Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac september zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 597 užívateľov.
hits
NOVINKA | 7.9.2012 13:54 | KOMENTÁRE [1]
AUTOR: Rozhovor so Stephenom Kingom

Najznámejší autor hororov sa nedávno objavil v americkej talkshow Craiga Fergusona.

Do štúdia The Late Late Show with Craig Ferguson vstúpil v džínsoch a jednoduchom šedom tričku a po celý čas sa ani náznakom nesprával ako známa celebrita. Sympatický dojem, ktorý vytvoril, mu možno získal ešte viac fanúšikov. Moderátor, Škót Craig Ferguson, ho predstavil ako legendu a amerického génia, ako ikonu literárneho sveta. A nepreháňal (hoci sem-tam to má vo zvyku:)). Stephen prišiel v prvom rade hovoriť o svojej najnovšej knihe – Temná věž: Vítr klíčovou dírkou, ale debata sa napokon uberala rôznymi inými smermi.

Stephen Edwin King (*1947) je autorom mnohých známych kníh, ktoré sa stali predlohami niekoľkých hororových filmov, zároveň je nositeľom mnohých cien a taktiež by sa dalo povedať, že nevyčerpateľnou studnicou inšpirácie. Svedčí o tom napríklad aj to, ako spomínal jeden knižný nápad, ktorý nikdy neuskutočnil a nepreniesol na papier: „Kedysi som mal úžasný nápad na príbeh s názvom Dámske toalety, čo je jediné miesto, kam sa Superman nedostane. Boli by na letisku. Malo to začať tak, že muž a jeho žena chcú stihnúť lietadlo. 'Zlatko, potrebujem si iba odskočiť.' Vojde dnu a už nevyjde von. Čochvíľa príde ďalší pár, ona vojde dnu a už nevyjde von. A tí dvaja muži tam vonku čakajú a nevedia, čo robiť. Ja som tam chcel všetkých tých mužov zhromaždiť, lenže nikdy som neprišiel na to, čo sa tam dialo, takže... takže som to nenapísal.“

Craig Ferguson sa pýtal na proces písania ako takého (skonštatujúc, že S. K. je žáner sám o sebe), a Stephen odpovedal: „Istý čas som čítal veľa Lovecrafta a Poea, ale skutočne ma ovplyvnili najmä kalifornskí spisovatelia: Ray Bradbury, Richard Matheson (ktorý napísal Ja, legenda).“ Vyjadril sa, že jeho dvomi domácimi prácami, čo mu pridelila manželka (s ktorou je ženatý 40 rokov), sú vynášanie smetí a písanie kníh.

K tomu, že čitatelia zrejme očakávajú, že spisovatelia sú takí ako ich diela, sa vyjadril: „Proste to lezie von, ako keď ti z hrude... nie. Popravde, normálnejšieho človeka, ako som ja, by ste nenašli. V skutočnosti nemám ani tušenia, kde sa to vo mne berie. Keď poskytujem rozhovory novinárom, idú na to nenápadne. Povedia: 'Mimochodom, aký ste boli ako dieťa?' A podtextom tej otázky je: 'Čo vám tak zničilo detstvo, že ste skončili takto?' Vždy som mal rád príbehy, najmä veci z obyčajného života.“

Zamýšľal sa taktiež nad tým, či po jeho smrti bude niekto čítať jeho knihy. „Avšak, svojím spôsobom... ako veľmi mi na tom bude záležať? Teda, nemyslím, že budem postávať v knižniciach všade na svete a strašiť: 'Vezmi si moju knihu...' Navyše, keby existoval posmrtný život, nemali by sme lepšie veci na práci?“

Craig sa v závere rozhovoru vrátil ku knihe, ktorú Stephen napísal ešte pred rokmi, autobiografii nazvanej O psaní, a spýtal sa autora, či verí v jungovské kolektívne vedomie, pokiaľ ide o inšpiráciu. „Tak trochu áno. Myslím, že sú isté veci, ktoré máme všetci spoločné, isté myšlienky a idey. Napríklad, napísal som knihu To. Ale prekvapilo ma, koľko ľudí povedalo: 'To sa ti fakt podarilo. Keď som bol malý, desili ma klauni.' A, samozrejme, všetci, ktorí už klauna niekedy videli, vedia, že vôbec nie sú vtipní. Neviem, prečo si myslíme, že sú. Ale postava klauna je rovnaká v mnohých rôznych kultúrach a spoločnostiach – a pritom deti majú na ňu všade rovnakú reakciu. Asi do tej miery som jungián.“

Ďalej o inšpirácii povedal: „Bolo obdobie v mojom živote, kedy som mal pocit, že sa to všetko snaží vytrysknúť zo mňa naraz. Nerobím si srandu, bolo to ako dav uväznený v turnikete. Nedokázal som písať dostatočne rýchlo, veci sa zo mňa len tak hrnuli. A myslím, že mám toho dosť na to, aby som mal čo robiť, až kým sa nedostanem do toho bodu, že budem potrebovať, aby mi nejaký milý pán ukázal, kde bývam, pretože ja som to zabudol.“

Celý rozhovor si môžete s českými titulkami pozrieť TU.


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií AUTOR

Tagy: stephen king


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.238.199.4
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
1. IP 41.83.126.142 16.5.14, 03:36
Ahoj
Ahoj drahá,
Prosím, kontaktujte ma cez moju e-mailovú id pre viac komunikácie.
gracebaby_w10@yahoo.co.uk
Ďakujem.
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)