Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac január zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 581 užívateľov.
hits
NOVINKA | 6.10.2014 08:08 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Stane sa z Drizzta Král pirátů?

Alebo ním bude jeho protivník v súboji?

Ako každý žáner, i fantasy má slávnych hrdinov. A potom takých, ktorí sú fanúšikmi považovaní za kultových. Medzi nich nepochybne patria barbar Conan, hobit Frodo, zaklínač Geralt... a, samozrejme, aj temný elf Drizzt.

Tento bojovník, vyzbrojený dvojicou scimitarov a jednou magickou pantericou, sa rozhodol vzoprieť predurčeniu svojej rasy a teraz kráča svetom Zabudnutých ríš a tam, kde je treba, bojuje proti zlu. Za tých viac ako dvadsať kníh si podobných potýčok, ale aj bitiek a dokonca celých vojen užil viac než dosť.

Ani v druhom dieli trilógie Změna nenájde pokoj, čo určite poteší nielen čitateľov jeho dobrodružstva, ale – nebojme sa vysloviť toto odvážne podozrenie – aj jeho samotného. Preto jediní, komu to spôsobí zažívacie ťažkosti, budú Drizztovi protivníci...

V románe Král pirátů to budú nielen skorumpovaní čarodeji z Veže mystických vied, ale aj piráti a nepriateľ najhrozivejší: neľútostný „kostěj“. Temný elf tentoraz spojí sily s kapitánom Deudermontom, ktorý sa rozhodol toto hniezdo krýs – hovoríme o meste menom Luskan – vypáliť do základov.


Drizzt je skrátka späť v akcii a prináša ďalšie zmeny do Zabudnutých ríš. Toto nové dobrodružstvo bude držať Drizztových fanúšikov celú dobu v neistote a jeho napínavú akciu a nečakané zvraty si nemôže nechať ujsť ani ten čitateľ, ktorý sa s románmi zo sveta Forgotten Realms dosiaľ zoznámil iba zbežne.

Kniha Král pirátů od R. A. Salvatoreho vyjde v brožovanej väzbe a v preklade Kateřiny Niklovej s obálkou od Todda Lockwooda 8. októbra.

Oficiálna anotácia:

Drizzt se vrací do Luskanu a Říše už nikdy nebudou stejné! Město Luskan drží už dlouho ve své moci Mystické bratrstvo, když se ale ukáže, jak prohnilé ve skutečnosti je, na pomoc městu, které se stalo útočištěm nejnebezpečnějších pirátů na Mečovém pobřeží, přispěchá kapitán Deudermont. Má jediný úkol – jednou provždy porazit skutečnou moc stojící za zkorumpovanou metropolí: zlotřilého kostěje a jeho kliku temných čarodějů z Věže mystických věd. Ale ti mají v rukávech pěkných pár triků a stejně tak i pirátští kapitáni, kteří by chtěli vidět padnout obě strany. Zachránit město před sebou samotným možná nebude tak snadné, jak si Deudermont představuje, a když si Drizzt uvědomí, že mu jeho záměr nedokáže vymluvit, bude nucen mu pomoci.
ZDROJ


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: zmena, r.a.salvatore, kral piratu, forgotten realms


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 54.80.249.22
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)