hrdinovia – mladí ľudia – utláčaní autoritami a režimom. Pravda však je, že si univerzitu užívam a nik sa tam ku mne nespráva škaredo.“

Ďalej sa moderátor zaujímal o to, čo autorka v mladšom veku čítala. „Úplne všetko, samozrejme i Harryho Pottera, ktorý je proste univerzálny. Človek sa k tým knihám môže kedykoľvek vrátiť, sú úžasné.“ Smutne však musela skonštatovať, že sa jej nepodarilo osobne sa stretnúť s J. K. Rowlingovou, i keď majú toho istého vydavateľa - Bloomsbury Publishing. „Si teda súčasťou klubu!“ Craigovi zažiarili oči. „Akého klubu?“ „Predsa Tajného klubu spisovateľov! Všetci sa stretajú a smejú sa na tom, akí sú ľudia hlúpi,“ žartoval. „Čo si ešte čítala okrem Rowlingovej?“

„Nuž, čítam knihy od Bloomsbury Publishing, pretože sa k nim ľahko dostanem. Napríklad, mám rada talentovanú autorku Sarah J. Maas, ktorá napísala knihu o nájomnej vrahyni v tínedžerskom veku.“Na otázku, či z Kostičasu bude i film, odpovedala spisovateľka kladne. „Áno, Andy Serkis, ktorý hral v Pánovi prsteňov Golluma, vlastní produkčný dom a jeho spoločnosť odkúpila práva. Dostala som i konzultačné právo, takže na všetko budem dohliadať.“

Keďže Kostičas je plánovaná sedemdielna séria, Samantha má toho pred sebou stále dosť veľa. „Musím napísať ešte šesť častí. Čiastočne poznám dej i popredu, no rada si nechávam otvorené zadné dvierka. Stáva sa, že moje postavy sa dostávajú do situácií, ktoré som pre ne neplánovala – napríklad, rozhovor, ktorý som chcela napísať, sa im nepozdáva, a tak prosto idú robiť niečo iné. Ako živí ľudia. Okrem toho, ak si všetko dopredu naplánuješ, písanie je potom len ako dodržiavanie receptu – ako prepisovanie niečoho, čo už máš v hlave. Ja si radšej ponechám miesto pred sebou.“ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií AUTOR

Tagy: samantha shannon, kosticas


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 18.207.160.97
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)