Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac január zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 581 užívateľov.
hits
NOVINKA | 15.6.2014 23:32 | KOMENTÁRE [3]
FILM: Ako si vycvičiť draka 2 (aktualizované)

Chcete ísť s Fantasy-Svetom do kina?

AKTUALIZÁCIA

Mali ste takmer týždeň, aby ste sa zapojili do súťaže o dva lístky na premiéru animovaného fantasy filmu Ako si vycvičiť draka 2, a teraz prichádza na rad vyhodnotenie.

Na súťažný mail nám od vás sovou poštou doputovali štyri odpovede, ktoré boli vtipné, milé, úsmevné i úprimné. Spomínali ste v nich okrem Bezzubého i hobitovského Smauga či Eragonovu Zafiru. Nám sa najviac spomedzi všetkých odpovedí páčilo zdôvodnenie Slavomíry Ficeriovej, ktorej týmto gratulujeme k víťazstvu. Nezabudni nám poslať svoje kontaktné údaje, aby sme vedeli, kam ti môžeme zaslať výhru.


Slavomírina súťažná odpoveď, ktorá sa nám páčila tak veľmi, že jej vyslúžila prvé miesto, vyzerala takto:

"Môj naobľúbenejší dračí hrdina je Štikút, zamilovala som si ho hneď od začiatku... Úplne ma dostal vetou: "Pozrel som naňho... a videl som seba." A potom aj zopár ďalšími. No a v nórčine ho dabuje Alexander Rybak, môj obľúbený spevák a huslista... A keď sa pozriete na tú podobu! Oni sú ako dvojičky! Vážne! No nemilujte ich :D

A drak? Bezzubka... Farbou aj pohybmi a správaním mi neskutočne pripomína jednu z našich mačiek. Vážne, až mi to príde divné, ale... akoby si autor postáv prišiel načerpať inšpiráciu k nám domov od jednej sivej mačičky :D (A to isté platí o Štikútovi a Rybakovi, akurát, že tam autor čerpal inšpiráciu trocha severnejšie). Po našom byte lieta britská modrá mačka, ale zalietať si na Bezzubom, TO by bol zážitok.... Našťastie, fantázia ešte funguje.
"


Za každú odpoveď ďakujeme, všetky boli veľmi milé a potešili nás, ale víťaz môže byť len jeden. Veď sa ešte uvidíme v ďalších súťažiach! ;)PÔVODNÁ SPRÁVA - 10.6.2014 00:22

Dračie príbehy sa síce oficiálne začali písať až v roku 2003, ale Cressida Cowellová sa po prvý raz so svojimi drakmi stretla v útlom veku na jednom malom škótskom ostrove, kam spolu s rodinou chodievala zažívať tie najneuveriteľnejšie dračie dobrodružstvá všetkých čias.

Aj keď je pravdou, že ju čitatelia rôznej vekovej kategórie objavili iba nedávno, lámu jej dračie príbehy rekordy v obľúbenosti. Nakoniec, kto z vás by odolal malému zelenému drakovi obecnému a jeho trošku zvláštnemu cvičiteľovi, ktorých na filmových plátnach v roku 2010 zvečnilo štúdio DreamWorks Animation?

Zatiaľ čo prvá časť z X a Y-dielnej knižnej predlohy bola v réžii charizmatického Chrisa Sandersa a jeho oddaného spolubojovníka Deana DeBloisa, druhá časť, spájajúca hneď niekoľko námetov a impulzov z predlôh, ostala v rukách rytiera DeBolisa, ktorý už od momentu, kedy bolo filmové pokračovanie úspešnej knižnej dračej série ohlásené, sľuboval jednu nezabudnuteľnú akciu za druhou. A tá, veruže, má v istých momentoch, údajne, prevalcovať i taký Metlobal.

Zatiaľ nevieme, koľko pravdy sa v tomto výroku ukrýva. Ak to však chcete spolu s nami zistiť, stačí, ak nám napíšete, aký dračí hrdina vám (či už z filmu, alebo kníh samotných) prirástol k srdcu a na akom fantastickom drakovi, ktorého poznáte aj mimo sveta Cressidy Cowellovej, by ste si niekedy chceli zalietať a my toho najkreatívnejšieho z vás odmeníme.

Nakoniec, dva voľné lístky na premiéru druhej filmovej časti Ako si vycvičiť draka 2 predstavujú celkom slušnú motiváciu? Čo vy na to?

Vaše unikátne odpovede nám posielajte na e-mailovú adresu sutaz@fantasy-svet.net, predmet správy Kino, do 14. júna 2014 presne do 21:00. Meno šťastného cvičiteľa drakov bude známe hneď na druhý deň niečo pred polnocou.A na čo sa vlastne môžete spolu s Bezzubkom a jeho Vikingom Štikútom tešiť?

Oficiálna anotácia distribútora:

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka.

Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci.


Réžia: Dean DeBlois
Predloha: Ako si vycvičiť draka od Cressidy Cowellovej
Dĺžka: 102 minút
Premiéra na území SR: 19. jún 2014

ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií FILM

Tagy: fantasy, cressida cowell, ako si vycvicit draka, ako si vycvicit draka 2, dreamworks animation, chris sanders, dean debolis


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 54.80.249.22
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
3. Lussy Noir Meteur 10.6.14, 13:04
bože na ten film sa tak teším!!! hlavne po skončení seriálu už nemám čo pozerať :/
2. Yaonee 10.6.14, 08:25
Do všetkých pobočiek, ktoré spadajú pod sieť kín CineMax :)
1. Shaola 10.6.14, 08:13
jeeej, supe súťaž, len mám otázku - do akého kina budú lístky platiť? alebo skôr - kam?
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)