Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
13%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 623 užívateľov.
hits
NOVINKA | 29.5.2016 16:31 | KOMENTÁRE [0]
AUTOR: Rozhovor o tom, ako vznikla Myšia hliadka

Čerstvá novinka z vydavateľstva Comics centrum pôsobí na prvý pohľad veľmi milo...

Mnozí z vás už jistě zaregistrovali, že nakladatelství Comics centrum se rozhodlo i u nás vydat ve světě uznávanou a oblíbenou epickou ságu Myší hlídka, pod kterou je podepsán talentovaný umělec David Petersen (1977). Je překvapivé, že za zrozením tohoto obrovského fenoménu stojí jediný člověk, právě David, který díky němu několikrát dostal prestižní cenu Willa Eisnera.

Není se co divit, že je tato série označována za nezávislou dobrodružnou knihu srovnatelnou s Pánem prstenů a že se jedná o celosvětový bestseller. A protože se začátek série, kniha nazvaná Podzim 1152, konečně dostala i k nám, rozhodli jsme se poskytnout vám informace o jejím vzniku a o celé sérii přímo z první ruky, a to vyzpovídáním Davida Petersena.

FS: Má první otázka se řadí k nejklasičtějším: Co Vás přivedlo ke komiksu a co nám můžete říci o prvních úspěších a selháních?

David Petersen: Čtení komiksů jsem miloval už od svých jedenácti nebo dvanácti. V tomto věku a hlavně na střední škole jsem doufal, že najdu práci, kde bych komiksy mohl kreslit. Víte, bylo mou dlouholetou touhou je vytvářet. Všichni ti X-Meni a Želví ninjové byli mými prvními komiksovými láskami, později přišel Hellboy. Komiks je pro mě médium, v němž jediný tvůrce může všechno kontrolovat a vytvářet obsah bez jakékoli pomoci – je jako jediný umělecký hlas – a právě tohle ve mně vyvolalo touhu stát se vypravěčem, který nepotřebuje kompromisy nebo dlouholeté hledání toho pravého týmu, který by s ním tvořil.

Mou první zkušeností byl první sešit Myší hlídky vydaný samonákladem. Byl to první takto obsáhlý sešit/příběh, o který jsem se pokusil – měl celých dvacet tři stran. Nakonec jsem byl s výsledkem vážně spokojený. Byl to právě tento sešit (původně černobílý), který jsem byl schopný ukázat Archaii (mému americkému vydavateli) a který je natolik zaujal, že mi nabídli publikační smlouvu.

Co se týká selhání, můžu říct, že jsem od Myší hlídky neměl žádné opravdové problémy či negativní zkušenosti. Musím přiznat, že má pochybení byla převážně před Myší hlídkou, a to s projekty, které nikdy nespatřily světlo světa - myšlenky, příběhy a postavy, které nikdy nepřekročily stín konceptu, a postavy vzniklé pouze jako skicy. Ale toto selhání se nestalo kvůli tomu, že by tyto nápady nebyly dostatečně dobré, ale kvůli tomu, že jsem k jejich kompletaci nebyl dostatečně motivovaný.FS: Pod komiksem Myší hlídka jste podepsán jako scénárista i jako kreslíř. Co pro vás bylo obtížnější?

David Petersen:Oboje bylo obtížné, ale každé z jiného hlediska. Kresba zabrala mnohem více času, ale na druhou stranu je pro mě daleko složitějším procesem – takže v mnoha ohledech se pro mě jedná o tu těžší část. Avšak psaní pro mě není tak přirozené… nebo lépe řečeno psát dobře či vidět v mém psaní chyby – není to pro mě stejné jako dělat tyto věci v kresbě.

FS: Máte nějakého oblíbeného ilustrátora? Nebo komiks či sérii, kterou považujete za nadprůměrnou?

David Petersen: Miluji práci Edmunda Dulaca (byl studentem Arthura Rackhama), E. H. Sheparda, Tonyho DiTerlizzi, Coryho Godbeye, Jeremyho Bastiana, Gabriela Rodrigueze, Mikea Mignoly, Ricka Gearyho… tohle jsou chlápci, které pro svou práci považuji za největší inspiraci.

FS: Proč svět zvířat a proč zrovna myši?

David Petersen: Zvířecí příběhy mám vážně rád. Vítr ve vrbách je můj nejoblíbenější a jako dítě jsem si vážně užíval Robina Hooda od Disneyho. A tak jsem chtěl vytvořit svůj vlastní příběh o mluvících zvířatech, který by byl stejně epický jako má Dungeons & Dragons dobrodružství. Myši mi přišly jako nejlepší volba, protože jsou tak malé, křehké a v potravním řetězci jsou opravdu nízko. Když vaši hrdinové přicházejí na svět s takovou nevýhodou, tak to samozřejmě přispívá k působivému příběhu. Hlavně pak fakt, že to dokáží překonat.

FS: Ještě jedna klasická otázka: Kterou z Vašich postav máte nejraději? A proč?

David Petersen:To je těžké, protože mám rád všechny své postavy, jinak bych je nevytvořil už při prvním návrhu. Ale mám zvláštní slabost pro Saxona a Celanawea. Saxona proto, že jsem mu dal mé vlastní chyby, které ho dostávají k jeho pochybením, která mohu vztahovat na sebe. Celanawe je postava, který byla už v první knize Myší hlídky, a i díky tomu jsem mu v té druhé dal více prostoru a ta třetí je zaměřená na jeho minulost… Prostě cítím jistou povinnost k jeho objevování a psaní o něm pokaždé, když dělám knihu.

FS: U nás je Myší hlídka teprve na svém začátku, ale u vás má už několik pokračování a doplňků. Můžete nám o tom říci více?

David Petersen:V hlavní sérii Myší hlídky jsou tři knihy: Podzim 1152, Zima 1152 a Černá sekera. Také jsem udělal tři antologie spin-offů, které jsem pojmenoval Legendy Hlídky (Čísla 1-3). K jejich tvorbě jsem přizval různé tvůrce, aby napsali a nakreslili báchorky a legendy ze světa Myší hlídky. V Americe mám ještě jednu knihu s názvem Statečný Baldwin & další příběhy – jedná se o sbírku mých povídek. Ale Myší hlídka nepředstavuje pouze knihy – Luke Crane navrhl RPG hru z tohoto světa, následně s mou pomocí vytvořil také deskovou hru (jednou jsem ji nakreslil do komiksu, jak ji myši hrají) s názvem Swords & Strongholds.

FS: Na čem v současnosti pracujete? A co plány do budoucna?

David Petersen: Nyní pracuji na projektu, který nemá s Myší hlídkou nic společného – ilustruji novou edici Větru ve Vrbách. Po téhle práci jsem dlouho toužil a nakonec mě samotného překvapilo, jak složité to je. Zabírá mi to daleko víc času, než jsem předpokládal. Až s tímto skončím, rád bych se vrátil k Myší hlídce, a to ke čtvrté knize s názvem Válka s lasičkami 1149 (název se v češtině může lišit).

FS: Chtěl byste něco vzkázat čtenářům našich stránek, komiksovým fanouškům či budoucím čtenářům Myší hlídky?

David Petersen: Nejlepším místem k nalezení informací o Myší hlídce je stránka www.mouseguard.net. Zde také můžete nalézt odkazy na můj blog, který aktualizuji každé úterý a na němž můžete najít informace o mém pracovním procesu a různé posty ze zákulisí mé tvorby – a samozřejmě odkazy na mou osobu na sociálních sítích.

FS: Děkuji za rozhovor a ještě poslední otázka: Za jakých okolností byste navštívil nějaký český nebo slovenský con? (Máme opravdu skvělé pivo). Závěrem přeji mnoho úspěchů v další tvorbě.

David Petersen: Ha… bylo by to krásné, ale bohužel mám tento a příští rok omezený rozpočet na tyto akce, takže jsem si je zakázal. Tak jako tak stejně potřebuji být doma ve svém studiu a pracovat na dalších projektech.

Za Fantasy svět rozhovor vedl: Peter Šufliarský
Překlad z anglického a slovenského jazyka: Tomáš Dostál

Oficiálna anotácia vydavateľstva

Myši, svádějící nekonečný boj o přežití a o to, aby se jim dobře dařilo v drsných podmínkách světa plného dravců, si na svou obranu založily Myší hlídku. Její členové jsou průvodci, průzkumníci, počasníci, stopaři a ochránci myší žijících na územích mezi teritorii. Udržují bezpečné hranice, vyhledávají nové bezpečné cesty mezi vesnicemi a provázejí po nich karavany se zbožím. V případě útoku se musejí postavit každému zlu a nebezpečí, které ohrožuje jejich teritoria.

Příběh sleduje dobrodružství tří nejlepších členů Hlídky – Borise, Justýna a Straše – na výpravě za odhalením zrádného spiknutí.

Příběhy Myší hlídky obdržely mnoho cen v mnoha zemích světa. Dostaly například několikrát cenu Willa Eisnera a časopisem Wizard byla Myší hlídka vyhodnocena jako nejlepší nezávislá dobrodružná kniha roku 2006. Server IGN.com ji navíc ocenil jako nejlepší nezávislou knihu.


Komiks si môžete objednať priamo na stránke Comics centra.ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií AUTOR

Tagy: comicscentrum, comics centrum, fantasy, rozpravka, komiks, podzim 1152, mysi hlidka


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 35.175.201.191
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)