Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 543 užívateľov.
hits
NOVINKA | 22.5.2015 16:31 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Kolo času sa otočí desiaty raz (aktualizované)

"Kolo času se otáčí, a jak věky přicházejí a odcházejí, zanechávají po sobě vzpomínky, z nichž se stávají pověsti. Pověsti vyblednou v mýty, a dokonce i mýty jsou dávno zapomenuty, když věk. jenž je zrodil, znovu nadejde..."

AKTUALIZÁCIA

A nezabudli sme ani na ukážku z knihy :)

PÔVODNÁ SPRÁVA - 14.5.2015 11:16

Od počiatku našej cesty v spoločnosti mladých hrdinov Randa, Perrina, Mata, Egwain a ďalších uplynul už poriadny kus času, Kolo času sa zas o niečo pootočilo a svet ostal stáť na križovatke súmraku... napriek všetkej snahe temnota pomaly preberá vládu, v rozvrátených kráľovstvách zmietaných nepokojmi vládne chaos a zmar. A len hŕstka odvážnych čelí prichádzajúcej búrke. Ale tak, ako to bolo na začiatku, aj teraz musí každý z nich zvoliť svoju ďalšiu cestu. Ale ako sa rozhodnúť, keď nádej na Svetlo umiera a každý ďalší krok vedie hlbšie a hlbšie do tieňa?
Perrin Aybara musí opäť bežať s vlkmi. Lebo len jeho podivný dar mu môže pomôcť zachrániť milovanú Faile z rúk Šaidov. Zdivočelí Aielovia sú však v značnej presile a naviac Perrin nemôže veriť ani vlastným spojencom, keď Masema, prorok pána Draka, čím ďalej tým viac podlieha bludom a potajme paktuje s tými najhoršími nepriateľmi...

Mat Cauthon opäť raz počuje volanie kociek. Valia sa a narážajú o seba v jeho mysli a mladý hráč dobre vie, čo je dôvodom. Dcéra Deviatich mesiacov. Mladá, arogantná a krásna. Ale stále jeho stratená, Svetlom predurčená manželka. A taktiež ním unesená dedička Seančanov. Úkryt v potulnom cirkuse začína byť príliš tesný nielen kvôli všetkým tým nabrúseným seančanským armádam okolo, ale i preto, že Mat sa odmieta poddať manipuláciám žien. Ale mal snáď niekedy na výber?

"Sene sovya caba'donde ain dovienya..."


Egwain al'Vere pokračuje vo svojej snahe o zjednotenie Bielej veže. Ale ani Elaida nezaháľa, rovnako ako sestry, ktoré v Tar Valone lovia čierne adžah. A o slovo sa hlásia aj aša'mani... Plány všetkých na seba narážajú v opatrnom tanci, kde každé pošmyknutie vedie k osudu horšiemu, než je smrť. Všetko je zatiaľ v rovnováhe, všetci hráči sú pripravení na svojom súkromnom rázcestí a ani sám Drak Znovuzrodený sa už viac nemôže držať späť...

Robert Jordan je majster preplietania niekoľkých dejových línií súčasne, a tak aj v Križovatke súmraku s umom splieta všetky zásadné línie Kola času k veľkolepému finále. Dobro už nie je čisté a Zlo je ešte temnejšie, ako bolo.
Jordan vo svojej vrcholnej forme ukazuje, ako má vyzerať klasická fantasy a čo to znamená, keď o niečom poviete, že je to epické.

Toho roku v poradí druhá jordanovka práve prichádza na trh, desiata časť Kola času vás postaví na Křižovatku soumraku a dá vám možnosť rozhodnúť sa medzi zlým a ešte horším. Ale nerozhodnúť sa, kadiaľ ísť, už nie je možné. A tak si držte klobúky, lebo táto jazda pokračuje.
Křižovatka soumraku vyšla len včera, teda 13. mája, ako inak, v nakladateľstve Fantom Print.PRAVICE ZAVÁHÁ A LEVICE ZBLOUDÍ, JAK VĚTRY STÍNU SÍLÍ...

Anotácia:

Ve světě Světla a Stínu vede dobro a zlo věčný boj. Je to svět Kola času, největšího fantasy eposu, jaký kdy kdo napsal. Mat Cauthon, prchající z Ebú Daru s unesenou Dcerou Devíti měsíců, zjišťuje, že si ji nemůže nechat u sebe, ani ji nechat jít, poněvadž je pronásleduje Stín i Seančanská říše. Egwain z al‘Vereů obléhá Bílou věž v Tar Valonu. Musí vyhrát rychle a s co nejmenším krveprolitím, protože pokud se Aes Sedai nespojí, budou moci svět před Temným bránit pouze aša‘mani. Mezitím musí Rand al‘Thor znovu vsadit vše do hry, v níž je v sázce on sám – aniž by věděl, kdo jsou jeho skuteční spojenci a kdo nepřátelé.

Info o knihe:

Názov: Křižovatka soumraku
Autor: Jordan Robert
Séria: Kolo času 10
Prevedenie: viazaná s prebalom
Rozmery: 170x240
Prekladateľ: Dana Krejčová
Autor obálky: Matt StawickiČLÁNOK PRIDAL: Mercy
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: robert jordan, kolo casu, fantom print, krizovatka soumraku


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.238.190.82
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)