Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 543 užívateľov.
hits
NOVINKA | 13.11.2010 06:19 | KOMENTÁRE [2]
PODUJATIE: Londýn v znamení svetovej premiéry siedmeho Harryho Pottera

Včerajší deň sa v okolí londýnskeho kina Odeon niesol v duchu pompéznej svetovej premiéry filmu Harry Potter a Dary Smrti I.

Skalní fanúšikovia sa tu začali schádzať kvôli dobrým miestam už cez noc, počas ktorej sa Leicestreské námestie zmenilo na malé stanové mestečko. Premiéra sa niesla v duchu bájnych čarovných predmetov, darov Smrti: Fontána uprostred námestia sa zmenila na náhrobok Prewellovcov, pred kinom stála replika filmovej vstupnej brány na cintorín v Godrickovej úžľabine doplnená o známy symbol troch predmetov.

Minútu pred oficiálnym začiatkom podujatia na námestie vybehla z kina pofidérna skupinka smrťožrútov, nasledovalo privítanie fanúšikov moderátormi a udalosti čarovného večera sa mohli začať.

Krátko po 18. hodine nášho času začali prichádzať na červený koberec filmoví predstavitelia početnej čarodejníckej komunity, medzi ktorými nemohli chýbať tri hlavné herecké hviezdy Daniel Radcliffe (Harry), Rupert Grint (Ron) a Emma Watson (Hermiona). Všetci traja prišli vo výbornej nálade. Emma prekvapila fanúšikov odvážnymi krátkymi čipkovanými šatami s perím, v ktorých bola viac vyzlečená ako oblečená, v tej zime jej rozhodne nebolo čo závidieť. Rupert si kvôli premiére rozšíril svoju skromnú zbierku oblekov, košiel a kravát, v ktorých sa objavuje raz ročne práve na premiére nového Harryho Pottera. Zladený bol aj Daniel, ktorý na premiéru pre zmenu zvolil po prvý krát tmavošedý oblek.

Všetkým veľmi pekne ďakujem za priazeň, ktorú prejavujú týmto filmom,“ prehlásil na červenom koberci predstaviteľ Harryho Pottera. Okrem toho si pochválil niekoľkoročné natáčanie filmov v štúdiách Leavesden, ktoré označil za fantastické a veľmi ho potešilo, že priamo pred premiérou nového Harryho Pottera konečne nezmokol. Vraj to bolo po prvý raz. Emma prezradila, že najnervóznejšia bola pri novom filme z natáčania scény, v ktorej jej postavu mučí Bellatrix. Rupert zase popísal Ronovu úlohu v Daroch Smrti I nasledovne: „Je často na cestách. Začne mať toho dosť a stáva sa žiarlivým a paranoidným.

Okrem ústredného tria sa na premiére zúčastnil aj Tom Felton (Draco), ktorý priznal, že jeho najobľúbenejším smrťožrútom nie je nik iný ako Lucius; Bonnie Wright (Ginny), ktorá označila záver prvej časti za perfektný; Evanna Lynch (Luna), ktorá pripustila, že jej filmová postava sa v novom filme stáva vzorom pre ostatných.

Nový film si nenechalo ujsť ani niekoľko ďalších hereckých osobností: Jason Isaacs označil Luciusa Malfoya v Daroch Smrti I za zlomeného človeka, Helena Bonham Carter (Bellatrix) pred mikrofónom nešetrila rozsiahlymi spoilerovými informáciami, Mark Williams poznamenal, že film doposiaľ nevidel, ale rozhodne sa na jeho premietanie teší, chválou nešetril John Hurt (Ollivander): „Nikdy som nespoznal nič také, ako filmy o Harrym Potteorvi;“ a napokon Ralph Fiennes ozrejmil, že Voldemort bude v tomto filme dosť hrozivý a moderátorovi vysvetlil, že nos mu vo filme odstraňujú len digitálne.

K čestným hosťom patrila J. K. Rowling, autroka Harryho Pottera. O novom filme povedala: "Myslím si, že fanúšikovia si tento film zamilujú. Je mojim obľúbeným." Dary Smrti I okomentovali aj režisér David Yates, ktorého najobľúbenejšou scénou je tanec Harryho a Hermiony, popri čom stihol prezradiť, že film definitívne dokončil pred troma týždňami, a producent David Heyman, chváliaci režiséra slovami, že „na týchto filmoch odviedol úžasnú prácu“.

Podpismi a odpoveďami na množstvo otázok potešili fanúšikov aj Matthew Lewis (Neville), Jamie Campbell Bower (Grindelwald), Timothy Spall (Červochvost), Julie Walters (Molly Weasleyová), Clémence Poésy (Fleur), Nick Moran (Scabior), Toby Jones (hlas Dobbyho v pôvodnom znení), Natalia Tena (Tonsková), Imelda Stauton (Dolores Umbridgeová), Devon Murray (Seamus Finnigan), Rade Šerbedžija (Gregorovič), Helen McCrory (Narcissa Malfoyová) a Warwick Davis (Flitwick / Griphook).

Video z premiéry si môžete pozrieť na YouTube účte Warner Bros. Pictures.

Film Harry Potter a Dary Smrti I dorazí do našich kín už vo štvrtok, 18. novembra.


ČLÁNOK PRIDAL: Micho
Ďalšie novinky z kategórií PODUJATIE

Tagy: harry potter, dary smrti


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.238.147.211
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
2. Elizabeth 14.11.10, 00:52
...
Petraela to vystihla...Emma bola krásna aj napriek tomu účesu :D A Helena- tá bola famózna ako vždy <3 :D Vlastne, všetci do jedného vyzerali úžasne..Čo sa týka tých x-faktorákov, mne tiež vadili, nepochopila som, načo ich tam pchajú.....:D
1. Petraela 13.11.10, 16:59
Krásny článok
Ja som to od sledovala naživo niečo po osemnástej, Emma bola naozak čarovná, ale musela jej byť hrozná zima. :D Najviac ma potešila Helena Bonham Carter, skutočne nesklamala :D Jej zjav je asi neopísateľný. Rupert je strašne zlatý a Dan konečne vyzeral ako človek :D. Musím ale povedať, že mi veľmi chýbal Alan Rickman a Robbie Coltrane. Páčila sa mi róba ktorú mala Rowlingová s Emmou sa asi dohodli na čipkách. A strašne mi tam vadili tí ľudia z X-Factor, hlavne tá s tým divným három na hlave :D.
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)