Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac január zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 581 užívateľov.
hits
NOVINKA | 22.8.2014 14:34 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Konspirace Umbrella

Legenda s názvom Resident Evil prichádza v knižnej podobe...

... a s ňou čas krvi, násilia, krutosti pri love zombií!

Resident Evil je fenomén, ktorý si vás nájde všade. A bodaj by nie, keď je o ľuďoch pozmenených vírusom do podoby zombií – a tie, ako všetci vieme, sa nedajú tak ľahko zastaviť. Preto, pokiaľ sa vám podarilo ignorovať kultovú videohernú sériu, Resident Evil sa do vás určite zahryzol aj odinakiaľ.

V prvom rade to mohla byť pätica patrične béčkovo krvavých filmových adaptácií s Millou Jovovich, ktorá stvárnila ústrednú sexu hrdinku Alice, a v zahraničí aj komiksy a samozrejme knihy. Práve tie posledné menované si budú vďaka nakladateľstvu FANTOM Print prečítať aj českí (a slovenskí) čitatelia.

Pre tých úplne neznalých: kde bolo, tam bolo, bolo jedno fiktívne americké mestečko menom Raccoon City, kde sídlila zlovoľná spoločnosť Umbrella, ktorá tam uskutočňovala genetický výskum. Ako už to tak v podobných príbehoch býva, ten sa tak trochu vymkol kontrole, pričom vírus, ktorý unikol do priestorov spoločnosti, premenil ľudí na bytosti, ktorým sa obvykle hovorí zombie.V prvom románe z cyklu Resident Evil, nazvanom Konspirace Umbrella, je jedným z členov komanda S.T.A.R.S., ktoré má na kontaminovanom mieste uskutočniť prieskum, fanúšikom hry (Resident Evil 3: Nemesis) i filmu (Resident Evil 2: Apokalypsa) dobre známa Jill Valentineová (v uvedenej snímke stvárnená pôvabnou Siennou Guillory). Ona a jej parťáci potom prežijú pravé peklo na zemi...

Americká spisovateľka S. D. Perry je totiž v písaní príbehov do tzv. „zdieľaných svetov“ skúsená matadorka. Nielenže dokáže správne podať dobrodružstvo hrdinov Star Treku, ale vie si poradiť aj s omnoho drsnejšími a akčnejšími témami. Nakoniec, názvy sérií Votrelec a Votrelec vs. Predátor hovoria samy za seba.

Ani v prípade Resident Evil to nie je inak. Autorka má prostredie hry a filmov perfektne naštudované, presne vie, čo od nej fanúšikovia a čitatelia očakávajú, a tak im precízne vykreslenú akciu plnú násilia a napätia servíruje bez servítok. Veď aj ide o tzv. „survival horror“, bavíme sa tu o zombiách a boj proti nim nie je pre slabé povahy. Preto, pokiaľ máte chuť prežiť niekoľko horúcich chvíľ v jednom zamorenom podzemí, máme tu pre vás nachystaných pár brokovníc...Oficiálna anotácia:

Vstupte do světa hororového boje o přežití

Raccoon City: odlehlá horská komunita, kterou znenadání postihne série brutálních vražd, k nimž došlo v okolních lesích. Začnou se šířit bizarní zprávy popisující útoky zákeřných stvůr, zčásti lidských... zčásti ne. Oběti jsou očividně sežrány.

V epicentru úmrtí stojí temná, odloučená usedlost tajemné společnosti Umbrella Corporation. Dlouhé roky tady Umbrella nepozorovaně pracovala a prováděla údajně neškodný genetický výzkum.

Vyšetřováním těchto podivných událostí je pověřena zvláštní taktická a záchranná jednotka S.T.A.R.S., neobvyklá polovojenská skupina, která se pyšní různorodými specialisty, mezi něž patří sympatický Chris Redfield, bývalá zlodějka Jill Valentinová, ostrostřelec Barry Burton a tajemný velitel týmu Albert Wesker. Společně s ostatními příslušníky S.T.A.R.S. mají dobré důvody myslet si, že jsou připraveni na všechno.

Když ale jednotka S.T.A.R.S. do dlouho uzavřeného sídla pronikne, rozpoutá se hrůza, která překoná i nejhorší noční můry: střetne se tu se stvůrami popírajícími zákony života i smrti – s následky zakázaných experimentů, které se děsivě vymkly kontrole. Za vším navíc stojí obrovská, zákeřná konspirace, kvůli níž budou S.T.A.R.S. zrazeni zevnitř, jen aby se svět nikdy nedozvěděl tajemství Umbrelly. A pokud někdo přežije... možná bude závidět těm, kdo už jsou po smrti.O preklad knihy sa postarala Kateřina Niklová a Konspirace Umbrella vyjde v brožovanej väzbe podľa slov vydavateľstva už budúci týždeň (presný dátum vydania nie je zverejnený).
ZDROJ


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: resident evil, fantom print, konspirace umbrella, s. d. perry


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 54.80.249.22
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)