Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac september zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
NOVINKA | 7.10.2013 11:59 | KOMENTÁRE [3]
AUTOR: Rick Riordan: Toto je "Percabeth" kniha, na ktorú všetci čakali

Autor hovorí o svojej najnovšej knihe The House of Hades, ktorá vychádza už zajtra - 08. 10. 2013!

Nový dom, nové mesto, nová kniha. Tento týždeň sa autor bestsellerov, ktorý predal po celom svete viac ako 35 miliónov výtlačkov svojich kníh, pripravuje na ďalšiu tour pri príležitosti vydania jeho najnovšej knihy The House of Hades.

"Keď John Rocco čítal rukopis a začal pracovať na obálke," spomína Riordan, "povedal, že toto je Percabeth kniha, na ktorú všetci čakali. A je to naozaj tak. Vo svojej podstate je o Percym a Annabeth, ktorí sú vrhnutí do tých najhorších predstaviteľných situácií bez možnosti, že by im niekto okrem nich samotných mohol pomôcť - a samozrejme o tom, ako sa s tým vyrovnajú."

Celý rok od vydania Mark of Athena a neuveriteľných udalostí, do ktorých autor vrhol svoje postavy, sme museli čakať na odpovede na otázky, ktoré nám odvtedy víria hlavou. Čitatelia, ktorí prežili toto mučenie, budú odmenení, pretože na konci The House of Hades autor odhalí názov piatej, teda záverečnej časti série Heroes of Olympus (u nás séria vychádza od 15. októbra 2013 pod názvom Bohovia Olympu), ktorej vydanie je naplánované na 14. október 2014. "V piatej knihe všetko vrcholí, keď hrdinovia budú musieť čeliť hlavnému zloduchovi celej série, ktorým je Gaia, Matka Zeme, ktorá nie je práve milou dámou," hovorí Riordan. "Gaia je bábkar, rovnako ako je opisovaná v gréckej mytológii. Možno nie je stredobodom pozornosti, no je to práve ona, kto poťahuje nitky a ovplyvňuje tým udalosti. Budú tam obri aj duchovia mŕtvych. A samozrejme veľa napätia, keď sa polobohovia dostanú do vzájomných konfliktov."

8. október je deň, na ktorý čakali milióny fanúšikov po celom svete. Deň, kedy budú konečne v rukách držať svoju kópiu tak netrpezlivo očakávanej knihy, ktorú poslal Riordan svojmu editorovi už 1. apríla tohto roku. 30. septembra sa Rick Riordan na svojom Twitteri vystatoval fotkami špeciálnej dodávky výtlačkov jeho najnovšej knihy s komentárom: "No, no. Práve som dostal špeciálnu dodávku. A áno, ja viem, že je to nefér a zlomyseľné ukazovať vám to, ale..." Na otázku, čo s toľkými knihami bude robiť, odpísal: "Mám ich v koši pri krbe. Výborne horia!" Samozrejme, že len žartoval. "Rád si z čitateľov uťahujem, pretože viem ako veľmi po tej knihe túžia," hovorí. "Napadlo mi, že budú zhrození predstavou, že ich milovanými knihami si zapaľujem v krbe. V skutočnosti to nerobím." Riordan totiž vždy venuje 20-30 kópií svojich kníh miestnej knižnici.

Rick ešte dodáva, že písanie House of Hades preverilo jeho spisovateľské schopnosti oveľa viac ako celá prvá séria Percyho dobrodružstiev. "Táto séria pre mňa znamená neuveriteľnú spisovateľskú skúsenosť," vysvetľuje. "Nikdy predtým som sa nepokúšal napísať niečo také komplexné. Máme tu sedem hlavných postáv, nie len jednu. Príbeh je rozprávaný z rôznych uhlov pohľadu. Máme tu Rimanov aj Grékov a dve rôzne mytológie, ktoré spolu kontrastujú. Jednotlivé scény sa odohrávajú po celom svete, nie len v USA. Je to oveľa väčší záber, než bol v prvej sérii. Teraz už nie sme len v Percyho hlave. Vidíme ho z viacerých uhlov pohľadu. Pre mňa osobne to pridáva do Percyho sveta väčšiu hĺbku a obohacuje ho to."

Toto samozrejme znamená, že sa opäť stretávame s niektorými obľúbenými postavami z prvej série. "Jednou z najväčších výziev v sérii Heroes of Olympus bolo rozhodnúť sa, kto z Percyho Jacksona sa vráti späť a kto zostane na okraji záujmu a, samozrejme, ktorých sedem polokrvných sa stane rozprávačmi príbehu," vysvetľuje Riordan. "Čitatelia sú vždy nadšení, keď sa v knihách znovu objaví niekto z prvej série. Niektorých som sa preto rozhodol priviesť späť."

Riordan už naznačil návrat niektorých postáv, ako napríklad satyra Grovera, ktorého, ako povedal, sám zbožňuje. "Na chvíľu sa v príbehu objaví, predovšetkým kvôli tomu, aby čitateľom ukázal, že je stále naokolo a nakopáva nepriateľom zadky."

Ďalším menším spoilerom je aj to, že v House of Hades sa znovu objavia aj Calypso a Titan Bob (ktorého poznáte, ak ste čítali Riordanove minipoviedky k sérii). "Ak stále premýšľam o niektorých postavách z prvej série, myslím, že čitatelia tak isto. Takže príležitostne sa k niektorým vrátim."

Ale ich vzťah s Percym, ktorý z problémového dieťaťa, ktoré vykopli z niekoľkých škôl, dospel v prirodzeného vodcu, ktorý si je vedomý toho, že je Poseidónovým synom, sa zmenil. "Je to niečo iné, keď máte rozprávača, ktorý má teraz už 16 rokov a za sebou kopu skúseností s polobohmi aj obludami a znova sa stretáva s postavami, ktoré nevidel od svojich 12 rokov. Pre Percyho je to šanca prehodnotiť svoj postoj a položiť si otázku: Zachoval by som sa teraz rovnako, ako keď som bol malé dieťa?"

Rozhodne si nenechajte ujsť pokračovanie tejto vynikajúcej série. Pokiaľ ste ešte nemali možnosť pustiť sa do jej čítania, tak na čo, pri všetkých bohoch, ešte čakáte? Vybehnite do kníhkupectva alebo do knižnice a napravte to. Rozhodne neoľutujete.

A na čo sa v House of Hades môžeme tešiť?
Na konci Mark of Athena Annabeth a Percy spadli do priepasti vedúcej rovno do Podsvetia. Zvyšný piati polobohovia musia utíšiť svoj smútok a výčitky a riadiť sa Percyho pokynmi, podľa ktorých musia v našom svete nájsť Dvere smrti. Ak sa im podarí prebojovať cez Gaiine vojská a Percy s Annabeth prežijú cestu Tartarom, tak potom Siedmi polokrvní zapečatia Dvere smrti z oboch strán a zabránia tak obrom, aby prebudili Gaiu. No Leo sa obáva, že ak Dvere zapečatia, Percy s Annabeth ostanú uväznení v Podsvetí.

Nemajú však na výber. Ak neuspejú, Gaiina armáda nikdy nezomrie. Nemajú času nazvyš. Zhruba o mesiac sa totiž Rimania dostanú do Tábora polokrvných. V tomto dobrodružstve, ktoré nás zavedie až do hlbín Tartaru, je v stávke oveľa viac ako kedykoľvek predtým.


ČLÁNOK PRIDAL: Ella
Ďalšie novinky z kategórií AUTOR

Tagy: rick riordan, heroes of olympus, house of hades, percy jackson


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.236.237.61
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
3. IP 41.83.126.142 16.5.14, 03:27
Ahoj
Ahoj drahá,
Prosím, kontaktujte ma cez moju e-mailovú id pre viac komunikácie.
gracebaby_w10@yahoo.co.uk
Ďakujem.
2. Terka 15.11.13, 17:37
nemôžem sa dočkať až si to prečítam :D Už aby bol slovenský preklad :)
1. Talia 8.10.13, 22:03
Konečne
Už sa neskutočne teším po roku čakania :D :D
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)