Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programe



















optimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti




Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
NOVINKA | 7.6.2014 13:51 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Dá sa zabudnúť na Enderovu hru?

Možno. Minimálne sa o to pokúsi Danny North.

Orson Scott Card, zaujímavý americký „revolucionár“ v novodobom knižnom a hlavne vedecko-fantastickom svete, sa k slovu po prvý raz prihlásil v roku 1978 zaujímavou vedeckou prácou s názvom Listen, Mom and Dad. Samozrejme, všetci čitatelia, bez ohľadu na svoje chuťové kanáliky, si jeho meno automaticky spájajú s unikátnym science fiction románom Enderova hra (r. 1985), ktorý v roku svojho vydania ukoristil prestížne ocenenie Nebula a ktorý sa po veľmi, ale veľmi dlhom čase dočkal nielen svoje reedície, ale aj filmového, komiksového a ba aj video-herného spracovania.

Orson Scott Card, aj keby to nikto na neho nebol býval povedal, sa po roku aj kúsok opäť vracia na český i slovenský knižný trh s novým príbehom i hrdinom, ktorý síce vyrastá v čudnej rodine s ešte čudnejšími zvykmi, ale o sled fantastických udalostí v nej naozaj nie je núdza. Najnovšia kniha Američana so záľubou v popkultúre a závislosťou na televíznom seriáli Firefly vám prináša zmes klasickej knižnej fantasy a modernej urban fantasy v štýlovom a pútavom prevedení, ktorá je určená aj pre takých čitateľov, čo sa s tvorbou Orsona Scotta Carda stretli po prvý raz.

Jasať či jačať, výskať alebo kričať, môžete hlasno i z plných pľúc, pretože české vydavateľstvo Laser books sa do toho opäť raz poriadne "obulo"!



Orson Scott Card: Ztracená brána

Nordové, rodina zchudlých mágů žijící v našem světě ve vyhnanství a ve vrtkavém příměří s dalšími westilskými Rodinami, vedou utajenou existenci na rozlehlém panství v kopcích západní Virginie, v co největší izolaci od okolního světa.

Danny Nord věděl od nejútlejšího dětství, že jeho rodina je jiná a že se i on liší od svých příbuzných. Zatímco se jeho bratranci a sestřenice učili vytvářet věci, které obyčejní lidé nazývají vílami, duchy, golemy, trolly či vlkodlaky a činili další divy, jež jsou jejich rodinným dědictvím, Danny měl strach, že nikdy žádné podobné nadání neprokáže, nikdy nevytvoří jediného externa. Všichni si už mysleli, že je potomek mágů, který se narodil bez magických schopností – obyčejný.

Ale Danny není obyčejný. Má dar být jedním z největších mágů. A když to zjistí, ví, že si bude muset zachránit holý život útěkem. Všechny Rodiny se totiž dokážou shodnout pouze na jedné věci: žádnému klanu nesmí být dovoleno otevřít bránu zpět do jejich dávné domoviny. Za tímto účelem se dohodly, že zabijí každé dítě, které bude vykazovat podobné nadání. A tak Danny začíná žít ve světě, který dosud znal pouze prostřednictvím internetu. A pěkně si to užívá… (Oficiálna anotácia distribútora)


Tak? Dá sa v tomto prípade zabudnúť na Enderovi hru?


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: fantasy, urban fantasy, orson scott card, laser-books, ztracena brana


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.89.204.127
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)