Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
NOVINKA | 26.4.2016 15:14 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Durotan

Fantasy fenomén Warcraft sa vracia k svojim koreňom. Svet orkov umiera, preto je načase zjednotiť klany a odísť na Azeroth!

Každý príbeh má svoj začiatok. Ešte skôr, než orkovia prenikli Temným portálom na Azeroth, skôr, než vznikla Aliancia i Horda, dávno pred udalosťami, ktoré popisuje online hra World of Warcraft, bol tu Draenor. Svet orkov. Svet drsný, ale zároveň plný zelene a hojnosti.

Klan Frostwolf bol s duchmi a elementmi vždy zadobre. Choval sa k nim s rešpektom a pokorou a duchovia im na oplátku pomáhali prežiť v nehostinnom a nevľúdnom pohorí Zmrznutého ohňa. Ibaže jedného dňa príde pod mierovou záštitou tajomný ork Gul‘dan s posolstvom, z ktorého mrazí až do špiku kostí - Draenor pomaly umiera a záchranou môže byť jedine zjednotenie klanov a odchod do iného sveta.

Prequel k filmu

Frostwolfovia odmietnu opustiť svoj spôsob života a svoje tradície. Rozhodnú sa zostať. Lenže krátko po odchode Gul‘dana klan stratí náčelníka, a tak na jeho miesto musí nastúpiť jeho syn, Durotan. Frostwolfov postihuje jedna rana za druhou, zo sveta navôkol sa pomaly vytráca život a ani šaman Drek’thar nie je schopný vysvetliť prečo...

Román Durotan - vydaný rovnako ako všetky warcraftovské knihy v českom preklade nakladateľstvom FANTOM Print - sa končí presne v okamihu, keď sa začína film Warcraft: První střet, ktorého česká premiéra je naplánovaná na jún tohto roku. Americká spisovateľka Christie Golden, ktorá sa vďaka mnohým predošlým románom pohybuje vo svete Warcraftu, akoby sa v ňom narodila, pripravila pre fanúšikov hry, čitateľov kníh a divákov filmu vynikajúci príbeh, ktorým sa vrátila k samotným koreňom jedného z najpopulárnejších fantasy fenoménov súčasnosti. Stačí sa iba začítať...
Oficiálna anotácia:

Když tajemný cizinec Gul‘dan, zlověstný černokněžník se zelenou kůží, přišel poprvé za Garadem, náčelníkem klanu Frostwolf, nabídl mu místo v Hordě a přizval ho na výpravu do vzdálené zaslíbené země, která se měla stát novým domovem orků. Durotanův otec ho však rázně odmítl, protože věřil, že jeho klan se o sebe i v těžkých časech dokáže postarat sám. Nyní je náčelníkem Durotan, přičemž stojí před stejnou volbou jako otec. Doba, ve které žije, je však mnohem krutější, než když se musel rozhodovat Garad. Zimy jsou stále delší a nemilosrdnější, zvěře ubývá, krajem táhnou krvelační Rudí chodci a samotní duchové živlů se pomalu obracejí proti orkům, kteří je po dlouhá staletí uctívali. Gul‘danem přislíbená země nikdy nebyla lákavější, ale opravdu stojí za obětování prastarých tradic, domova... a svobody?


Info o knihe:

Autor: Christie Golden
Názov: Durotan
Séria: Warcraft
Vydavateľstvo: FANTOM Print
Žáner: fantasy
Prevedenie: brožovaná väzba, 110 x 168
Dátum vydania: 27. apríl 2016; predobjednávka


ZDROJ: FANTOM Print


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: christie golden, warcraft, durotan, fantom print


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 34.207.247.69
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)