Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 543 užívateľov.
hits
NOVINKA | 5.1.2015 09:36 | KOMENTÁRE [1]
KNIHA: Čo nás čaká a neminie v roku 2015 (časť 1)

Čo nás čaká a neminie v roku 2015 v literatúre? Napriek tomu, že sa rok 2015 sotva stihol začať, niektoré vydavateľstvá už ohlásili svoje edičné plány na tento rok (za čo sme im neskonale vďační). Takže na čo konkrétne sa môžete toho roku tešiť?

Začneme vydavateľstvom Fantom PRINT. Milovníkov Jordanovho Kola času určite poteší (okrem toho, že Nové jaro, ktoré bohužiaľ nestihlo vyjsť v decembri, vyjde čoskoro, pravdepodobne ešte v januári), že by v tomto roku mali vyjsť aj minimálne ďalšie dve pokračovania ságy, a to desiaty a jedenásty diel – Crossroads of Twilight a Knife of Dreams.
Nenechá sa zahanbiť ani R. A. Salvatore, dočkáme sa druhého a tretieho dielu trilógie Žoldáci (Slib čarodejného krále, Cesta patriarchy), ktorú vydavateľstvo načalo ešte na konci predošlého roka a taktiež bude po nich nasledovať aj ukončenie trilógie Změna posledným dielom s názvom Král duchů. Celé to uzavrie zbierka poviedok Příběhy o Drizztovi. Dôjde aj na Brenta Weeksa a dokončenie trilógie Světlonoš (The Broken Eye) ako aj na tradičných autorov vydavateľstva ako Lynn Flewelling, Markus Heintz, Larry Coreia či Jack Campbell.

Fanúšikov urban fantasy pravdepodobne najviac poteší, že v edičnom pláne sa objavila aj zbierka poviedok od Patricie Briggs (zo sveta Mercy Thompson) – Pohyblivé stíny a taktiež ešte nevydané štvrté pokračovanie série Alfa & Omega – Smrtící žár, ktoré v origináli (Dead Heat) vychádza na jar. Taktiež nás teší siedme pokračovanie Kate Daniels od Ilony Andrews (Magic Breaks) a pokračovania sa dočkajú aj ostatné série v tomto žánri od Chloe Neil, Keri Arthur, Stacie Kane a Nalini Singh.Určite to nie je všetko, čo vás čaká a kompletný edičný plán nájdete tu.

Ďalší, kto sa pochválil edičným plánom bolo vydavateľstvo Brokilon.
V ňom nás najviac zaujali novinky ako napríklad Tajemství Morie od Vladimíra Šlechty, v ktorom sa pozrieme, čo sa deje v Stredozemi stodvadsať rokov po vojne o prsteň. Od tohto autora tu máme aj ďalšie tituly ako Rok Havrana, Lovci přízraků, Ploty z kostí (nové vydanie druhej časti cyklu Gordonova země) a Kukaččí mláďata (z cyklu Krvavé pohraničí).
Tiež tu nájdete Juraja Červenáka a jeho štvrté pokračovanie Dobrodružstiev kapitána Báthoryho s názvom Železný půlměsíc/Železný polmesiac, ktoré vychádza zároveň aj v slovenskom vydaní vo vydavateľstve Slovart (pravdepodobne v apríli), alebo tretie pokračovanie Čierneho Rogana Duchové Devínu, ktoré by malo taktiež vyjsť v slovenčine vo vydavateľstve Artis Omnis.

Petra Neomillnerová príde v druhej polke roka s pokračovaním Zaklínačky Loty s názvom Noční lov, Glen Cook s tretím dielom Děj se vůle Noci a Rachel Caine hneď s dvoma pokračovaniami Upírov z Morganville – Pán hrůzovlády a Carpe Corpus (piaty a šiesty diel).

Tak isto tu nájdete viacero kúskov od Petra Heteši, Petry Slovákovej, Julie Novákovej a mnohých ďalších.

Kompletný edičný plán nájdete tu.

Vydavateľstvo Polaris si pre nás zatiaľ pripravilo nové vydanie Gaimanovej zbierky poviedok Křehké věci a Knihy hřbitova, tri novinky od Simona R. GreenaVlastnictví Vznešené dámy, Historky z Noční strany a Hlasy ze záhrobí. V zatiaľ skromnom edičnom pláne nájdete ešte Hlubinu od Nicka Cuttera a Technika od Neila Ashera.

Edičný plán nájdete tu.

Ďalšie novinky prinesieme priebežne po zverejnení ďalších edičných plánov :)


ČLÁNOK PRIDAL: Mercy
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: robert jordan, r.a.salvatore, patricia briggs, ilona andrews, vladimir slechta, juraj cervenak, neil gaiman, fantom print, brokilon, polaris


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 34.200.252.156
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
1. Shaola 5.1.15, 14:17
super prehľad, o niektorých knihách som ani nevedela, že sa chystajú, teším sa na pokračovanie ;)
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)