Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
NOVINKA | 22.10.2014 16:56 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Americký komiks od Čecha

Bond pre toto storočie práve vychádza v nakladateľstve Crew...

Aleš Kot. Alebo skôr Ales Kot. Toto meno momentálne hýbe svetovým komiksom. Mladý rodák z Opavy sa pred pár rokmi odsťahoval do Ameriky... a keď už tam bol, rozhodol sa splniť si svoj životný sen – stať sa komiksovým scenáristom. Odvážna ambícia, ale Kot tento takmer neuveriteľný plán dokázal uskutočniť. Skoro okamžite sa presadil komiksom Wild Children a čoskoro začal písať pre najväčšie americké vydavateľstvá – DC, Marvel i Image. Na starosti dostal okrem iného aj postavy z Batmanovho sveta a slávnych Avengerov. No to bola len akási rozohrávka predtým, než v Image začal svoju vlastnú sériu Zero. Tá sa stala takým hitom, že okamžite vyšvihla Aleša Kota medzi tie najžiadanejšie mená v brandži. V súčasnosti píše ako Secret Avenger, tak sériu zo sveta Captain America či Iron Man.

„Taký úspech skutočne nie je veľmi častý,“ hovorí Petr Litoš z nakladateľstva Crew. „Aj keď je v Amerike záujem o zahraničných tvorcov, z deväťdesiatich percent ide o výtvarníkov a scenáristi sa verbujú maximálne z Anglicka. To, že sa Čech presadil v takomto rýdzo americkom odbore, je niečo nevídané.“

A je to pravda. Aleš Kot sa tým stal jedným z prestížnych členov skupiny mladých českých tvorcov, ktorí sa stali v zahraničí legendárnymi. Či už ide o tvorcov počítačových hier Daniela Vávru (Mafie, chystané Kingdom Come), Vláďu Chvátila, ktorý je dnes jedným z najrešpektovanejších dizajnérov stolných hier (Spiel des Jahres za Space Alert, International Games Awards za Through the Ages), či scenáristu Aleša Kota.


A čo je vlastne to Zero, ktoré je považované za Kotovo (zatiaľ) vrcholné dielo?

Zero je akčná špionážna dráma rozložená do jednozošitových uzavretých príbehov – pričom každý zošit kreslí iný výrazný mladý výtvarník. Dohromady ide o príbeh neľútostného agenta menom Edward Zero, človeka, ktorý bol od detstva formovaný do podoby všetkého schopného robota. Aj keď sa príbeh odohráva v blízkej budúcnosti a narazíme tu na sci-fi prvky, konflikty a situácie sú až príliš reálne. To, ako sa komiks vzďaľuje od klasických romantických špionážok, podčiarkuje i výtvarný štýl. Zero je, ako kresbou, tak príbehom, dravý a neuhladený komiks. Špinavý a brutálny rovnako ako hlavný hrdina. Kotov Zero nie je žiadny elegantný agent, je to celkom zameniteľný a nahraditeľný zabijak, ktorého jedinou schopnosťou je vždy dotiahnuť svoju úlohu do konca. A je mu jedno, či pritom stratí časť tela alebo dušu. Nie je to človek, je to zbraň.

„Priznávame,“ hovorí Petr Litoš, „že nás ako prvé na komikse zaujalo, že ho stvoril český autor pre jedno z najväčších amerických vydavateľstiev. Ale kvôli tomu sme komiks u nás nevydali. Vydali sme ho preto, že je naozaj dobrý a že nás dokázal strhnúť. Okamžite sme po ňom skočili. Prvá kniha s podtitulom Krize u nás vychádza práve teraz – a ďalší diel sa chystá na budúci rok.“

Ten záujem nie je prekvapivý. Aleš Kot, ktorého vzormi sú Garth Ennis, ale i James Ellroy, Jim Thompson, Philip K. Dick či David Cronenberg, stvoril nielen strhujúci, temný a neľútostný príbeh, no mal šťastie i na veľmi zaujímavých výtvarníkov, ktorí jeho originálne dielo doťahujú do ešte razantnejšej podoby a zvýrazňujú dynamickú akciu, ktorá tvorí kostru jednotlivých čísel.


Vojna, násilie, traumy, to všetko sa prelína v stále prekvapujúcom príbehu, pri ktorom sa uvažuje i o televíznom seriáli... ktorý, avšak, ako hovorí Aleš Kot, bude mať iný príbeh než komiks. Koniec koncov, prečo by písal dvakrát to isté.


ZDROJ: tlačová správa nakladateľstva Crew


Komiks Zero 1: Krize vychádza v brožovanej väzbe na 160 stranách práve dnes, 22. októbra.


Oficiálna anotácia:

Zero je akční špionážní drama rozložené do uzavřených příběhů, které dohromady dávají příběh agenta jménem Edward Zero, člověka, který byl od dětství formovaný do podoby všeho schopného robota. Bylo mu přislíbeno, že jednou zachrání svět, ovšem zdá se, že se mu podařil pravý opak. To si ale jen můžeme domýšlet z jeho vyprávění o zlomových momentech jeho života. Ale můžeme mu věřit, když to všechno vypráví člověku, který mu míří pistolí na hlavu.

Válka, násilí, traumata, to všechno se prolíná v stále překvapujícím příběhu, u kterého každý sešit kreslil jiný fascinující výtvarník a u kterého se uvažuje i o televizním seriálu.

ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: ales kot, zero, crew, krize


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.236.59.63
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)