Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
NOVINKA | 6.10.2016 12:21 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Aké ostré sú Císařovy čepele?

Cisár bol zavraždený, ale jeho čepele bojujú ďalej, pretože dávny nepriateľ ľudstva je opäť na vzostupe!

Epická fantasy potrebuje z času na čas novú krv. Presne to si vo FANTOM Printe uvedomujú a presne preto sú nadšení z Briana Staveleyho. Takže sa pripravte na skvelé dobrodužstvo, kde nebude núdza o zvraty a prekvapenia a vaše pľúca budú zúrivo kričať o pozornosť. Tento chlapík totiž vie, ako rozprávať fantasy!

A nepotrebuje na to žiadne barličky, ide na to pekne po starom: skvelé postavy, vyvážený mix akcie a tajomstva a ako bonus chvíle, keď čierna je len šedá a biela zašpinená... Predstavte si svet, ktorému vládla rasa úplne nezviazaná emóciami a morálkou. Rasa, ktorá brala každý cit ako hnilobu, ktorú treba vyhnať. Rasa, z ktorej vzniklo ľudstvo, bytosti schopné lásky a nenávisti... Samozrejme, že došlo k vojne. Ale napriek všetkej pravdepodobnosti, ľudia svojich predkov porazili. Bohužiaľ, ich nepriateľ - po storočiach skrytý v tieňoch - sa vracia a čelí mu...

... nikto. Pretože z histórie sa stali mýty. Iba cisársky rod si pamätá, že jeho povinnosťou nie je len vyberať dane. Ale keď je cisár zavraždený bez toho, že by odovzdal ďalej svoje tajomstvo, stáva sa z boja o nástupníctvo viac než len obyčajná politika. Zrazu sa hrá o osud celého ľudstva. Hlavnú rolu v nastávajúcej dráme majú zohrať tri cisárove deti, z ktorých každé svojím spôsobom odhaľuje pravdu ukrytú za atentátom, ktorý otriasol ríšou.

V odľahlom horskom kláštore sa následník trónu snaží pochopiť, čo mu podivní mnísi môžu dať lepšie než dvorskí učitelia. Lenže namiesto hľadania odpovedí sa bude musieť čoskoro vysporiadať s netvorom, ktorý masakruje všetko živé. Jeho brat zatiaľ podstupuje výcvik v elitnej jednotke cisárstva - a vie, že niektorý z jeho druhov je zbabelý vrah a zrejme i niečo horšie. A v hlavnom meste zatiaľ ich sestra zisťuje, že i tá najurodzenejšia dievčina je tvárou v tvár dvorským pravidlám a profesionálnym karieristom bezbranná. Ale možno dokáže nájsť spojenca a vraziť dýku do srdca muža, ktorý zabil jej otca.

Císařovy čepele sú dokonalým spojením adrenalínového trileru a veľkých fantasy ság. Majú hrdinov, ktorým veríte každé bolestné zastonanie a s ktorými jasáte nad každým, akokoľvek trpko vykúpeným víťazstvom. A s pribúdajúcimi stránkami doslova cítite, ako sa zaťahuje slučka - pretože udalosti, ktoré uvrhli ríšu do chaosu, neriadi ľudská vôľa a boli pripravované po celé generácie. Nádej na dobrý koniec je čím ďalej menšia...


Oficiálna anotácia:

Kruh se uzavírá. Sázky jsou vysoko. A staré pravdy znovu ožijí... Císař byl zavražděn a ponechal Annurské císařství ve zmatku. Jeho potomci teď musejí pohřbít žal a připravit se k odhalení spiknutí. Císařova syna Valyna, který prochází výcvikem pro nejvražednější bojovou sílu říše, zastihne zpráva daleko za mořem. Očekává potíže, ale po několika „nehodách“ a po varování umírajícího vojáka si uvědomí, že je v nebezpečí i jeho život. Než však může podniknout jakoukoliv akci, musí přežít žoldnéřskou brutální závěrečnou iniciaci. Mezitím císařova dcera, ministryně Adare, pronásleduje otcova vraha přímo v sídelním městě. Dvorská politika jí může být osudnou, touží však po spravedlnosti. A Kaden, dědic říše, studuje ve vzdáleném klášteře. Tam nelítostným způsobem vyučují učedníci Prázdného boha a Kaden to musí zvládnout, aby získal jejich pradávnou moc. Když dorazí císařská delegace, umí už dost, aby dokázal vycítit zlé úmysly. Bude mu to však stačit k přežití, až se dají do pohybu dlouho skryté síly?


Info o knihe:

Autor: Brian Staveley
Názov: Císařovy čepele
Séria: Kronika Netesaného trůnu 1
Vydavateľ: FANTOM Print
Žáner: fantasy
Prevedenie: viazaná väzba s prebalom
Rozmery: 145 x 205
Prekladateľ: Hana Vlčinská
Autor obálky: Dorothea Bylica

ZDROJ: FANTOM Print


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: cisarovy cepele, fantom print, brian staveley, kronika netesaneho trunu


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 34.207.247.69
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)