Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac január zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 581 užívateľov.
hits
NOVINKA | 10.9.2014 19:45 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Zo Sasche je Otrokyně citů

Brutálne vraždy, ktoré môžu vznietiť vojnu, musia vyšetriť muž-zviera a žena zotročená svojimi citmi...

Nakladateľstvo FANTOM Print prináša novú paranormálnu romancu, ktorej nechýbajú detailne vykreslený svojbytný svet, hrdinovia, ktorým sa veľmi ľahko fandí, to všetko prekladané množstvom netradičných motívov. Nakoniec, posúďte sami...

Lucas Hunter je poverený, aby vyšetril brutálne vraždy niekoľkých žien. Ani Lucas, ani mŕtve však nie sú obyčajnými ľuďmi. Patria k rase, v ktorej sa v nerozlučnom spojení snúbi ľudská polovica so zvieracou. Aby sa však Lucasovi jeho misia mohla podariť, bude musieť preniknúť medzi Psyov – bytosti, ktoré vládnu nielen nad svetom, ale aj nad emóciami príslušníkov svojho národa.

Medzi nich patrí i Sascha Duncanová, ktorej sa zatiaľ darí svoje city kontrolovať. Ak by tak neučinila, vystavila by sa neľútostnej „rehabilitácii“, behom ktorej by bola reštartovaná jej osobnosť, tentoraz ale bez spomienok a ďalších „škodlivých“ častí jej duše.

Práve títo dvaja nepravdepodobní zástupcovia svojich rás budú musieť spojiť sily – a to nielen preto, aby vypátrali krvilačného vraha, ale aj aby zabránili vojne, ktorá je na spadnutie. Budú to mať o to ťažšie, že Lucasovo animálne ja vzbudzuje v Saschi nezriadenú túžbu strhnúť všetky zábrany a steny, čo vystavala okolo svojho vnútra.


Je nepochybné, že paranormálne romance sa aj po rokoch stále tešia medzi čitateľkami (ale aj medzi mnohými čitateľmi) pretrvávajúcej popularite. Napriek tomu sa nie každej sérii podarí uspieť, veď konkurencia je naozaj veľká. Autorky, ktoré sa púšťajú do nejednoduchej úlohy preraziť na tomto poli, musia splniť hneď niekoľko predpokladov.

V prvom rade sa od nich očakáva, že dodržia stanovený rámec tohto subžánru, ktorý väčšinou určuje dominantná romantická linka, a zároveň musia v týchto intenciách vybudovať uveriteľný a atraktívny svet. Oboch týchto úloh sa Nalini Singh, novozélandská autorka s koreňmi na Fidži, zhostila na výbornú. Na tradičnej zápletke à la Rómeo a Júlia vystavala funkčné univerzum a aj vzťahy medzi tými, ktorí ho obývajú.

Pokiaľ vás zaujíma, ako si Lucas Hunter poradí medzi bytosťami, ktoré celkom odmietajú to, čo je pre neho prirodzené, a ako sa Sascha Duncanová zvládne vymaniť zo svojho „citového otroctva“, otvorte prvú knihu ságy, ktorá má potenciál zaradiť sa medzi najlepšie diela subžánru paranormálnych romancí.

Oficiálna anotácia:

Ve světě bez emocí, v němž vládnoucí Psyové trestají jakékoliv tužby, musí Sascha Duncanová skrývat své pocity, které ji usvědčují z nedokonalosti. Odhalit je by znamenalo vystavit se hrůzné „rehabilitaci“ – kompletnímu vymazání duše a ztrátě všech vzpomínek na to, kým byla... Lucas Hunter je měňavec, člověk i zvíře v jednom, hladový právě po těch zážitcích, kterými Psyové opovrhují. Po staletích křehkého soužití stojí nyní Psyové a měňavci na pokraji války, vyvolané brutálními vraždami několika měňaveckých žen. Lucas je odhodlán nalézt mezi Psyi vraha, který chladnokrevně zabil členku jeho smečky, a Sascha je jeho vstupenkou do pečlivě střežené psyské společnosti. Brzy však zjistí, že je tato na první pohled chladná žena schopna intenzivních prožitků – což silně přitahuje zvíře v jeho nitru. Lucas a Sascha jsou lapeni mezi dvěma znesvářenými světy a musejí oba zůstat věrni tomu, kým jsou – nebo vše obětovat a okusit temné pokušení...


Kniha Otrokyně citů sa na trh dostane 10. septembra v brožovanej väzbe, v preklade Jana Kovářa. Bude mať obálku od Chrisa McGratha.


ZDROJ


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: fantom print, nalini singh, otrokyne citu


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 54.80.249.22
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)