Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 543 užívateľov.
hits
NOVINKA | 15.5.2010 23:11 | KOMENTÁRE [2]
FILM: Druhý diel bude prvý?

Filmová séria Harry Potter končí, preto sa štúdio Warner Bros. obzerá po novom dlhodobom projekte, ktorý by priniesol podobné zisky.

Pozornosť štúdií sa zamerala na knihy slávneho fantasy spisovateľa Terryho Brooksa. Ten dlho nechcel poskytnúť nikomu filmovacie práva, ale zdá sa, že nakoniec tlaku Hollywoodu podľahol a Warner Bros. sa môžu pripravovať na natáčanie Brooksovej debutovej románovej trilógie. Jej prvý diel, v českom preklade Shannarův meč, vydal Terry Brooks v roku 1977 a stal sa prvým moderným fantasy románom, ktorý sa objavil na zozname bestsellerov novín New York Times.

Warner Bros. sa však nechystajú natáčať filmy podľa chronologického vydania kníh. Prvým sfilmovaným by mal byť druhý diel The Elfstones of Shannara (v češtine Shannarovy magické elfeíny) a až po ňom by sa začal natáčať Shannarův meč. Sám autor vraj takýto postup schvaľuje, keďže udalosti v druhom dieli predznamenávajú dej v prvom.

Režisérom Elfeínov mal byť Mike Newell, aspoň tak bolo povedané v roku 2007. Pôvodný plán rátal s premiérou Elfeínov v roku 2009 a Shannarův meč mali diváci vidieť v roku 2010. Projekt ale stále nedostal zelenú, možno kvôli globálnej kríze, ktorá neobišla ani Hollywood. Sám Newell údajne od natáčania odstúpil, takže v tejto chvíli nie je jasné, kedy sa filmovanie spustí.

Brooksove knihy sú neustále porovnávané s tvorbou J. R. R. Tolkiena, preto sa dá predpokladať, že aj filmy budú porovnávané s majstrovskou prácou Petra Jacksona. A povedzme si otvorene, existuje len malá pravdepodobnosť, že Shannarova trilógia dosiahne kvalitu Pána prsteňov. Teda ak bude vôbec natočená...

Brooksove knihy sú na druhom mieste za Harrym Potterom, čo sa týka predaných kusov. Pre tých, ktorí Brooksa nepoznajú, pridávame stručný obsah knihy Shannarovy magické elfeíny:

Elfov ohrozuje starobylé zlo. Ellcrys, magický strom vytvorený dávno zabudnutou elfskou mágiou, umiera a stráca svoju silu. Spolu s ním slabne aj čarovná Hrádza, brániaca hordám pomstychtivých démonov napadnúť ľudské bytosti. Allanon, legendárny strážca Zeme, vyzýva Wila Ohmsforda, aby chránil Elfku Amberle na jej nebezpečnej ceste - Amberle hľadá záhadný Krvavý oheň, aby v ňom zo semena stromu Ellcrys vypestovala nový čarodejný strom. V pätách majú najstrašnejšieho z besov. Wilovou jedinou nádejou sú magické kamene elfeíny - ale stratil nad nimi všetku kontrolu. Bezmocne pozoruje, ako zlo prichádza...

Ak sa dozvieme niečo nové o tomto projekte, budeme vás, samozrejme, informovať.


ČLÁNOK PRIDAL: Bruja
Ďalšie novinky z kategórií FILM

Tagy: terry brooks


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 34.237.138.69
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
2. Bruja 20.5.10, 00:20
Tak skôr či neskôr niekto zase natočí kvalitné fantasy. LOTR bol super, jeho výhoda bola v tom, že ukázal, aké majú fantasy filmy byť. Možno budú adaptácie Brooksových kníh tiež celkom dobré. Uvidíme, netreba hneď hádzať flintu do žita. :D
1. kami 16.5.10, 01:35
Nezmyslné?
Ja osobne si myslím, že natáčať ďalšie fantasy je dosť nezmyselné, pretože po LOTR a HP (ktoré prišli tak nejak naraz) zatiaľ ešte nikdo nič rovnako dobré nevymyslel a všetko sú to len druhoredé filmy. Buď strácajú na dejovej originalite vlastnej HP alebo úžasných efektoch LOTR. Ale asi som priveľmi s klapkami na očiach a možno by mi bolo potreba začítať sa aj do tejto fantasy o elfoch, ale obsah ma aj tak v nijakom neoslovil.
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)