Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 543 užívateľov.
hits
NOVINKA | 9.7.2009 02:24 | KOMENTÁRE [1]
PODUJATIE: Britská premiéra filmu Harry Potter a Polovičný princ

Londýn včera zažil najväčšiu Pottreovskú udalosť roka, premiéru filmu Harry Potter a Polovičný princ.

Úvod britskej premiéry filmu Harry Potter a Polovičný princ spočiatku pripomínal temnotu najnovšieho filmu. Londýnom sa totiž práve hnala intenzívna búrka. Zmoknutí herci však brali počasie s humorom, ako povedala Emma Watson, dážď patrí k Británii rovnako ako najnovší film.

Začiatok premiéry bol naplánovaný na 19. hodinu nášho času. Väčšina hercov dorazila na Leicester Square pred kinom Odeon o pár minút skôr. Na červenom koberci, ktorý miestami pripomínal rozvodnenú rieku, sa postupne vystriedalo okrem usmiateho hlavného tria, teda Daniela Radcliffa (Harry Potter), Ruperta Grinta (Ron Weasley) a Emmy Watson (Hermiona Grangerová) aj niekoľko ďalších hereckých hviezd:

Bonnie Wright(Ginny Weasleová),Tom Felton(Draco Malfoy), Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrangová), Helen McCrory (Narcissa Malfoyová), Alan Rickman(Severus Snape, čiže Polovičný princ), Michael Gambon(profesor Dumbledore), Robbie Coltrane (Hagrid), Jim Broadbent (Horace Slughorn), Hero Tiffin (malý Tom Riddle), Natalia Tena (Tonksová), David Thewlis (Lupin), Maggie Smith (profesorka McGonagallová), Julie Walters (pani Weasleová), Mark Williams (pán Weasley), Jessie Cave (Lavender Brownová), Evanna Lynch (Luna Lovegoodová) a Matthew Lewis (Neville Longbotom).

Nechýbal ani režisér David Yates, producenti David Heyman a David Barron a spisovateľka J. K. Rowlingová, bez ktorej by žiadna premiéra nebola.

Takmer všetci prítomní mali na rukách biele pásky, ktorými vzdali úctu tragicky zosnulému kolegovi Robertovi Knoxovi, ktorý bol násilne zavraždený minulý rok.

Niektorí herci premiéru využili na potvrdenie svojej účasti vo filme Harry Potter a Dary smrti, ktorý je momentálne v štádiu natáčania. Urobili tak napríklad John Hurt, ktorý si v poslednom filme zahrá prútikára Ollivandera, Michael Gambon potvrdil svoju úlohu Albusa Dumbledora, hoci jeho postava v šiestom filme zomrie, Jason Isaacs stvárni Luciusa Malfoya a Gemma Jones sa opäť vráti ako zdravotná sestra madam Pomfreyová.

Hlavnou témou, do ktorej bola zladená celá večerná ceremónia, bol tentoraz metlobal. Námestie pred kinom bolo vyzdobené nielen množstvom plagátov, ale aj konštrukciami s motívom Rokfortského metlobalového štadióna.

V okolí kina už tradične noc pred premiérou kempovalo množstvo skalných fanúšikov. Dvadsaťdva ročná nemecká študentka Samantha Blum spresňuje: „Sme tu už od pondelka. Prišli sme okolo desiatej hodiny večer, lebo sme zblázení do filmu a chceme uvidieť herecké hviezdy. Chcela by som uvidieť Helenu Bonham Carter a získať niekoľko autogramov.“ Dážď ich neodradil a herci ich za vytrvalosť odmenili vlastnými podpismi a fotkami.

Video a fotky z celej akcie si môžete pozrieť na oficiálnej britskej stránke venovanej premiére.

Polovičný princ dorazí na Slovensko budúci štvrtok 16. júla.


ČLÁNOK PRIDAL: Micho
Ďalšie novinky z kategórií PODUJATIE

Tagy: harry potter, joanne k. rowlingova


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.237.66.86
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
1. Petraela 9.7.09, 03:52
Bolo to super!
A zaujímavé sledovať to naživo!
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)