Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
13%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 623 užívateľov.
hits
NOVINKA | 3.11.2016 11:24 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Myší hlídka stojí před dobrodružstvím, které rozbuší srdce!

... a to bez ohledu na věk!

Rytíři myšího středověku jsou zpět. Čelí samotné přírodě i zkoušce přátelství.

Po velkém ohlasu, které vzbudilo vydání prvního příběhu neobvyklých rytířů, vydává Comics Centrum zimní díl: Hrdinové myší hlídky se opět musejí postavit vlastní pýše. Ptají se, kdy má smysl bojovat a jak se pozná autorita.

Zimní příběh zavede skupinu chránící hranice do nehostinné a nebezpečné krajiny. Musejí zajistit dostatek jídla a lektvarů pro myši, které bydlí v osadě Opevněná Hůrka. Hlad a nemoci jsou totiž někdy nebezpečnější než nepřítel. V novém, napínavém příběhu se opět potkáváme s aktéry prvního dílu „Myší hlídka: Podzim 1152“. Přestože děj aktuálního titulu volně navazuje, lze jej číst samostatně. Do příběhu se totiž snadno vpraví i dosud nezasvěcený čtenář. Pomůže mu v tom jasná konstrukce vyprávění, výrazná charakteristika postav i rekapitulace děje na začátku každé kapitoly.

Knihu „Myší hlídka: Zima 1152“ uzavírá nákres bludiště, přehled myších řemesel i galerie ilustrací od jiných autorů a dělá tak z dalšího vydání „Myší hlídky“ bedekr. Další ze stavebních kamenů fantazijního světa Davida Petersena.O Myší hlídce

David Petersen vytvořil obraz středověku ve světě myší. „Hlídka“ je skupina vybraných bojovníků (myší a myšáků), která chrání cesty před predátory a pomáhá vytvořit bezpečný svět pro život. V prvním příběhu z podzimu myšího roku 1152 odhalila trojice přátel při plnění běžného úkolu zrádce.

Petersenova sága o skupince statečných myší se rozvinula z jednoduché úvahy o tom, že tito hlodavci by mohli mít svébytnou kulturu. Mladý výtvarník ji začal promýšlet a splétat napínavé příběhy.

Komiksy o Myší hlídce obdržely řadu cen v mnoha zemích světa. Dostaly například několikrát Cenu Willa Eisnera a časopisem Wizard byla Myší hlídka vyhodnocena jako nejlepší nezávislá dobrodružná kniha roku 2006. Server IGN.com ji navíc ocenil jako nejlepší nezávislou knihu a byla také bestsellerem podle listu New York Times.
V současné době připravuje 20th Century Fox filmovou adaptaci celé ságy, pod přísným dohledem autora – Davida Petersona.„Kritici na Petersenově práci oceňují klasický hrdinský příběh, kresbu s úžasnými barvami i propracovanost a detailnost“ vysvětluje šéf nakladatelství Comics Centrum Václav Dort.

Stejně jako u prvního dílu, vydalo nakladatelství Comics Centrum knihu v atraktivním a přitom málo obvyklém čtvercovém formátu. Překladu se opět zhostil Jan Kantůrek, kterému se podařilo nalézt české ekvivalenty jmen, jež v sobě nesou původní dynamiku postav a zeměpisných názvů.

Myší hlídka si – podobně jako v mnoha jiných zemích - i v Česku okamžitě získala srdce malých i velkých fanoušků, jak dokazují i nadšené mediální ohlasy prvního dílu:

Myší hlídka je v každém případě vítaným osvěžením na českém komiksovém trhu, zpestřuje především nabídku pro školní děti, která dosud nebyla příliš bohatá a kvalitní. A budeme doufat, že si autor i v dalších pokračováních udržel úroveň uzavřeného příběhu z prvních šesti sešitů.
iLiteratura.cz

Myší hlídka není plná magických bytostí, humoru a literárních odkazů, je to přímočaré dobrodružství. Petersen si vybral myši, protože se mu líbila představa proměny zranitelných tvorů v bojovníky; jako by zvlášť malým čtenářům vzkazoval, že nikdy není důvod se vzdát.
Respekt

Komiks Myší hlídka připomíná Hru o trůny bez násilí a Pána prstenů.
idnes.cz

Myší hlídka Davida Petersena je to nejlepší, co se aktuálně v komiksové tvorbě pro děti děje, a nyní si tento americký bestseller konečně přečtete v českém překladu.
Marianne

Chytlavý scénář vetknutý do detailních kreseb, které jsou stejně tak klasické jako moderní, vyvolává napětí ne nepodobné dobrým literárním příběhům rytířů, špionů nebo detektivů. Myší bojovníci však nejsou prvoplánoví superhrdinové, mají své klady i zápory.
Blesk.czTlačová správa vydavateľstva Comics Centrum.

Recenzia Fantasy sveta na prvý diel - TU!


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: mysi hlidka 2: zima 1152, comics centrum, fantasy, david petersen, adventure, fantasy svet


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 35.175.201.191
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)