Spanilé čtenářky a šlechetní čtenáři, vítejte v Temných časech. A když říkáme temných, máme na mysli skutečně Temných. Už otevřením této knihy jste prokázali slušnou dávku odvahy, takže vás nebudeme zbytečně děsit. Ale jednu věc si musíme ujasnit hned na začátku. Toto je temná fantastika. Takže nečekejte žádné udatné rytíře v zářících zbrojích, kteří zachraňují panny v nesnázích jen pro pocit z dobře vykonané práce. A už vůbec ne něco jako happyend. Hrdinové následujících příběhů jsou obvykle rádi, když se jim podaří přežít další den bez toho, že by je někdo bodl do zad či zavedl do smrtící pasti. A aby se to nestalo, musí být pořádně tvrdí a drsní nejen k sobě, ale hlavně k ostatním.
NOVINKA
| 12.2.2011 21:57 | KOMENTÁRE [0] FILM: Rómeo a Júlia trochu inak
Shakespeare by sa asi čudoval, čo dnešní ľudia dokážu vymyslieť. Na jeho azda najslávnejšiu ľúbostnú drámu Rómeo a Júlia vznikol „animák“, ktorý je tak trochu iný a volá sa Gnomeo a Júlia.
Dej zasadili autori filmu do Shakespearovho rodného mesta Stratfordu. Susedia – pán Kapulet a slečna Monteková – sú zapálenými záhradníkmi, ktorých záhrady sú plné sadrových trpaslíkov. Keď odídu z dohľadu, rozpútajú červení trpaslíci z jednej a modrí z druhej záhrady svoj boj, ktorý sprevádza romancu trpasličích milencov Gnomea a Júlie. Dokáže tento zaľúbený párik pomocou umelých plameniakov a napínavých pretekov na kosačkách nájsť cestu k večnému šťastiu?
Réžie sa ujal Kelly Asbury, ktorý má na svojom konte druhé pokračovanie úspešného Shreka a scenár má na svedomí Mark Butón (Madagaskar), takže o zábavu bude určite postarané. Výkonným producentom bol slávny britský spevák a skladateľ Elton John, ktorého piesne tvoria hudobný sprievod snímky. „Je to veľmi prístupný a priamy film, zábavný a vtipný, aj vďaka zasadeniu deja do typického britského prostredia a používaniu hovorových výrazov,“ povedal John o snímke. Staršie známe hity doplnil novinkami, ktoré s ním naspievala napríklad Lady Gaga či Nelly Furtado. John na margo duetu s Lady Gaga povedal, že speváčku oslovil už minulý rok po tom, čo ju počul spievať na charitatívnom koncerte v Anglicku.
Film má v originálnom znení hviezdne obsadenie, v ktorom nechýba ani elita britského filmu. Hlavným sadrovým hrdinom prepožičali hlasy James McAvoy a Emily Blunt, v ďalších úlohách „hrajú“ Michael Caine (Júliin otec Lord Redbrick), Jason Statham (Tybalt), Maggie Smith (Lady Bluebury) a Patrick Stewart (Bill Shakespeare). Spevák Ozzy Osbourne dodal hlas Tybaltovmu pomocníkovi Faunovi, legendárna country speváčka Dolly Parton nadabovala dedinskú trpaslicu Dolly a Hulk Hogan prepožičal hlas Terrafirmenatorovi.
Pôvodná Shakespearova dráma síce končí tragicky, to ale rozhodne nie je správny koniec pre animovanú romantickú komédiu. „Náš príbeh končí inak,“ hovorí režisér Asbury. „Rozhodli sme sa, že do neho vstúpi naša verzia Williama Shakespeara, ktorý bude impulzom pre tretie dejstvo, v ktorom sa Gnomeo a Júlia snažia zmeniť svoj osud tak, aby boli šťastní.“
Filmári si na uvedenie tejto snímky nemohli vybrať lepší čas, než je práve toto obdobie. Obdobie, kedy sa symboly lásky objavujú na každom kroku. Najväčší príbeh lásky všetkých čias, v ktorom sú hlavní hrdinovia záhradní trpaslíci, sa v našich kinách premieta od štvrtka 10.2.2011 vo formáte 3D so slovenským dabingom.
Oficiálny web snímky sa nachádza tu a trailer si môžete pozrieť na tomto odkaze.