NOVINKA
|
29.1.2009 11:40 |
KOMENTÁRE [0]
AUTOR: Kaviareň, v ktorej vznikal Harry Potter, je na predaj
Priestory kaviarne a reštaurácie v škótskom Edinburgu, kde vznikla časť knihy Harry Potter a Kameň mudrcov, hľadajú nového majiteľa.
Bývalú kaviareň Nicolson pred niečo vyše desaťročím navštevovala vtedy úplne neznáma slobodná matka Joanne Rowlingová spolu s malou dcérkou Jessicou, kde trávili dlhé zimné večery a kde sa budúca spisovateľka skláňala nad vznikajúcimi čarodejníckymi príbehmi. Tieto časy sú už však dávno preč - Joanne je dnes šťastne vydatá a medzičasom sa z nej stala milionárka, malá Jessica je už veľká slečna a kaviareň sa zmenila na bufetovú čínsku reštauráciu. Časť priestorov však hľadá nového majiteľa.
Súčasný vlastník pán Ng zamýšľa časť priestorov premeniť na literárne múzeum, tieto priestory sa ako prvej snažil predať spisovateľke Rowlingovej za milión eur: „Rozmýšľali sme o predaji kaviarne J. K. Rowlingovej, pretože si myslíme, že by sa nemalo zabudnúť na skutočnosť, že prvú knihu napísala vlastne tu.“ Spisovateľka sa však zrejme chce vyhnúť nepríjemným spomienkam z ťažkého životného obdobia a o priestory neprejavila záujem.
Pán Ng sa však nevzdáva a hľadá kupca, ktorý by toto miesto zmenil na turistickú atrakciu vyhľadávanú fanúšikmi malého čarodejníka. Dodáva: „Som si istý, že múzeum by podporilo cestovný ruch. Je to celkom známe miesto. Chodí sem veľa turistov, najmä z Japonska a Ameriky.“
Osudy priestorov bývalej kaviarne Nicolson tak nateraz zostávajú otvorené.
Ďalšie novinky z kategórií AUTORTagy: joanne k. rowlingova, harry potter