Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac október zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 540 užívateľov.
hits
NOVINKA | 2.1.2014 12:01 | KOMENTÁRE [0]
FILM: Filmový (svetový) január 2014

Kiná nikdy nespia!

Január by nám mal podľa prognóz priniesť (zatiaľ) nielen teplé počasie, ale aj niekoľko hollywoodskych blockbusterov, ktoré by mali otvoriť novú filmovú sezónu tak trošku mrazivo a strašidelne. Zvláštna surrealistická hororová snímka od španielskeho filmového režiséra Gonzala Lópeza-Gallega, ktorého meno sa spája predovšetkým s temným vedecko-fantastickým filmom z roku 2011 Apollo 18, Open Grave, bola uvedená do kín 14. augusta 2013. Fanúšikovia hororového žánru (bez ohľadu na jeho kvalitu či kvantitu), prebývajúci za hranicami Talianska, sa na tento na prvý pohľad rozporuplný film môžu tešiť už začiatkom januára:

„Neznámy muž sa prebudí uprostred púšte priamo v otvorenom hrobe, ktorý je plný mŕtvych tiel. Stratil pamäť, a preto nevie, kto je, ako sa na toto desivé miesto dostal a či je vrahom obetí on sám alebo niekto iný. Pomocnú ruku mu podá tajomný chlap a neznámy muž sa ocitá v dome plnom cudzincov, ktorí si rovnako tak nedokážu na nič spomenúť. Pri hľadaní odpovedí na otázky a odkrývaní záhady, kto je tu vlastne vrahom, sa začína boj o holý život.“ (oficiálny text distribútora)

Trailer Open Grave (v kinách od 3. januára 2014)


O niekoľko dní neskôr, čiže 9. januára 2014, nás budú kiná vábiť a lákať na tzv. spinoff z dielne amerického scenáristu a režiséra Christophera B. Landona, ktorý pred 5 rokmi uviedol na filmové plátna svoj nadprirodzený a takmer strach naháňajúci celovečerný film Paranormal Activity a od tej doby sa ho akosi nevieme striasť. Voľné pokračovanie paranormálnej ságy by malo, podľa slov režiséra, priniesť ešte viac napätia, niekoľko odpovedí na zvedavé otázky a čo-to prepojiť (alebo spojiť?):

„Jesse (Andrew Jacobs) právě dostudoval střední školu a ocitl se na prahu typické prázdninové nudy. Během zoufalého hledání jakéhokoliv rozptýlení uslyší z větrací šachty podivný hluk z bytu o patro níž. S kamarádem „pošlou na průzkum" zapnutou videokameru, která zaznamená bizarní rituál. Z bizarního se stane děsivé, když obyvatelka onoho bytu náhle zemře a vzhledem k přítomnosti policistů na místě činu rozhodně ne přirozenou cestou.
Zvědavost u kluků zvítězí nad pudem sebezáchovy a policejním páskám navzdory se rozhodnou sousedčin byt prohlédnout. Jako suvenýr si Jesse z expedice odnese podivné kousnutí, po kterém už jeho život nikdy nebude stejný jako předtím. Stejně jako životy těch, kteří se mu budou snažit pomoci.“
(oficiálny text distribútora)

Trailer Paranormal Activity: Prekliati (v kinách od 9. januára 2014)


Odľahčiť ťaživú atmosféru januárovej ponuky v kinách by mala (Aj! A údajne!) britská fantastická dobrodružná snímka The Adventurer: Curse of the Midas Box, ktorá sa natočila podľa knižnej predlohy od anglického spisovateľa Grahama Petera Taylora (pseudonym G. P. Taylor) Mariah Mundi:

„Příběh se odehrává ve viktoriánské Anglii a hlavní hrdince Mariah Mundi (Aneurin Barnard) se hroutí svět. Nejdříve zmizí její rodiče a ona se musí starat sama o sebe a svého bratra Felixe (Xavier Atkins). Ten je posléze unesen neznámou skupinou útočníků. Miriah se spojuje s kapitánem Charitou (Michael Sheen) a vydává se na dlouhou cestu hledat jak rodiče, tak i svého bratra.“ (oficiálny text distribútora)

Trailer The Adventurer: Curse of the Midas Box (v kinách zatiaľ nevedno kedy)
To, či sa tohto filmu i v prvej polovici mesiaca január dočkáme, je zatiaľ otázne. Otáznik však nevisí nad ďalším hollywoodskym remakeom zrodu jedného z tých silných, polobožských a vždy dobre vyzerajúcich antických hrdinov, ktorí nám sem-tam nedovila spávať. Fínsky režisér a producent Renny Harlin (možno ste už o ňom počuli, v roku 1988 natočil 4 časť hororovej ságy Nočná mora z Elm street: The Dream Master) uvedie 10. januára do kín svoj ďalší fantastický, akčný a dobrodružný film Herkules: Zrod legendy:

„Starověká legenda o antickém „Supermanovi". Půl bůh, půl člověk s bájnou silou a odvahou bojuje ve velkolepém dobrodružství v čele své armády proti nejnebezpečnějším stvůrám starověku, aby získal svou vyvolenou a zbavil zem tyranského krále.“ (oficiálny text distribútora)

Trailer Herkules: Zrod legendy (v našich kinách od 13. februára 2014 a v českých kinách od 23. januára 2014)


Druhá polovica mesiaca sa vráti do starých zabehnutých strašidelných koľají a 17. januára bude na plátnach kín strašiť horor od amerického scenáristu, herca, hudobníka a režiséra Matta Bettinelliho-Olpina Zrodenie diabla, ktorý je vraj unikátny tým, že celý svoj príbeh podáva z pohľadu JA rozprávača:

"First person" horor režisérskej dvojice Gillet – Olpin sleduje mladomanželský pár, ktorý nečakane splodí svoje prvé dieťa počas tajuplnej noci na svadobnej ceste. Tehotenstvo prebieha úplne normálne až do času, kým si manžel Zach (Zach Gilford), ktorý nahráva všetky udalosti na kameru, nezačne na svojej žene Samanthe (Allison Miller) všímať zvláštne správanie, ktoré postupne prestáva vyzerať ako nervové vypätie. Ako mesiace plynú, začína byť čoraz jasnejšie, že zmeny na Samanthinom tele a v jej mysli majú omnoho temnejší charakter...“ (oficiálny text distribútora)

Trailer Zrodenie diabla (v kinách v ČR i SR od 20. februára 2014)
Nadprirodzeno by mala 24. januára vystriedať poriadna dávka temnej fantastiky a Mary Shelleyová zrejme zažije poriadny šok, pretože Ja, Frankenstein od austrálskeho scenáristu a režiséra Stuarta Beattieho bude svoj dej čerpať z komiksovej predlohy od Kevina Greviouxa:

„V zimě roku 1795 stvořil šílený doktor Frankenstein monstrum, kterému se podařilo přežít až do dnešní doby. Nesmrtelný Adam bloudí sám ulicemi města, ve kterém spolu válčí démoni s chrliči o osud lidstva. Démoni, vedení temným princem Naberiem, se snaží odhalit tajemství Adamova stvoření, aby ho využili k zničení celého lidstva. Proti démonům stojí chrliči v čele s královnou Leonore, kteří se snaží Adama ochránit za jakoukoliv cenu. Jak si Adam začne uvědomovat, že může být klíčem k ovládnutí celého světa, musí se rozhodnout, na čí stranu se přidá...“ (oficiálny text distribútora)

Trailer Ja, Frankenstein (v ČR a SR kinách od 30. januára 2014)


Ak nepatríte k milovníkom filmovej fantastiky alebo hororu, potom tu pre vás máme niekoľko nefantastických tipov, ktoré by vás snáď, možno, hádam či azda mohli osloviť a do tých našich aj vašich kín i prilákať:

2. január 2014 vám ponúkne jedno nezabudnuteľné a takmer (takmer!) fantastické dobrodružstvo Carla Erika Rinscha, ktoré sa síce v zahraničných kinách vysiela už nejaký ten týždeň (premiéra: 6. december 2013), ale počkať si naň, sa rovnako tak pre istý typ slovenského filmového fanúšika predsa len vyplatilo:

"Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť." (oficiálny text distribútora)

Trailer 47 Roninov (v našich kinách od 2. januára 2014)


3. januára 2014 sa bude vo svetových kinách premietať japonský akčný kriminálny film Beyond Outrage (režisér: Takeshi Kitano, hrajú: Toshiyuki Nishida a Tomokazu Miura, 112 minút);

30. január dá vyniknúť sympatickému kapitánovi Kirkovi, pretože jeho predstaviteľ Chris Pine stvárnil postavu Jacka Ryana v akčnom dramatickom celovečernom filme Jack Ryan: V utajení (režisér: Kenneth Branagh, hrajú: Chris Pine, Keira Knightley a Kevin Costner, 100 minút);

27. februára 2014 (mimo ČR 17. január 2014) si na svoje prídu i milovníci CG animákov, ktorí dokážu privrieť oči nad kvalitou či už príbehu, alebo samotnej grafiky. Do kín sa bude hrnúť ďalší rodinný kanadsko-kórejský animák The Nut Job (čiže Velká oříšková loupež), pod ktorý sa s neskrývaným nadšením podpísal kanadský režisér a animátor Peter Lepeniotis (Toy Story 2 či Dinosaurus);Nuž, január nám novú filmovú sezónu odštartoval na prvý, druhý a aj tretí pohľad trošku rozpačito a predovšetkým strašidelne. Na druhej strane... ak vás program kín na tento mesiac sklame, stále sú tu televízne obrazovky a ďalšie lákavé seriálové premiéry, ktoré na malú chvíľu utíšia hlad po niečom vizuálne fantastickom. A aj február nám čochvíľa zaklope na dvere!

Trailer Velká oříšková loupež (v kinách od 17. januára 2014)


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií FILM

Tagy: fantasy, horor, akcia, krimi, filmy 2014, scifi


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.238.4.24
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)