Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 543 užívateľov.
hits
NOVINKA | 11.3.2011 01:09 | KOMENTÁRE [0]
PODUJATIE: Nominácie Saturn Awards

Ak existuje cena, ktorá by nás na Fantasy Svete mala zaujímať viac ako Oscar, Zlatá malina či BAFTA, tak je to rozhodne Saturn Award.

Predtým ako pristúpime k samotným nomináciám 37. ročníka Saturn Awards, povedzme si niečo o jeho histórii a priblížme si, čo táto cena znamená. Saturn Award je prestížne ocenenie akadémie science fiction, fantasy a hororu. Bola vytvorená ako samostatná cena v roku 1972 Dr. Donaldom A. Reedom, ktorý mal pocit, že filmové diela v týchto žánroch neboli v tom období dostatočne ocenené. Názov Saturn získala preto, lebo soška predstavuje práve túto planétu a okolo nej je prstenec filmu.

A tu je konečne skrátený vstup do skutočne rozsiahlych nominácii. Tento rok má najvyšší počet nominácii veľmi úspešný scifi thriller Christophera Nolana Inception – celkovo až deväť. Niet sa čo čudovať, pretože kritiky filmu boli veľmi vysoké. Nezaostáva však ani projekt spoločnosti Disney s názvom Tron: Dedičstvo, ktorý spolu s hororom Nech vojde ten pravý, získal po sedem nominácii. Čo je vcelku prekvapujúce, pretože mnohých Tron nezaujal. A čo sa týka hororu Nech vojde ten pravý, jedná sa o americkú verziu, ktorá bola založená na švédskom origináli z roku 2008.

Ďalších šesť si uchmatlo provokatívne Hereafter Clinta Eastwooda, o ktorom si môžete prečítať viac v našej novinke a na kompletnom zozname možných výhercov nechýba ani Alica v krajine zázrakov, Black Swan s teraz už aj oscarovou herečkou Natalie Portman a samozrejme, ani prvý diel Harryho Pottera a Darov smrti.

Z filmových spoločností má najviac diel na zozname slávne Warner Bros, ktoré má zastúpenie v podobe dvadsiatichtroch nominácii zo šiestich filmov (Súboj Titanov, HP a Dary smrti, Hereafter, Ga´Hoole: Legenda o strážcoch, Splice a Inception). Silnými konkurentmi mu sú Paramount Pictures s Prekliatym ostrovom a Iron manom 2 a Walt Disney Studios s Tronom, Alicou v krajine zázrakov a oscarovým Toy Story 3.

“V televíznych kategóriách” je lídrom zombie dráma Franka Darabonta The Walking dead (6 nominácii) a okrem tohto hororového seriálu majú šancu na výhru aj obľúbený upírsky seriál True Blood, mladý superman zo Smallvillu, či známy seriál Dexter.

Kategórii na získanie cien je taktiež neúrekom. Je tu kategória najlepšieho scifi filmu, fantasy filmu, hororu, akčného/dobrodružného filmu, najlepšieho herca, herečky (aj vo vedľajšej úlohe), scenára, hudby, režiséra, kostýmov, make-upu, a to ešte nie sme ani v polovici. Celkový prehľad kategórii aj všetkých nominácii môžete nájsť v tomto súbore.

Odovzdávanie sa bude konať v júni v Burbanku, v štáte Kalifornia. Dovtedy môžeme len tipovať, kto schmatne najviac cien. Kto je váš favorit?


ČLÁNOK PRIDAL: Lectrice
Ďalšie novinky z kategórií PODUJATIE

Tagy: suboj titanov, alica v krajine zazrakov, inception (zaciatok), warner bros., toy story, harry potter, tron : legacy, trueblood


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.238.107.166
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)