Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
NOVINKA | 20.6.2014 09:52 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Odhaľte s Helen Proroctví

Grécki bohovia nepatria len na stránky kníh o mytológii. V Heleninom svete sú skutoční.

Josephine Angelini je skutočne pekná mladá americká autorka (keby existovala súťaž Miss spisovateľka, je jasnou víťazkou) žijúca a pôsobiaca v Los Angeles. Keď sa tak pozerám na niektoré jej fotky, postavu Helen zrejme napísala podľa seba. Či už je to tak, alebo nie, jej trilógia Starcrossed sa veľmi rýchlo stala celosvetovým bestsellerom a zbiera jedno ocenenie za druhým. V súčasnosti pracuje na prvom dieli svojej novej série Trial by Fire, o ktorej fakt dúfam, že vyjde aj u nás, lebo podľa popisu to bude riadna pecka. :)

Helen vždy vedela, že je iná, a preto sa to snažila skrývať, hoci pri jej výške a neobyčajnej kráse nie je jednoduché stratiť sa v dave. To, že je rýchla, silnejšia ako dospelý muž, nikdy neochorela na žiadnu bežnú ľudskú chorobu a zranenia sa jej hoja neobyčajne rýchlo, vníma skôr ako prekliatie než dar. Monštrum, čarodejnica, démon? Tieto otázky Helen v hĺbke duše zožierajú, avšak len do chvíle, kým sa na ostrov neprisťahuje záhadná rodina Délosových. Na tom by síce nebolo nič zvláštne, avšak Helen ich prítomnosť z nejakého neznámeho dôvodu privádza do vývrtky. Nedokáže ich vystáť a to ich ani len nepozná. No vždy, keď sa objavia v jej blízkosti, zachváti ju taká vlna nenávisti, že sa jej nedokáže ubrániť a jedného z Délosových chlapcov napadne. To je však len začiatok. Čoskoro Helen príde na to, že nie je sama, ktorá skrýva veľké tajomstvo.

Pre tých, ktorí sú aspoň trochu zbehlí v mytológii, je určite hneď jasné už z niektorých mien, že táto kniha sa týka práve tej gréckej. V zahraničí sa dokonca objavujú názory, že Proroctví je v podstate Percy Jackson pre dievčatá, no ja by som to netvrdila. Štýl Riordana a Angeliniovej sa nedá ani len porovnať. Nadľahčujúci humor, ktorý je pre Riordanove knihy taký typický a neodmysliteľný, v sérii Starcrossed totiž nenájdete. V tomto prípade ide skôr skutočne o typický YA román pre dievčatá. Napriek tomu určite stojí za prečítanie.

Proroctví vyšlo vo vydavateľstve Albatros Media - CooBoo 9. júna, takže ho vo svojich kníhkupectvách už určite nájdete. :)

Anotácia:
Šestnáctiletá Helen Hamiltonová si odmalička bolestně uvědomuje, jak moc se liší od svých vrstevníků – nejen nezvyklou výškou, ale i schopnostmi. Umí například superrychle běhat a má nadlidskou sílu. Zároveň se bojí, že tyhle její „abnormality“ značí, že je nějaká zrůda, a tak se snaží co nejvíc splynout s davem, nevyčnívat. Což je minimálně při její výšce opravdu těžké. Pak ale na americký ostrůvek, kde žije, zavítá početná rodina Délosových a obvykle mírná a klidná Helen přecitlivěle reaguje na jakoukoli zmínku o nich, přestože je vůbec nezná. Její okolí, táta, nejlepší kamarádi Claire a Matt, ji nepoznávají a nechápou, co se děje. Jenže rodina Délosových Helen nepřinese jenom neklid, ale taky jí pomůže zjistit, co je vlastně zač. Že není žádné monstrum, ale stejně jako atraktivní, výjimečně chytří a sportovně nadaní Délosovi pochází z linie potomků řeckých polobohů...

ČLÁNOK PRIDAL: Ella
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: josephine angelini, starcrossed, proroctvi, albatros media - cooboo


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 52.90.49.108
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)