Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac máj zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 559 užívateľov.
hits
NOVINKA | 2.10.2015 00:15 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Nůž snů zareže poriadne hlboko

Séria Kolo času vychádza v novom vydaní v nakladateľstve Fantom Print od roku 2012 a doposiaľ sme sa v tomto dlhom a spletitom príbehu dopracovali k desiatej časti Křižovatka soumraku (plus prológ Nové jaro, takže celkovo k jedenástim knihám). V najbližších dňoch nás čaká jedenásta (a zároveň posledná?) časť tejto série z pera Roberta Jordana.

Nůž snů je skutočne poslednou časťou, ktorú v tejto sérii Jordan napísal. Stalo sa totiž to, čoho sa každý fanúšik veľkej epickej ságy bojí najviac, autor zomrel, než stihol sériu dokončiť. Kniha Nůž snů mala v originále svoju premiéru skoro presne pred desiatimi rokmi a to 11. októbra 2005. Pol roka nato bol autor diagnostikovaný na srdcovú amyloidózu (ochorenie spôsobené metabolickou poruchou degradácie bielkovín, ktorej výsledkom je tvorba amyloidu – nerozpustnej bielkoviny). Napriek intenzívnej liečbe a autorovmu optimizmu Robert Jordan (vlastným menom James Oliver Rigney Junior) 16. septembra 2007 zomrel.
Mohlo by sa zdať, že tým sa skončila aj cesta hrdinov Kola času a ich príbeh ostane navždy nedokončený. Avšak Robert Jordan zanechal podrobné poznámky o pokračovaní a ukončení príbehu a jeho manželka Harriet, ktorá bola editorkou nakladateľstva Tor Books a zároveň aj manželovou editorkou, vybrala autora, ktorý podľa manželových poznámok ságu dokončí. Stal sa ním Brandon Sanderson, ktorý v tej dobe sám slávil úspech so svojou sériou Mistborn. Sanderson sa zhostil svojej roly vynikajúco a zvyšok už každý pozná. Séria Kolo času našťastie neostala nedokončená, čo nemení nič na fakte, že Nůž snů je poslednou Jordanovou knihou.

Nůž snů vyšiel v českom preklade v nakladateľstve Fantom PRINT túto stredu, teda 30. septembra 2015.

Sladkosť víťazstva aj horkosť porážky sú NOŽEM SNŮ...


... a Kolo času im vo svojom ďalšom
otočení reže hlboko a nemilosrdne!


Figúrky na šachovnici Kola času boli rozostavané, pokoj pred búrkou bol už neznesiteľný - a napriek tomu tú spúšť nikto nečakal. Drak Znovuzrodený a jeho priatelia však už nemajú kam cúvnuť. Je treba prestať sa skrývať a rozseknúť všetky uzly, inak všetko, čo bolo, a všetko, čo bude, padne do Tieňa.

Perrin Aybara je čím ďalej, tým viac posadnutý snahou zachrániť svoju milovanú Faile a uzatvára nebezpečnú dohodu so Seančanmi. Aj s ich pomocou však čelí mnohonásobnej presile Šaidov a ich múdrych. Teraz už ale odmieta cúvnuť a vedie svojich verných do krvavej bitky. Ale komu môže skutočne veriť? A dokáže sa k Faile dostať skôr než zradná čierna adžah Galina?

Hazardný hráč Mat Cauthon pokračuje vo svojom pláne, ktorý nie je tak úplne jeho plánom. Ale s Dcérou Deviatich mesiacov sa skrátka musí dostať do závetria. Ale ako, keď Seančania idú následníčke cisárskeho trónu po krku? Našťastie má Mat svoje šťastie a Bandu. Ostáva drobnosť - presekať sa desiatkami tisícov nepriateľov do bezpečia. A kocky v jeho hlave o seba narážajú a narážajú.


Strhujúce rozlúčenie


V Bielej veži medzitým Egwain al´Vere zisťuje, že Aes Sedai sú viac než len rozdelené. Nedôvera a strach otrávili všetky adžah a z Tar Valonu sa stalo veľmi nebezpečné miesto - obzvlášť pre zajatú amyrlin vzbúrenkýň. Avšak Egwain sa odmieta vzdať a pokračuje vo svojom boji všetkými prostriedkami, ktoré jej ostávajú. Ani jej protivníčka Elaida však nezaháľa a posiela červené adžah na zvláštnu misiu.

Samotný Drak Znovuzrodený sa medzitým zúfalo snaží upokojiť situáciu a priniesť mier svetu, rovnako ako sa snaží Elain Trakandovna zjednotiť Andor. Nikto už nemôže opatrne tancovať, všetci si musia zašpiniť ruky a Robert Jordan sa lúči so svojím cyklom strhujúcim spôsobom.

Anotácia:

Jak řídne samotné předivo vzoru, vše naznačuje, že Tarmon Gai‘don, poslední bitva, se blíží – a Rand al‘Thor se musí připravit na střetnutí s Temným. Nejdřív však musí vyjednat příměří se seančanskými armádami. Seančané ale nejsou jedinou překážkou na jeho cestě. Perrin ze zoufalství uzavřel se Seančany vlastní příměří – dohodl by se i s Temným, aby zachránil svou manželku Faile před Šaidy. Mezitím Mat bezhlavě prchá z Ebú Daru s unesenou Dcerou Devíti měsíců. Ovšem Tuon ve skutečnosti hrozí od jejích seančanských krajanů smrtelné nebezpečí. Mat bude muset hodně riskovat, aby uspěl a získal ji za ženu. Zavedené pořádky se otřásají a všude panuje neklid. V Caemlynu bojuje Elain o Lví trůn, přičemž se snaží zabránit občanské válce, a Egwain zjišťuje, že bezpečno už není ani v Bílé věži. Větry času přerostly ve vichřice, jež Randa a jeho společníky strhávají svou silou. Společně musí přestát zkoušky osudu a štěstěny – jinak Temný zvítězí a svět bude ztracen.


Info o knihe:

Názov: Nůž snů
Autor: Robert Jordan
Séria: Kolo času 11
Originálny názov: Knife of Dreams
Prekladateľ: Dana Krejčová
Autor obálky: Michael Komarck
Formát: pevná väzba s prebalom, 170x240 mm
Počet strán: 512
Nakladateľ: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ČLÁNOK PRIDAL: Mercy
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: robert jordan, kolo casu


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 18.232.50.137
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)