Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
NOVINKA | 2.12.2010 07:37 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Nekroskopov dotyk, Quincy Morris v akcii a Warhammer

Predstavujeme vám najnovšie knihy plné dobrodružstva za mesiac november, ktoré sa dostali do obchodov s krásne voňavými knihami od českého vydavateľstva Polaris.

Najnovší diel série Nekroskop je už štrnástym pokračovaním v poradí od známeho britského autora Briana Lumleyho. Fanúšikovia, ktorí mali tú česť čítať aj predošlé časti však vedia, že to neznamená, že je neskoro začať túto sériu čítať. Vzhľadom na to, že sa týchto 14 častí ešte delí na menšie trilógie, si ich môžu noví čitatelia postupne kúskovať a užívať si svet, v ktorom sa dá hovoriť s mŕtvymi i stretnúť s krvilačnými a krutými upírmi. Kniha s názvom Dotek vyšla 11.11.2010 a jej oficiálna anotácia je nasledovná:

Scott St. John truchlí nad smrtí své ženy, když tu je zasažen úlomkem duše Harryho Keogha, původního nekroskopa. Brzy poté Scott zjistí, že disponuje schopnostmi, kterým nerozumí. Díky tomuto vzácnému daru je zrekrutován pobočkou E, kde se ti nejlepší z jejích mentálně nedaných bojovníků budou chtě nechtě muset utkat se zcela novým zlem: trojicí šílených zlovolných mimozemských vetřelců zvaných Shing‘tové, kteří za sebou ve své sluneční soustavě zanechali zkázu a nalezli pro sebe nový terč: Zemi...
Prejdime ale k druhej knižke, ktorá vyšla o niečo menej dávno, konkrétne 25.11.2010 a nie je o nič menej zaujímavá. Opätovne ide o pokračovanie, ale zatiaľ len o druhé, a to konkrétne série Vyšetřovatel nadpřirozených případů Quincey Morris, ktorú napísal autor Justin Gustainis. Názov knihy je Špatné způsoby a dlhčízny obsah knihy prezrádza, čím sa budem okultný detektív zaoberať tentokrát:

Poté, co se okultní detektiv Quincey Morris po svém vypořádá s černým mágem, dostane na vybranou: buďto přistoupí na spolupráci s FBI, nebo se bude muset do konce života mít na pozoru před mágovou pomstou. Rozhodnutí mu ztěžuje fakt, že se někdo zjevně rozhodl vyvraždit všechny bílé čarodějky a jeho přítelkyně Libby je zjevně další položkou na seznamu.
V Iráku je ukradena kniha, o jejíž existenci ví málokdo - a skoro nikdo nevěří, že je skutečně tím, co se říká, že je - klíčem k nepředstavitelné moci pramenící ze zla v jeho nejryzejší podobě. Stopa vede do Spojených států a všechny indicie ukazují na excentrického miliardáře Waltera Grobia. A někdo už zase vraždí děti.
Poté, co Morris a Chastainová odhalí souvislosti mezi těmito případy, zjistí, že před sebou mají svůj dosud nejnebezpečnější případ a pokud ho nevyřeší dřív, než o Valpružině noci vyjde úplněk, rozpoutá se apokalypsa vpravdě biblických rozměrů...
Tretia kniha pohladí dušičku verným fanúšikom svetoznámej série Warhammer. Takisto ako predošlé dve aj v tomto prípade ide o pokračovanie a tiež s vysokým číslom. Ide o 11. knihu o Gotrekovi a Felixovi. Autorom knihy je Nathan Long a názov najnovšieho vydaného dielka je Zabíječ šamanů. Nebudeme napínať, len rovno predstavíme oficiálny obsah:

Trpasličí trolobijce Gotrek a jeho lidský společník Felix Jaeger, nejznámější dvojice hrdinů světa Warhammeru, míří vstříc novému dobrodružství.
Když se Gotrek s Felixem vydají na sever pátrat po zbývajících členech Řádu Ohnivého srdce, narazí na nové společníky a spojence. Samozřejmě se setkají i s tlupami bestií slídícími po Drakwaldu, ale kromě nich je tam toho čeká víc, než si dokážou představit. Brzy se přesvědčí, že zlovolné síly Chaosu nikdy nespí a než se nadějí, musí bojovat nejenom o svou čest, ale i za samu budoucnost Říše.
Na záver už len dodáme, že i táto kniha vyšla v rovnaký deň ako Špatné způsoby, teda 25.11.2010.
Vyzerá to na napínavé čítanie a určite sa každému z vás takéto knižky počas tejto tuhej zimy, ktorá vonku začala vládnuť, dobre padne. Veď, čo iné sa dá robiť pri takom hustom snežení ako sa príjemne zababušiť a oddať sa svetu fantázie?


ČLÁNOK PRIDAL: Lectrice
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: vydavatelstvo polaris, brian lumley, nathan long, justin gustainis


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.236.59.63
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)