Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
NOVINKA | 21.10.2015 00:05 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Smrtící žár

Idylická dovolenka vo dvojici, návšteva starého priateľa a kúpa narodeninového daru sa vie v románoch Patricie Briggs poriadne nepríjemne zvrtnúť...

Kniha Dead Heat vyšla v origináli na jar tohto roku. Na v poradí štvrtú časť spin-offovej série Alfa & Omega si tak fanúšikovia Patricie Briggs museli počkať tri roky, kým sa autorka venovala hlavnej sérii Mercy Thompson. Na hlavných hrdinov A&O sme sa o to viac tešili, lebo charizmatická dvojica Charles a Anna Cornicovci v ničom nezaostávajú za Mercy a Adamom, či už ide o komplikovanosť ich charakterov a ich vývoj, alebo o dobrodružstvá, ktoré zažívajú. A tentoraz to nebude inak. Obe série sa odohrávajú súbežne a udalosti v nich na seba viac či menej priamo nadväzujú. Vzťahy medzi ľuďmi a fae stoja na hrane veľmi ostrého noža a každý konflikt posúva túto zatiaľ tichú vojnu ďalej za hranicu únosnosti. Fae, nespokojní so svojou pozíciou v modernom svete a s obmedzeniami, ktoré zväzujú ich chuť po moci a pričasto aj na ľudské mäso, začínajú čoraz viac vystrkovať rožky a ukazovať tak ľuďom, že milá a rozprávková tvár, ktorú im spočiatku ukazovali, bola len veľmi dobre zohratá divadelná rola. A niektorí ľudia konečne začínajú chápať, že strašidlá môžete podceňovať len dovtedy, kým sa vám nejaké nenasťahuje pod posteľ. A nielen ľudia, ale ani vlkolaci nie sú v bezpečí, keď príde na poriadne staré a mocné bytosti.
Smrtící žár je príbeh o tom, ako sa z dovolenky môže veľmi ľahko stať nočná mora a boj nielen o svoj život, ale aj o životy priateľov.

Kniha Smrtící žár vychádza v nakladateľstve FANTOM Print práve dnes, teda 21.10.2015.Keď ste vykonávateľom vlkolačej spravodlivosti...
... vaša dovolenka sa skôr či neskôr zmení na ďalší boj o prežitie.


Veľmi úspešnú sériu (či už filmovú, seriálovú, videohernú alebo knižnú) poznáte aj podľa toho, keď sa jej tvorca rozhodne k nej pridať tzv. spin-off. Teda odbočku od hlavného deja, ktorá dáva spravidla väčší priestor niektorej zaujímavej - v hlavnej sérii pritom vedľajšej - postave.
Tak vznikol napríklad aj televízny seriál Angel ku kultovej Buffy či český Rumburak k legendárnej Arabele. V žánri urban fantasy to tiež nie je žiadna novinka (Ilona Andrews a jej Magie střelného prachu alebo Jeaniene Frost a jej První rudá kapka a Věčný polibek temnot...) a u Patricie Briggs je týmto spin-offom séria Alfa & Omega, ktorá rozpracováva osudy partnerskej dvojice Charlesa a Anny Cornicovcov, dobre známych z cyklu Mercy Thompson.
Charles je v prvom rade syn svojho otca, najváženejšej autority medzi americkými vlkolakmi, a zároveň vykonávateľ jeho vôle. Anna je tzv. omega, teda vlkolačka stojaca mimo bežnú hierarchiu svorky. V sérii Alfa & Omega táto dvojica presadzuje medzi príslušníkmi svojho druhu právo a poriadok a tiež napravuje vzťahy medzi nadprirodzenými bytosťami a ľuďmi.

Kráľovná urban fantasy


Po románoch Štvanice, Loviště a Dvojí spravedlnost sa k obom postavám Patricia Briggs vracia v štvrtom románe nazvanom Smrtící žár. Tentoraz všetko vyzerá zdanlivo idylicky: vlkolačí pár si užíva zaslúženú dovolenku, behom ktorej chce Charles Anne kúpiť vytúženého koňa. Lenže, ako to už býva, vlkolak mieni a život mení.
Patricia Briggs opäť dokazuje, prečo je v súčasnej urban fantasy absolútnou kráľovnou, keď s ľahkosťou a bravúrou splieta svižný a napínavý príbeh plný akcie, prekvapivých zvratov a neopozeraných nápadov. K tomu si pripočítajte tradične famóznu obálku od Dana Dos Santosa a je vám jasné, že túto knihu nemôžete minúť.

Anotácia:

Romány ze série Alfa & Omega přenášejí čtenáře do světa vlkodlaků, kde Charles Cornick a Anna Lathamová ztělesňují protikladné strany osobnosti měňavců. Obyčejná dovolená nyní uvrhne dvojici přímo doprostřed nadpřirozené pohromy... Projednou se vlkodlačí druhové Charles a Anna nevydají na cesty kvůli Charlesově roli otcova vymahače. Tentokrát je jejich výlet do Arizony čistě soukromá, neboť Charles plánuje koupit Anně k narozeninám koně. Tak aspoň celá cesta začíná... Charles a Anna brzy odhalí, že v okolí řádí nebezpečné faeské stvoření, které nahrazuje lidské děti kopiemi. Studená válka mezi fae a lidmi se začíná rozhořívat – a Charles a Anna se ocitají přímo uprostřed palebné linie.


Info o knihe:

Autor: Briggs Patricia
Žáner: fantasy
Séria: Alfa & Omega 4
Počet strán: 288
Prevedenie: viazaná s prebalom
Rozmery: 145x205
Prekladateľ: Kateřina Niklová
Autor obálky: Daniel Dos Santos

ČLÁNOK PRIDAL: Mercy
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: patricia briggs, alfa & omega, stvanice, loviste, dvoji spravedlnost, mercy thompson, smrtici zar, fantom print


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 52.23.219.12
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)