Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac október zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 540 užívateľov.
hits
NOVINKA | 4.11.2015 09:50 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Pán věže

Tvárou v tvár hrozbe musí i tá najváhavejšia ruka nakoniec pozdvihnúť meč.

Anthony Ryan sa narodil v r. 1970 a pochádza zo Škótska. Vyštudoval históriu a väčšinu svojho dospelého života žil a pracoval v Londýne. Dlhodobo bol zamestnaný v britskej štátnej správe, avšak po úspechu svojho prvého románu Píseň krve (orig. 2013) sa stal spisovateľom z povolania. Kniha Pán věže (orig. 2014) je druhým dielom trilógie Stín krkavce. Záverečný diel Queen of Fire (Královna ohně) bol vydaný vo Veľkej Británii v lete 2015. Prvý diel trilógie vychádza aj ako audiokniha. V súčasnosti Ryan pokračuje v písaní sci-fi série Slab City Blues, ktorá vychádza v elektronickej podobe, a zároveň pracuje na novej fantasy sérii.

V prvej časti, Píseň krve, sme sa zoznámili s Vélinom Al Sornom, ktorý bol od detstva cvičený k boju a zabíjaniu v službách Viery. Ako desaťročného ho jeho otec, rytier slúžiaci kráľovi Janusovi, panovníkovi Zjednoteného kráľovstva, zanechal na prahu Šiesteho rádu. Za to ho Vélin nenávidí, no počas pobytu v ráde sa dozvedá nové podrobnosti o svojej matke, ktorá zomrela počas jeho detstva. Postupne odhaľuje aj dôvody, čo jeho otca viedli k tomu, aby ho zveril rádu. Jedna pravda je však dôležitejšia než všetky ostatné: Vélina Al Sornu čaká budúcnosť, ktorú má ešte len pochopiť. Budúcnosť, ktorá zmení nielen kráľovstvo, ale aj celý svet.


O druhej knihe, nazvanej Pán věže, sa recenzie vyjadrujú veľmi lichotivo:

„Jednoducho najlepšia epická hrdinská fantasy roku. V druhom dieli Anthony Ryan žiari ešte jasnejšie - vďaka množstvu skvelých nových postáv.“ (Fantasy Book Critic)

„Jedna z najlepších sérií, ktorá je pre všetkých spisovateľov výzvou, aby sa zastavili a vzali ju na vedomie, alebo zostali v jej tieni.“ (Fantasy Book Review)

„Zatiaľ čo prvá kniha pojednávala o putovaní jedného hlavného hrdinu, tento diel je skôr epickou fantasy so širšími dopadmi na celú fiktívnu ríšu. Nájdete v nej odpovede na mnoho veľkých otázok z prvej knihy.“ (SFFaudio)
Oficiálna anotácia:

Druhý díl trilogie Stín krkavce.

Tváří v tvář hrozbě musí i ta nejváhavější ruka nakonec pozvednout meč.

Vélin Al Sorna je unavený z války. Ve službách Sjednoceného království a Víry prošel bezpočtem bitev. Jedinou odměnou mu však byla ztráta lásky, smrt př átel a zrada krále. Po pěti letech v alpírském žalář i touží po návratu domů a klidném životě bez válek a vražd.

Revinou jedinou touhou je však vrazit Vélinovi na uvítanou v rodné zemi nůž do srdce. Zničil její rodinu i její život. Nic ji neodradí od krvavé pomsty – dokonce ani hrozba vpádu nejmocnějšího nepřítele, jakému kdy království čelilo.

Jakmile však vzplanou válečné ohně, z protivníků se stávají spojenci, a co bylo dř íve pravdou, mění se v lež. Pokud má být království zachráněno, musí Reva přijmout budoucnost, jakou si nepředstavovala, a Vélin se musí znovu ponořit do minulosti, kterou by nejraději pohřbil.Prekladateľ: Jakub Kalina
Počet strán: 672
Väzba: viazaná
Nakladateľ: Host


ZDROJ: informácie vydavateľstva Host


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: anthony ryan, stin krkavce, pan veze, host, pisen krve


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 18.210.11.249
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)