Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac október zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 540 užívateľov.
hits
NOVINKA | 28.1.2010 00:15 | KOMENTÁRE [0]
FILM: James Cameron natočí remake filmu Fantastic Voyage

Ako si poradí režisér dvoch najúspešnejších filmov histórie – Titanicu a Avatara – s novou verziou starého filmu?

V roku 1966 bol nakrútený film Fantastic Voyage, v ktorom šikovný vedec odhalí spôsob, ako zmenšiť akýkoľvek objekt na bližšie neurčený čas. Taký objav v rokoch, kedy vrcholí studená vojna a svet sa ešte učí pokojne dýchať po karibskej kríze, má cenu zlata, a to predovšetkým pre armádu. Vedcovi sa síce podarí prežiť pokus o atentát, ale zostáva v kóme. Na scénu nastupuje zmenšená posádka ponorky, ktorá sa injekčnou striekačkou dostane do krvného obehu vedca a jej úlohou je zlikvidovať krvnú zrazeninu v jeho mozgu. Na celú operáciu však majú len hodinu, po šesťdesiatich minútach sa vrátia do svojej pôvodnej podoby, keďže tajomstvo zmenšenia objektov na dlhší čas zostalo len vo vedcovej mysli.

V hlavných úlohách sa predstavili Stephen Boyd, Raquel Welch, Elmond O´Brien, Donald Pleasence, Arthur Kennedy, William Redfield a Arthur O´Connel. Tento pôvodný film z konca šesťdesiatych rokov bol síce opisovaný ako veľmi zábavný, celkové hodnotenie sa ale pohybovalo dosť nízko. Film sa už jedného remaku dočkal – v podobe sci-fi komédie Innerspace z roku 1987, kde si zahrali mladý Dennis Quaid, Meg Ryan a Martin Short.

James Cameron pravdepodobne použije technológiu, ktorá sa osvedčila pri filme Avatar, takže by sme sa mohli dočkať kvalitného filmu plného prepracovaných efektov. Spoločnosť 20th Century Fox údajne najala Shanea Salerna, aby napísal pre Cameronov remake scenár, čo vyvolalo miernu vlnu nevôle, keďže Salerno napísal scenár napríklad pre film Aliens vs. Predator: Requiem, čo malo k úspechu ďaleko.

Plány k remaku filmu Fantastic Voyage existovali už od roku 1984, ale celých dvadsaťpäť rokov zostali len plánmi. V roku 1984 oslovili záujemcovia o remake Isaaca Asimova, aby napísal Fantastic Voyage II. (Asimov napísal podľa scenára Fantastic Voyage novelu), ale slávny spisovateľ ponuku odmietol. Podmienkou totiž bolo, aby sa v pokračovaní zjavili až dve „ponorky“ v krvi – jedna americká, druhá sovietska – ktoré by spolu rozpútali v hostiteľskom tele niečo ako miniatúrnu tretiu svetovú vojnu. Asimov nakoniec v roku 1987 vydal svoju verziu, v ktorej americký hrdina musí nedobrovoľne spolupracovať so sovietskymi členmi posádky.

James Cameron sa o remake zaujímal už od roku 1997, ale napokon venoval všetok svoj čas natáčaniu Avatara. Myšlienka na film Fantastic Voyage podľa jeho vlastnej predstavy sa ho však držala, a tak v roku 2007 20th Century Fox oznámila, že sa rozbiehajú prípravy na natáčanie. Režisérom mal byť pôvodne Roland Emmerich, ten ale Cameronov scenár neakceptoval a pustil sa radšej do tvorby katastrofického filmu 2012. Následne scenár prešiel úpravou. Ako sa Cameron sám vyjadril, plánuje zaujať post producenta filmu, nie režiséra, ale aj napriek tomu môžeme reálne dúfať, že pomôže vytvoriť ďalší nezabudnuteľný film. Je to predsa Cameron!


ČLÁNOK PRIDAL: Bruja
Ďalšie novinky z kategórií FILM

Tagy: film, fantastic voyage


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 18.210.11.249
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)