Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
NOVINKA | 2.6.2016 19:03 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Ragnarok za polovic

Mesto obchádza desivý netvor, ktorý vraždí pohľadom, zatiaľ čo hlavný hrdina románu upiera svoj pohľad do hlavne pištole...

Rodina Priceovcov sa tradične venuje ochrane kryptidov a skrýva sa pred strašiakom menom Úmluva svatého Jiří. Zatiaľ čo Verity okrem kryptológie holduje aj spoločenskému tancu, jej brat Alexander je zoológom každou bunkou.

Momentálne žije u prarodičov - dedka-revenanta a babičky, telepatickej „kukačky“ - v Ohiu. Oficiálne tu hosťuje vo West Columbus Zoo v pavilóne plazov, neoficiálne ale dohliada na tajný chov baziliskov. Pomáha mu kolegyňa Dee, ktorá si nosí zbierku hadov priamo pod parochňou a starostlivo tají informáciu, kde sa skrýva zvyšok jej gorgonej komunity.

Alex rozhodne neplánoval pár vecí: že sa zamiluje do pôvabnej Austrálčanky menom Shelby, ktorá dokáže skrotiť i tigra a jedného dňa sa zrejme bude musieť vrátiť do Austrálie, a tiež, že sa v zoo objaví čiastočne skamenená mŕtvola.

Stávka na istotu

Mesto obchádza nebezpečenstvo, ktoré vraždí pohľadom a pôsobí svojim obetiam pomalé muky. Zrazu nikto neverí nikomu. Najväčšie prekvapenie však na Alexa ešte len čaká. Pripraví mu ho priateľka Shelby a Alex pri pohľade do hlavne pištole zisťuje, že najslabším miestom ich vzťahu nebude Shelbyina vzdialená domovina.

Američanka Seanan McGuire v treťom dieli série InCryptid opäť majstrovským spôsobom splieta drsné scény s čiernym humorom a žáner urban fantasy obohacuje o trochu nekonvenčný uhol pohľadu. Román Ragnarok za polovic, ktorý vydalo - rovnako ako predošlé dva zväzky - nakladateľstvo FANTOM Print, je opäť, čo sa týka zábavnosti, stávka na istotu!
Oficiálna anotácia:

Když Alex Price souhlasil, že se vypraví do Ohia, aby dohlížel na chovný program bazilišků a pomohl své sestřenici-telepatce při zotavování, nečekal, že kolem toho bude tolik mrtvých. V zoo, kde Alex pracuje, se však objevují mrtvoly a jeho přítelkyně – Shelby Tannerová, australská zooložka se zálibou ve velkých kočkovitých šelmách – začíná být nedůvěřivá. A co hůř; všechna těla byla částečně proměněna v kámen… Třetí kniha série InCryptid přivede čtenáře na nová místa a seznámí ho s novým členem rodiny, přičemž se Alex snaží ustát náročnou pozici mezi běžným životem, prací a touhou nenechat se proměnit v zahradní sochu. Na scéně se objevují staří i noví přátelé a nebezpečí číhá na každém rohu.


Info o knihe:

Autor: Seanan McGuire
Názov: Ragnarok za polovic
Žáner: urban fantasy
Séria: InCryptid 3
Vydavateľ: FANTOM Print
Počet strán: 256
Prevedenie: brožovaná väzba, 145 x 205
Prekladateľ: Petra Kubašková
Autor obálky: Aly Fell

ZDROJ: FANTOM Print


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: seanan mcguire, incryptid, fantom print, ragnarok za polovic


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 52.23.219.12
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)