Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
NOVINKA | 5.12.2015 12:19 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Hvězdný tulák

Odstrániť najmocnejšiu korporáciu vo vesmíre nemusí byť vždy výhra, hlavne, keď väčšina politikov prežila a kecá vám do života...

Mohlo by to vyzerať ako z nejakej politickej drámy... alebo politickej komédie, ale to by z toho Siranta vyviazla lacno. Na jej škodu je to skôr krutý thriller. Nové poriadky sa totiž kalia v ohni čistiek, nových aliancií a misií s rôznym stupňom povolených strát.

A keď sa ukáže, že váš „podrazácky“ manžel bol navyše skutočne lakotná sviňa, takže nemôžete utiecť, musíte sa niektorých politických tančekov zúčastniť. Ale čo, tak poletíte na jednu planétu a tam budete chvíľku jednať. Je tam toho... Lenže čo ak je tá planéta plná potvor, ktoré na seba dokážu vziať akúkoľvek podobu a regrutujú sa z nich najlepší lovci ľudí? A čo ak na vašom úspechu závisí osud rodiacej sa demokracie?

Intrigy, masakry a krízy

Siranta by na seba mohla byť hrdá, kto a čo všetko sa spolieha na jej úspech. Lenže to by jej nemohla jej matka (mimochodom, tiež pekná mrcha) oznámiť, že na jej - aby bola nejaká zmena - neúspechu závisí, či bude Siranta sirota, alebo nie. Áno. Jedni mocní chcú A, druhí B. Takže je šťastie, keď Sirantu rozptýli pár ľudožravých „Pajšlákov“, planéta utopená v občianskej vojne a milenec prepadajúci sa do šialenstva...

Ann Aguirre prichádza s pokračovaním dobrodružnej space opery Šeroprostor a pridáva väčšie než malé množstvo intríg, zmasakrovaných vesmírnych staníc, lokálnych genocíd a iba trochu, fakt trochu vzťahových kríz. Pokiaľ prvý diel „odsýpal“, druhý by mal reklamovať brzdy. FANTOM Print na koniec roka dupol na plyn - pardon, na spínač nadsvetelného pohonu - a prišiel s veľkou, neskutočne zábavnou „peckou“!
Oficiálna anotácia:

Siranta Jaxová je „skokanka“, nositelka jedinečného genu, který je nezbytný k navigování lodí rychlejších než světlo tzv. šeroprostorem. Celou kariéru pracovala pro korporaci Farwan, ale rozneslo se, že Korporace schválně sabotovala a nechala havarovat vlastní přepravní loď. Její nadvláda nad intergalaktickým obchodem se kvůli tomu zhroutila, což znamená, že je Jaxová bez práce. A také švorc, protože ji poněkud předčasně prohlásili za mrtvou. Když je tedy požádána vládou, aby stanula v čele důležité diplomatické mise, Jaxová neváhá ani vteřinu. Úkol zní: letět na planetu Ithiss-Tor a přesvědčit její obyvatelstvo, aby se přidalo ke Konglomerátu. Od výplaty ale Jaxovou dělí mnoho světelných let. Navíc si bude muset poradit se zločinci ze Syndikátu, s bouřlivým vztahem se svým pilotem, s mimozemskými požírači lidí a také s vlastním tělem oslabeným působením šeroprostoru. Bude mít štěstí, pokud se na Ithiss-Tor vůbec dostane živá...


Info o knihe:

Autor: Ann Aguirre
Názov: Hvězdný tulák
Originálny názov: Wanderlust
Žáner: science fiction
Séria: Siranta Jax 2
Prevedenie: brožovaná väzba
Rozmery: 145 x 205
Vydavateľ: FANTOM Print
Preklad: Jan Kovář
Obálka: Scott Fisher
Dátum vydania: 9. december

ZDROJ: tlačová správa nakladateľstva FANTOM Print


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: ann aguirre, siranta jax, hvezdny tulak, fantom print, seroprostor


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 52.90.49.108
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)